Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-21, 17:08 Autor: Katarzyna Doros

Opolska Wiosna Roberta Biedronia składa wnioski o ujawnienie wysokości zarobków opolskich urzędników

Opolska Wiosna Roberta Biedronia składa wnioski o ujawnienie wysokości zarobków opolskich urzędników [fot. Katarzyna Doros]
Opolska Wiosna Roberta Biedronia składa wnioski o ujawnienie wysokości zarobków opolskich urzędników [fot. Katarzyna Doros]
Działacze opolskiej Wiosny włączają się w ogólnopolską akcję Roberta Biedronia pod hasłem "Wiosenne porządki". To pomysł ujawnienia wysokości zarobków opolskich urzędników. Dziś (21.03) takie zapytania zostały wysłane m.in do wojewody opolskiego, czy marszałka.
- Zwróciliśmy się do wszystkich samorządów gminnych i powiatowych, prawie stu podmiotów z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w trybie ustawowym aby np. osoby, które starają się o pracę w urzędzie na dane stanowisko, miały w miarę precyzyjną wiedzę o jakich kwotach mówimy i o jakie pieniądze można się starać. Chcielibyśmy także mieć wiedzę, czy urzędy spełniają standardy w zakresie równego traktowania kobiet i mężczyzn, no i tutaj oczywiście kwestia płac jest takim najważniejszym wskaźnikiem- mówi Jarosław Pilc, koordynator Wiosny w województwie opolskim.

Natalia Barczyk, która dołączyła do opolskiej Wiosny, ma zajmować się kwestiami równouprawnienia i wspierania aktywności kobiet w działalności politycznej. Działaczka, podniosła także temat modernizacji dworca Opole Wschodnie.

- Mamy wiele zastrzeżeń w kwestii zdemontowanych zabytkowych barierek i filarów. Zależy nam, żeby w przyszłości takie działania były konsultowane z mieszkańcami - mówi.

- Chcielibyśmy apelować przede wszystkim o to, żeby w przyszłości każdy inny projekt był w miarę możliwości konsultowany z mieszkańcami miasta, szczególnie tymi zainteresowanymi, ale tak żeby środowiska fachowców w danej dziedzinie mogły wyrazić swoją opinię. Mam tutaj na myśli konserwatorów oraz przede wszystkim architektów, których ten problem bezpośrednio dotyczy - dodaje.

- Mamy wątpliwości co do jakości wykonywanej pracy niektórych urzędników, stąd zapytanie o zarobki kierujemy do wszystkich urzędników z naszego otoczenia - dodaje Jarosław Pilc.
Jarosław Pilc
Natalia Barczyk

Wiadomości z regionu

2019-04-25, godz. 21:30 Pieniądze potrącone za strajk nauczycieli w Opolu pozostaną w planach finansowych szkół - Pieniądze, które zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, zostały potrącone z pensji strajkujących nauczycieli, pozostaną w planach finansowych s ... » więcej 2019-04-25, godz. 20:30 Co dała nam Unia? W tym roku mija 15 lat od wejścia Polski do wspólnoty Od 2004 roku Opolszczyzna otrzymała z Unii Europejskiej 22 miliardy złotych. Pieniądze zostały przeznaczone na budowę dróg, remonty obiektów użyteczności publ ... » więcej 2019-04-25, godz. 19:13 Mobilne planetarium odwiedziło nyską "Dziesiątkę". W pokazach wzięło udział kilkaset dzieci Kilkaset dzieci odwiedziło mobilne planetarium, które wczoraj (24.04) i dziś (25.04) gościło w nyskiej Szkole Podstawowej nr 10. » więcej 2019-04-25, godz. 18:24 Pościg ulicami Niemodlina. Policja oddała strzały Policyjne strzały za uciekającym kierowcą w Niemodlinie, w powiecie opolskim. Zaczęło się od kontroli samochodu, jednak w pewnym momencie kierowca podjął prób ... » więcej 2019-04-25, godz. 17:50 Opolscy logistycy otworzyli drzwi jednostki dla zwiedzających. Trwają Dni Otwartych Koszar [ZDJĘCIA] 10. Opolska Brygada Logistyczna zaprosiła mieszkańców regionu do swoich koszar. Miłośnicy militariów mogą zwiedzić jednostkę, zobaczyć sprzęt na co dzień wyko ... » więcej 2019-04-25, godz. 17:30 Młodzież Wszechpolska szykuje się do weekendowej akcji "Kupuj polskie". Chodzi o promowanie polskich produktów Młodzież Wszechpolska będzie zachęcać do kupowania polskich produktów. W najbliższy weekend (27-28.04) kilkunastu przedstawicieli tej organizacji zaangażuje s ... » więcej 2019-04-25, godz. 16:15 Prawie 1,5 miliarda złotych trafiło do opolskich rodzin w ramach programu 500+. "Zauważamy, że wskaźnik dzietności roś ... Miliard 400 milionów złotych trafiło do tej pory do opolskich rodzin w ramach rządowego wsparcia Rodzina 500+. W Namysłowie podsumowano dziś (25.04) trzy lata ... » więcej 2019-04-25, godz. 16:00 Bus "Nowej Piątki" odwiedził Namysłów Namysłów był dziś (25.04) kolejnym przystankiem na trasie 'Busa na piątkę'. Podczas wizyty pracownicy Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego zachęcali mieszkańców do ... » więcej 2019-04-25, godz. 15:10 Straż zabezpiecza nieszczelne zbiorniki z chemikaliami w Kędzierzynie-Koźlu Ponad tysiąc litrów chemikaliów przepompowują strażacy z Kędzierzyna-Koźla. Zbiorniki z podejrzaną cieczą znajdują się na jednej z działek na terenie holdingu ... » więcej 2019-04-25, godz. 14:45 Selen i arsen a choroby nowotworowe. Opolskie Centrum Onkologii bierze udział w unikatowym programie profilaktyki nowo ... O wpływie mikroelementów na rozwój nowotworów mówi dziś (25.04) w Opolu prof. Jan Lubiński. Onkolog i genetyk z Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedziczn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »