Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-22, 18:00 Autor: Katarzyna Doros

Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski opolskimi kandydatami do Parlamentu Europejskiego

Prezentacja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do PE foto: PiS
Prezentacja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do PE foto: PiS
Prezentacja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do PE foto: PiS
Prezentacja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do PE foto: PiS
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska z pierwszego miejsca powalczy o mandat do Parlamentu Europejskiego z okręgu dolnośląsko-opolskiego. Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało listę kandydatów ubiegających się o mandaty europosłów podczas konwencji prasowej we Wrocławiu. Z drugiego miejsca na liście PiS wystartuje Beata Kempa, a z "trójki" dotychczasowy europoseł Sławomir Kłosowski. Region opolski reprezentować będzie także poseł Katarzyna Czochara, która w eurowyborach wystartuje z siódmego miejsca.
- To bardzo mocna, silna ekipa na czele z panią minister Anną zalewską. My opolanie oczywiście cieszymy się, że na tej liście są bardzo mocne nazwiska z naszego regionu - mówi Violetta Porowska, szefowa opolskich struktur PiS.

- Pan europoseł Sławomir Kłosowski jest ikoną Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie, człowiek powszechnie znany, popularny, lubiany, szanowany. Jest również pani Katarzyna Czochara, dzisiaj posłanka naszego polskiego parlamentu, która jest bardzo aktywną postacią, bardzo aktywną posłanką.

- Pan europoseł Sławomir Kłosowski, jest pierwszym mężczyzną na tej liście, która jest dosyć sfeminizowana, więc jego postać na trzeciej pozycji jest dla nas bardzo ważna - dodaje Porowska.

- Każdy z kandydatów ma swój pomysł na pracę w europarlamencie, a kandydatury naszej dwójki z Opolszczyzny są taką wisienką na torcie - podkreśla Sławomir Kłosowski. - Miejsce trzecie na liście do Parlamentu Europejskiego, to jest jednak podkreślenie znaczenia, wagi, rangi, jaką centrala Prawa i Sprawiedliwości i prezes przywiązuje do Opolszczyzny, także jest to dla mnie pełna satysfakcja.

- Deklaruję pełną pracę zarówno dla Opolszczyzny i Dolnego Śląska, bo przecież reprezentuję oba województwa - dodaje europoseł.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.
Violetta Porowska
Sławomir Kłosowski

Wiadomości z regionu

2019-04-25, godz. 21:30 Pieniądze potrącone za strajk nauczycieli w Opolu pozostaną w planach finansowych szkół - Pieniądze, które zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, zostały potrącone z pensji strajkujących nauczycieli, pozostaną w planach finansowych s ... » więcej 2019-04-25, godz. 20:30 Co dała nam Unia? W tym roku mija 15 lat od wejścia Polski do wspólnoty Od 2004 roku Opolszczyzna otrzymała z Unii Europejskiej 22 miliardy złotych. Pieniądze zostały przeznaczone na budowę dróg, remonty obiektów użyteczności publ ... » więcej 2019-04-25, godz. 19:13 Mobilne planetarium odwiedziło nyską "Dziesiątkę". W pokazach wzięło udział kilkaset dzieci Kilkaset dzieci odwiedziło mobilne planetarium, które wczoraj (24.04) i dziś (25.04) gościło w nyskiej Szkole Podstawowej nr 10. » więcej 2019-04-25, godz. 18:24 Pościg ulicami Niemodlina. Policja oddała strzały Policyjne strzały za uciekającym kierowcą w Niemodlinie, w powiecie opolskim. Zaczęło się od kontroli samochodu, jednak w pewnym momencie kierowca podjął prób ... » więcej 2019-04-25, godz. 17:50 Opolscy logistycy otworzyli drzwi jednostki dla zwiedzających. Trwają Dni Otwartych Koszar [ZDJĘCIA] 10. Opolska Brygada Logistyczna zaprosiła mieszkańców regionu do swoich koszar. Miłośnicy militariów mogą zwiedzić jednostkę, zobaczyć sprzęt na co dzień wyko ... » więcej 2019-04-25, godz. 17:30 Młodzież Wszechpolska szykuje się do weekendowej akcji "Kupuj polskie". Chodzi o promowanie polskich produktów Młodzież Wszechpolska będzie zachęcać do kupowania polskich produktów. W najbliższy weekend (27-28.04) kilkunastu przedstawicieli tej organizacji zaangażuje s ... » więcej 2019-04-25, godz. 16:15 Prawie 1,5 miliarda złotych trafiło do opolskich rodzin w ramach programu 500+. "Zauważamy, że wskaźnik dzietności roś ... Miliard 400 milionów złotych trafiło do tej pory do opolskich rodzin w ramach rządowego wsparcia Rodzina 500+. W Namysłowie podsumowano dziś (25.04) trzy lata ... » więcej 2019-04-25, godz. 16:00 Bus "Nowej Piątki" odwiedził Namysłów Namysłów był dziś (25.04) kolejnym przystankiem na trasie 'Busa na piątkę'. Podczas wizyty pracownicy Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego zachęcali mieszkańców do ... » więcej 2019-04-25, godz. 15:10 Straż zabezpiecza nieszczelne zbiorniki z chemikaliami w Kędzierzynie-Koźlu Ponad tysiąc litrów chemikaliów przepompowują strażacy z Kędzierzyna-Koźla. Zbiorniki z podejrzaną cieczą znajdują się na jednej z działek na terenie holdingu ... » więcej 2019-04-25, godz. 14:45 Selen i arsen a choroby nowotworowe. Opolskie Centrum Onkologii bierze udział w unikatowym programie profilaktyki nowo ... O wpływie mikroelementów na rozwój nowotworów mówi dziś (25.04) w Opolu prof. Jan Lubiński. Onkolog i genetyk z Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedziczn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »