Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-22, 18:00 Autor: Katarzyna Doros

Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski opolskimi kandydatami do Parlamentu Europejskiego

Prezentacja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do PE foto: PiS
Prezentacja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do PE foto: PiS
Prezentacja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do PE foto: PiS
Prezentacja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do PE foto: PiS
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska z pierwszego miejsca powalczy o mandat do Parlamentu Europejskiego z okręgu dolnośląsko-opolskiego. Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało listę kandydatów ubiegających się o mandaty europosłów podczas konwencji prasowej we Wrocławiu. Z drugiego miejsca na liście PiS wystartuje Beata Kempa, a z "trójki" dotychczasowy europoseł Sławomir Kłosowski. Region opolski reprezentować będzie także poseł Katarzyna Czochara, która w eurowyborach wystartuje z siódmego miejsca.
- To bardzo mocna, silna ekipa na czele z panią minister Anną zalewską. My opolanie oczywiście cieszymy się, że na tej liście są bardzo mocne nazwiska z naszego regionu - mówi Violetta Porowska, szefowa opolskich struktur PiS.

- Pan europoseł Sławomir Kłosowski jest ikoną Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie, człowiek powszechnie znany, popularny, lubiany, szanowany. Jest również pani Katarzyna Czochara, dzisiaj posłanka naszego polskiego parlamentu, która jest bardzo aktywną postacią, bardzo aktywną posłanką.

- Pan europoseł Sławomir Kłosowski, jest pierwszym mężczyzną na tej liście, która jest dosyć sfeminizowana, więc jego postać na trzeciej pozycji jest dla nas bardzo ważna - dodaje Porowska.

- Każdy z kandydatów ma swój pomysł na pracę w europarlamencie, a kandydatury naszej dwójki z Opolszczyzny są taką wisienką na torcie - podkreśla Sławomir Kłosowski. - Miejsce trzecie na liście do Parlamentu Europejskiego, to jest jednak podkreślenie znaczenia, wagi, rangi, jaką centrala Prawa i Sprawiedliwości i prezes przywiązuje do Opolszczyzny, także jest to dla mnie pełna satysfakcja.

- Deklaruję pełną pracę zarówno dla Opolszczyzny i Dolnego Śląska, bo przecież reprezentuję oba województwa - dodaje europoseł.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.
Violetta Porowska
Sławomir Kłosowski

Wiadomości z regionu

2019-04-20, godz. 19:50 Pożar chemikaliów w Kędzierzynie-Koźlu. Straż: nie ma zagrożenia dla ludzi Ponad stu strażaków m.in. z Kędzierzyna-Koźla, Opola, Strzelec Opolskich i Krapkowic bierze udział w akcji gaszenia pożaru na terenie Zakładów Azotowych w Kęd ... » więcej 2019-04-20, godz. 18:00 Jeszcze do Liturgii Światła w Wielką Sobotę można usłyszeć kołatki zamiast dzwonów Jeszcze do wieczora, aż do Liturgii Światła, przypadającej w Wielką Sobotę, w wielu opolskich miejscowościach będzie się niósł dźwięk drewnianych kołatek, któ ... » więcej 2019-04-20, godz. 17:39 Mieszkanka Krapkowic zapobiegła tragedii nad Odrą 65-letnia mieszkanka Krapkowic próbowała popełnić samobójstwo wchodząc do Odry. Uratowała ją szybka reakcja przypadkowego świadka. Wychłodzona kobieta trafiła ... » więcej 2019-04-20, godz. 16:05 Dlaczego święta Wielkiej Nocy nieodzownie łączą się z jajkiem? Jajka są elementem potraw, święconki, a nawet dekoracji. Dlaczego jajko pełni ważną rolę w świątecznej tradycji? O to zapytaliśmy opolskiego etnografa z Muzeu ... » więcej 2019-04-20, godz. 15:58 Wielkanocne spotkanie motocyklistów na opolskim rynku [ZDJĘCIA] Motocykliści z całego województwa zjechali dzisiaj do Opola. Na rynku przed ratuszem spotkali się na tradycyjnym Moto-Jajeczku. Nazwa zobowiązuje, były więc i ... » więcej 2019-04-20, godz. 14:35 Pomoc medyczna w okresie Świąt Wielkanocnych Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, gdzie szukać pomocy lekarskiej w okresie Świąt Wielkanocnych. W razie nagłego zachorowania lub pogorsz ... » więcej 2019-04-20, godz. 14:23 Pijany gotował świąteczny posiłek, postawił na nogi straż pożarną Przygotowywanie świątecznych potraw pod wpływem alkoholu postawiło na nogi 7 jednostek straży pożarnej oraz policję. Doszło do tego dzisiaj (20.04) rano w Kęd ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:21 Mimo sądowych zakazów wsiadł za kółko i spowodował wypadek Sądy już trzykrotnie zakazywały prowadzenia samochodu 39-latkowi z Gogolina, a on znów zasiadł za kierownicą i spowodował wypadek. Mężczyzna jechał osobowym p ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:09 MOSiR w Opolu przygotował świąteczną ofertę dla mieszkańców. Czekają pływalnia, lodowisko i stadion lekkoatletyczny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu z okazji świąt przygotował specjalną ofertę dla mieszkańców Opola. Wyjątkiem będzie niedziela, kiedy wszystkie obie ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:05 W kościołach trwa tradycyjne święcenie pokarmów, które trafią na świąteczny stół Zgodnie z tradycją w Wielką Sobotę święcone są pokarmy, które później znajdą się na wielkanocnym stole. W wielu miejscach kultywowane są tradycyjne sposoby zd ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »