Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-21, 19:15 Autor: Piotr Wójtowicz

Uczniowie przyszli do szkoły w różnych skarpetkach. Przypominają, że są wśród nich dzieci z zespołem Downa

Uczniowie i i pracownicy PSP 2 w Opolu przyszli do szkoły w odmiennych skarpetkach. [ fot.P.Wójtowicz}
Uczniowie i i pracownicy PSP 2 w Opolu przyszli do szkoły w odmiennych skarpetkach. [ fot.P.Wójtowicz}
Kolorowe skarpetki i koniecznie nie do pary - w taki sposób nauczyciele i uczniowie szkoły podstawowej numer 2 w Opolu przyszli dzisiaj (21.03) na zajęcia. W ten sposób chcieli zwrócić uwagę na osoby cierpiące na zespół Downa. Dyrektor szkoły Mirosław Śnigórski tłumaczy, że celem tej akcji jest przełamywanie stereotypów o dzieciach z zespołem Downa i oswajaniu się z odmiennością.
- Musimy mówić nie tylko o tym, że jest pierwszy dzień wiosny - bo on był zawsze - ale to, że są wśród nas osoby, u których wystąpiła trisomia 21 chromosomu - zaznacza dyrektor, który także przyszedł do pracy w odmiennych skarpetkach.

- Jeżeli dyrektor ma być przykładem, to ja także, a ja lubię się wygłupiać, szczególnie przy takich okazjach - mówi Mirosław Śnigórski.

Jeden z uczniów PSP nr 2 mówi, że do ich szkoły chodzi jedna osoba z zespołem Downa.

- Jest bardzo miła dla wszystkich, wszyscy ją lubią i lubi grać w piłkę. Jego kolega dodał, że trzeba o takich osobach pamiętać i ich nie przezywać. Niektórzy się z takich osób naśmiewają, a niektórzy nie. To zależy od osoby. Ja im bardzo współczuję - dodaje Oskar.

Dziś (21.03) obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Celem tego święta jest zwiększanie świadomości o tej wadzie genetycznej i integracja z osobami, u których wystąpiła trisomia 21 chromosomu.
Uczniowie i i pracownicy PSP 2 w Opolu przyszli do szkoły w odmiennych skarpetkach.

Wiadomości z regionu

2019-04-20, godz. 14:35 Pomoc medyczna w okresie Świąt Wielkanocnych Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, gdzie szukać pomocy lekarskiej w okresie Świąt Wielkanocnych. W razie nagłego zachorowania lub pogorsz ... » więcej 2019-04-20, godz. 14:23 Pijany gotował świąteczny posiłek, postawił na nogi straż pożarną Przygotowywanie świątecznych potraw pod wpływem alkoholu postawiło na nogi 7 jednostek straży pożarnej oraz policję. Doszło do tego dzisiaj (20.04) rano w Kęd ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:21 Mimo sądowych zakazów wsiadł za kółko i spowodował wypadek Sądy już trzykrotnie zakazywały prowadzenia samochodu 39-latkowi z Gogolina, a on znów zasiadł za kierownicą i spowodował wypadek. Mężczyzna jechał osobowym p ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:11 Rodzinny obiad, wierzbowe gałązki i dzień bez marudzenia, czyli Wielkanoc u Czechów W Polsce polewamy się wodą, a w Czechach mężczyźni biją kobiety wierzbowymi gałązkami - to największa różnica między nami, a południowymi sąsiadami podczas ce ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:09 MOSiR w Opolu przygotował świąteczną ofertę dla mieszkańców. Czekają pływalnia, lodowisko i stadion lekkoatletyczny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu z okazji świąt przygotował specjalną ofertę dla mieszkańców Opola. Wyjątkiem będzie niedziela, kiedy wszystkie obie ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:05 W kościołach trwa tradycyjne święcenie pokarmów, które trafią na świąteczny stół Zgodnie z tradycją w Wielką Sobotę święcone są pokarmy, które później znajdą się na wielkanocnym stole. W wielu miejscach kultywowane są tradycyjne sposoby zd ... » więcej 2019-04-20, godz. 11:00 Wielka Sobota to czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa. Kapłani poświęcą pokarmy - Nie chodzi o to, aby się najeść, ale aby być ze sobą. Najważniejsze jest dobro oczu nad stołem, a nie to, co na stole - powiedział w porannej rozmowie 'W cz ... » więcej 2019-04-20, godz. 10:00 Sąsiad, jak najlepsze zabezpieczenie. Nie stwarzajmy okazji złodziejom wyjeżdżając na święta z domu Przed świątecznym wyjazdem zabezpieczmy domy i trzymane w nich kosztowności - apeluje policja. Funkcjonariusze zwracają uwagę na fakt, że złodzieje w tym okre ... » więcej 2019-04-20, godz. 09:24 Opolskie będzie mieć kadrę w sportach konnych? Na Opolszczyźnie powstanie regionalna kadra w sportach konnych. To plany nowego zarządu Opolskiego Związku Jeździeckiego, którego prezesem został Sebastian Gr ... » więcej 2019-04-20, godz. 07:22 Śląsk Opolski kroszonką stoi. Pierwsza pojawiła się w XIX wieku Technik zdobienia jajek wielkanocnych jest wiele. Pisanki batikowe, malowanki, naklejanki, rysowanki, drapanki czy kroszonki. Te ostatnie odgrywają w naszym r ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »