Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-21, 15:12 Autor: Katarzyna Doros

Rusza sezon motocyklowy. W "Mechaniczniaku" odbyła się XV ZSMotka, czyli motocyklowe wagary [ZDJĘCIA]

XV ZSMotka w opolskim "Mechaniczniaku", czyli motocyklowe wagary [fot. Katarzyna Doros]
XV ZSMotka w opolskim "Mechaniczniaku", czyli motocyklowe wagary [fot. Katarzyna Doros]
Kierowcy ścigaczy, junaków, czy chopperów zjechali na boisko szkolne przy Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu, żeby zainaugurować sezon. Już po raz 15. w opolskim "Mechaniczniaku" zorganizowano piknik motocyklowy ZSMotka.
- Krzewimy wśród młodzieży kulturę jazdy, rozbudzamy zainteresowanie tymi maszynami. To doskonała okazja, żeby łączyć pokolenia - mówi Tomasz Szudrawy, nauczyciel w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu, współorganizator imprezy.

- Są tutaj i nowe sprzęty i np. sprzęty z lat 50-tych. Młodzi ludzie mają okazję zobaczyć jak to kiedyś wyglądało, porozmawiać. Są zaskoczeni, dzielą się między sobą doświadczeniem, swoimi przeżyciami, a i ci starsi motocykliści podpatrują nowe maszyny.

- Spędzamy tutaj wspólnie dzień "wagarowicza". Zapach benzyny, zapach oleju, to trzeba lubić. Jedni wolą układać puzzle, a ja lubię siedzieć w warsztacie. Lubię tu wracać, bo można spotkać dużo kumpli ze szkoły, porozmawiać z nauczycielami, to taki dzień kiedy wszyscy potrafią się skrzyknąć w jednym miejscu. Jest okazja, żeby zobaczyć jakie kto ma motocykle - mówi Marcin, absolwent Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu.

- Zaczynałem od motorynki, później Yamaha Virago 125, BMW turystyka miałem, potem suzuki sportowe, a teraz znowu celuję w te turystyczne - dodaje Michał.

- Maszyna gotowa na nowy sezon, a plan jest taki, żeby zrobić Rajd Koguta, około 1000 kilometrów, przez Sudety, aż do Wielkopolski i z powrotem do Oławy - mówi Aleksander Poleta z Komprachcic.

Wydarzenie ZSMotka co roku towarzyszy Dniom Otwartym w opolskim "Mechaniczniaku". Zmotoryzowani uczestnicy rywalizowali m.in w konkursie na najgłośniejszy klakson, wybierano też groźną bestię, czyli najbardziej przerobioną maszynę. W tym dniu nie zabrakło również prelekcji z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.
ZSMotka w opolskim "Mechaniczniaku"

Wiadomości z regionu

2019-04-21, godz. 09:45 Powietrze w Kędzierzynie-Koźlu jest dobre, mimo wczorajszego pożaru Mimo wczorajszego pożaru substancji ropopochodnych, do którego doszło w tamtejszych zakładach azotowych, powietrze w Kędzierzynie-Koźlu było i nadal jest dobr ... » więcej 2019-04-21, godz. 08:09 Silesia Cantat. Od jutra w Głubczycach wielkie chóralne śpiewanie To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w naszym regionie. Jutro (22.04) startuje 10. edycja Silesia Cantat - Głubczyckie Spotkania Chóralne. Na scenach ... » więcej 2019-04-21, godz. 07:00 Bp Andrzej Czaja: Weźmy pokój, który oferuje Chrystus - Życzę Wam abyście potrafili w czasie tych świąt jak najszerzej otworzyć swoje oczy. Mam na myśli wejrzenie oczyma wiary - powiedział biskup Andrzej Czaja, s ... » więcej 2019-04-21, godz. 07:00 Bez żurku, ale z babą wielkanocną. Świąteczne menu w szpitalu położniczym w Opolu Około 60 pacjentek święta wielkanocne spędza w szpitalu położniczym w Opolu. Choć obowiązuje je dieta lekkostrawna, kucharki zadbają o to, by w Wielkanoc popr ... » więcej 2019-04-20, godz. 19:50 Pożar chemikaliów w Kędzierzynie-Koźlu ugaszony. Nikt nie ucierpiał Ponad stu strażaków m.in. z Kędzierzyna-Koźla, Opola, Strzelec Opolskich i Krapkowic brało udział w akcji gaszenia pożaru na terenie Zakładów Azotowych w Kędz ... » więcej 2019-04-20, godz. 18:00 Jeszcze do Liturgii Światła w Wielką Sobotę można usłyszeć kołatki zamiast dzwonów Jeszcze do wieczora, aż do Liturgii Światła, przypadającej w Wielką Sobotę, w wielu opolskich miejscowościach będzie się niósł dźwięk drewnianych kołatek, któ ... » więcej 2019-04-20, godz. 17:39 Mieszkanka Krapkowic zapobiegła tragedii nad Odrą 65-letnia mieszkanka Krapkowic próbowała popełnić samobójstwo wchodząc do Odry. Uratowała ją szybka reakcja przypadkowego świadka. Wychłodzona kobieta trafiła ... » więcej 2019-04-20, godz. 16:05 Dlaczego święta Wielkiej Nocy nieodzownie łączą się z jajkiem? Jajka są elementem potraw, święconki, a nawet dekoracji. Dlaczego jajko pełni ważną rolę w świątecznej tradycji? O to zapytaliśmy opolskiego etnografa z Muzeu ... » więcej 2019-04-20, godz. 15:58 Wielkanocne spotkanie motocyklistów na opolskim rynku [ZDJĘCIA] Motocykliści z całego województwa zjechali dzisiaj do Opola. Na rynku przed ratuszem spotkali się na tradycyjnym Moto-Jajeczku. Nazwa zobowiązuje, były więc i ... » więcej 2019-04-20, godz. 14:35 Pomoc medyczna w okresie Świąt Wielkanocnych Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, gdzie szukać pomocy lekarskiej w okresie Świąt Wielkanocnych. W razie nagłego zachorowania lub pogorsz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »