Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-21, 17:08 Autor: Katarzyna Doros

Opolska Wiosna Roberta Biedronia składa wnioski o ujawnienie wysokości zarobków opolskich urzędników

Opolska Wiosna Roberta Biedronia składa wnioski o ujawnienie wysokości zarobków opolskich urzędników [fot. Katarzyna Doros]
Opolska Wiosna Roberta Biedronia składa wnioski o ujawnienie wysokości zarobków opolskich urzędników [fot. Katarzyna Doros]
Działacze opolskiej Wiosny włączają się w ogólnopolską akcję Roberta Biedronia pod hasłem "Wiosenne porządki". To pomysł ujawnienia wysokości zarobków opolskich urzędników. Dziś (21.03) takie zapytania zostały wysłane m.in do wojewody opolskiego, czy marszałka.
- Zwróciliśmy się do wszystkich samorządów gminnych i powiatowych, prawie stu podmiotów z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w trybie ustawowym aby np. osoby, które starają się o pracę w urzędzie na dane stanowisko, miały w miarę precyzyjną wiedzę o jakich kwotach mówimy i o jakie pieniądze można się starać. Chcielibyśmy także mieć wiedzę, czy urzędy spełniają standardy w zakresie równego traktowania kobiet i mężczyzn, no i tutaj oczywiście kwestia płac jest takim najważniejszym wskaźnikiem- mówi Jarosław Pilc, koordynator Wiosny w województwie opolskim.

Natalia Barczyk, która dołączyła do opolskiej Wiosny, ma zajmować się kwestiami równouprawnienia i wspierania aktywności kobiet w działalności politycznej. Działaczka, podniosła także temat modernizacji dworca Opole Wschodnie.

- Mamy wiele zastrzeżeń w kwestii zdemontowanych zabytkowych barierek i filarów. Zależy nam, żeby w przyszłości takie działania były konsultowane z mieszkańcami - mówi.

- Chcielibyśmy apelować przede wszystkim o to, żeby w przyszłości każdy inny projekt był w miarę możliwości konsultowany z mieszkańcami miasta, szczególnie tymi zainteresowanymi, ale tak żeby środowiska fachowców w danej dziedzinie mogły wyrazić swoją opinię. Mam tutaj na myśli konserwatorów oraz przede wszystkim architektów, których ten problem bezpośrednio dotyczy - dodaje.

- Mamy wątpliwości co do jakości wykonywanej pracy niektórych urzędników, stąd zapytanie o zarobki kierujemy do wszystkich urzędników z naszego otoczenia - dodaje Jarosław Pilc.
Jarosław Pilc
Natalia Barczyk

Wiadomości z regionu

2019-04-22, godz. 18:00 Turawa: tłumy opolan wypoczywały podczas świąt nad jeziorami turawskimi Turawa nie tylko na lato. Mimo, że do rozpoczęcia wodnego sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, to nad jeziorami tłumy ludzi. Setki opolan i turystów wybrało ... » więcej 2019-04-22, godz. 16:00 Pod Grodkowem powstaje nowoczesna hala sportowa. Mają w niej trenować najlepsi polscy sportowcy W podgrodkowskim Sulisławiu powstaje nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Według planów, obiekt będzie mógł pomieścić 300-osobową widownię i gościć najlepszy ... » więcej 2019-04-22, godz. 15:00 W szkołach w gminie Namysłów pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Każdy może pomóc w zakupie kolejnych W namysłowskich placówkach edukacyjnych pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Docelowo, urządzenia mają pojawić się we wszystkich gminnych podstawówka ... » więcej 2019-04-22, godz. 14:49 "Zajączek" odwiedził dzieci z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu Najpierw modlitwa, a później szukanie słodkości. Jak co roku dzieci i młodzież parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu otrzymały świąteczne, wielkanocne prez ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:49 Opolskie: śmigus-dyngus. Tradycja powoli wymierająca Drugi dzień Świąt Wielkanocnych nieodzownie kojarzy nam się również z tradycją polewania wodą, czyli śmigusem-dyngusem. Patrząc jednak na puste, a co ważniejs ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:45 Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Niemodlinie Jedna osoba została poszkodowana w wypadku dwóch samochodów osobowych na ul. Brzeskiej w Niemodlinie. » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Opóźnia się otwarcie rozbudowanego Solarisa i parkingu na pl. Kopernika w Opolu Opóźnienia na placu budowy przy Solarisie. Niektóre sklepy informowały, że otwarcie rozbudowanej galerii miało nastąpić 16 kwietnia. Urząd Miasta Opola poinfo ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:29 Coraz częściej świętujemy aktywnie Na rowerze, rolkach, z kijkami do nordic walking, wykorzystując infrastrukturę sportową, czy po prostu spacerowo. Coraz częściej świąteczny czas spędzamy akty ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:00 34. wielkanocna procesja konna z Żędowic do Zawadzkiego - Intencją naszej procesji jest przede wszystkim modlitwa o urodzaj - przypomniał w rozmowie 'W 4 oczy' Radia Opole ks. Rafał Przybyła, diecezjalny duszpaster ... » więcej 2019-04-22, godz. 09:00 Czerwone, żółte, niebieskie... Twórczynie ludowe o znaczeniu jajek wręczanych kawalerom w lany poniedziałek W tradycji ludowej jajko było nie tylko symbolem nowego życia, ale przede wszystkim służyło do obdarowywania się. Jaja w różnych kolorach, często opatrzone wi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »