Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-21, 19:15 Autor: Piotr Wójtowicz

Uczniowie przyszli do szkoły w różnych skarpetkach. Przypominają, że są wśród nich dzieci z zespołem Downa

Uczniowie i i pracownicy PSP 2 w Opolu przyszli do szkoły w odmiennych skarpetkach. [ fot.P.Wójtowicz}
Uczniowie i i pracownicy PSP 2 w Opolu przyszli do szkoły w odmiennych skarpetkach. [ fot.P.Wójtowicz}
Kolorowe skarpetki i koniecznie nie do pary - w taki sposób nauczyciele i uczniowie szkoły podstawowej numer 2 w Opolu przyszli dzisiaj (21.03) na zajęcia. W ten sposób chcieli zwrócić uwagę na osoby cierpiące na zespół Downa. Dyrektor szkoły Mirosław Śnigórski tłumaczy, że celem tej akcji jest przełamywanie stereotypów o dzieciach z zespołem Downa i oswajaniu się z odmiennością.
- Musimy mówić nie tylko o tym, że jest pierwszy dzień wiosny - bo on był zawsze - ale to, że są wśród nas osoby, u których wystąpiła trisomia 21 chromosomu - zaznacza dyrektor, który także przyszedł do pracy w odmiennych skarpetkach.

- Jeżeli dyrektor ma być przykładem, to ja także, a ja lubię się wygłupiać, szczególnie przy takich okazjach - mówi Mirosław Śnigórski.

Jeden z uczniów PSP nr 2 mówi, że do ich szkoły chodzi jedna osoba z zespołem Downa.

- Jest bardzo miła dla wszystkich, wszyscy ją lubią i lubi grać w piłkę. Jego kolega dodał, że trzeba o takich osobach pamiętać i ich nie przezywać. Niektórzy się z takich osób naśmiewają, a niektórzy nie. To zależy od osoby. Ja im bardzo współczuję - dodaje Oskar.

Dziś (21.03) obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Celem tego święta jest zwiększanie świadomości o tej wadzie genetycznej i integracja z osobami, u których wystąpiła trisomia 21 chromosomu.
Uczniowie i i pracownicy PSP 2 w Opolu przyszli do szkoły w odmiennych skarpetkach.

Wiadomości z regionu

2019-04-19, godz. 10:36 Ojciec wiózł dziecko do szpitala. Dotarli na miejsce w eskorcie policji Niecodzienną interwencję zaliczyli policjanci z Kluczborka. Mundurowi ruchu drogowego zatrzymali do kontroli szybko jadące auto. Okazało się, że kierowca wiez ... » więcej 2019-04-19, godz. 10:13 Czy Opolszczyzna wykorzystuje wielokulturowość do promocji? - Wciąż niewiele wiemy o pracy pełnomocnika marszałka ds. wielokulturowości - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Martyna Nakonieczny, przewodnicz ... » więcej 2019-04-19, godz. 09:15 Radni Opola dali zielone światło prezydentowi ws. sprzedaży części udziałów spółki WiK Prezydent Opola pod gradobiciem pytań - tak można określić dyskusję na sesji rady miasta w sprawie sprzedaży części udziałów Wodociągów i Kanalizacji. Przypom ... » więcej 2019-04-19, godz. 09:10 W wykopie pod Schodnią zginął pracownik agencji zatrudnienia? Kontrola PIP ruszyła, jest wiele pytań Do północy na miejscu, gdzie wczoraj (18.04) doszło do osunięcia ziemi, w Schodni, pracowali inspektorzy pracy. Kontrola będzie prowadzona także dziś. » więcej 2019-04-19, godz. 08:00 Pieniądze z kładki nad Młynówką przesunięte na most na Bolko. Kładka pod wiaduktem jest zamknięta już od roku Kładka dla pieszych nad Młynówką w Opolu od roku jest zamknięta i ten stan rzeczy na razie się nie zmieni. Chodzi o przejście dla pieszych pod wiaduktem kolej ... » więcej 2019-04-19, godz. 07:32 Śmiertelny wypadek w Duczowie. Nie żyje jedna osoba Do śmiertelnego wypadku doszło chwilę przed godziną 6.00 na DK 42 w Duczowie Małym, koło Wołczyna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy kierowany ... » więcej 2019-04-19, godz. 06:00 Wahadło w nowym miejscu. Zmiany na obwodnicy północnej Opola Wahadło na obwodnicy północnej w Opolu, w piątek (18.04) około południa zostanie zlikwidowane. Chodzi o odcinek między rondem koło Makro a węzłem zjazdowym na ... » więcej 2019-04-19, godz. 06:00 Nieobecność na sesji - mniej pieniędzy. Zmiany w przyznawaniu diet radnym przegłosowane. Radnemu, który nie będzie brał udziału w przynajmniej połowie głosowań na sesji, zostanie pomniejszona dieta o 50 procent - takie zmiany przegłosowali dziś (1 ... » więcej 2019-04-18, godz. 22:00 Autobusy MZK w Opolu pojadą inaczej. Rozkład jazdy na Wielkanoc Małe zmiany w rozkładzie jazdy MZK w Opolu w związku ze świętami.W niedzielę (21.04) nie będą kursowały linie nr 7, 9,18, 28 i 80. Pozostałe linie pojadą zgod ... » więcej 2019-04-18, godz. 21:00 Gogolin: przez wandali centrum przesiadkowe będzie w nocy zamknięte Nowo wyremontowane centrum przesiadkowe w Gogolinie będzie zamykane na noc. Podróżni na pociąg czekać będą „pod chmurką”. To wina wandali, którzy wzięli na ce ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »