Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-21, 15:12 Autor: Katarzyna Doros

Rusza sezon motocyklowy. W "Mechaniczniaku" odbyła się XV ZSMotka, czyli motocyklowe wagary [ZDJĘCIA]

XV ZSMotka w opolskim "Mechaniczniaku", czyli motocyklowe wagary [fot. Katarzyna Doros]
XV ZSMotka w opolskim "Mechaniczniaku", czyli motocyklowe wagary [fot. Katarzyna Doros]
Kierowcy ścigaczy, junaków, czy chopperów zjechali na boisko szkolne przy Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu, żeby zainaugurować sezon. Już po raz 15. w opolskim "Mechaniczniaku" zorganizowano piknik motocyklowy ZSMotka.
- Krzewimy wśród młodzieży kulturę jazdy, rozbudzamy zainteresowanie tymi maszynami. To doskonała okazja, żeby łączyć pokolenia - mówi Tomasz Szudrawy, nauczyciel w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu, współorganizator imprezy.

- Są tutaj i nowe sprzęty i np. sprzęty z lat 50-tych. Młodzi ludzie mają okazję zobaczyć jak to kiedyś wyglądało, porozmawiać. Są zaskoczeni, dzielą się między sobą doświadczeniem, swoimi przeżyciami, a i ci starsi motocykliści podpatrują nowe maszyny.

- Spędzamy tutaj wspólnie dzień "wagarowicza". Zapach benzyny, zapach oleju, to trzeba lubić. Jedni wolą układać puzzle, a ja lubię siedzieć w warsztacie. Lubię tu wracać, bo można spotkać dużo kumpli ze szkoły, porozmawiać z nauczycielami, to taki dzień kiedy wszyscy potrafią się skrzyknąć w jednym miejscu. Jest okazja, żeby zobaczyć jakie kto ma motocykle - mówi Marcin, absolwent Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu.

- Zaczynałem od motorynki, później Yamaha Virago 125, BMW turystyka miałem, potem suzuki sportowe, a teraz znowu celuję w te turystyczne - dodaje Michał.

- Maszyna gotowa na nowy sezon, a plan jest taki, żeby zrobić Rajd Koguta, około 1000 kilometrów, przez Sudety, aż do Wielkopolski i z powrotem do Oławy - mówi Aleksander Poleta z Komprachcic.

Wydarzenie ZSMotka co roku towarzyszy Dniom Otwartym w opolskim "Mechaniczniaku". Zmotoryzowani uczestnicy rywalizowali m.in w konkursie na najgłośniejszy klakson, wybierano też groźną bestię, czyli najbardziej przerobioną maszynę. W tym dniu nie zabrakło również prelekcji z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.
ZSMotka w opolskim "Mechaniczniaku"

Wiadomości z regionu

2019-04-20, godz. 12:21 Mimo sądowych zakazów wsiadł za kółko i spowodował wypadek Sądy już trzykrotnie zakazywały prowadzenia samochodu 39-latkowi z Gogolina, a on znów zasiadł za kierownicą i spowodował wypadek. Mężczyzna jechał osobowym p ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:11 Rodzinny obiad, wierzbowe gałązki i dzień bez marudzenia, czyli Wielkanoc u Czechów W Polsce polewamy się wodą, a w Czechach mężczyźni biją kobiety wierzbowymi gałązkami - to największa różnica między nami, a południowymi sąsiadami podczas ce ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:09 MOSiR w Opolu przygotował świąteczną ofertę dla mieszkańców. Czekają pływalnia, lodowisko i stadion lekkoatletyczny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu z okazji świąt przygotował specjalną ofertę dla mieszkańców Opola. Wyjątkiem będzie niedziela, kiedy wszystkie obie ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:05 W kościołach trwa tradycyjne święcenie pokarmów, które trafią na świąteczny stół Zgodnie z tradycją w Wielką Sobotę święcone są pokarmy, które później znajdą się na wielkanocnym stole. W wielu miejscach kultywowane są tradycyjne sposoby zd ... » więcej 2019-04-20, godz. 11:00 Wielka Sobota, to czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa. Kapłani poświęcą pokarmy - Nie chodzi o to, aby się najeść, ale aby być ze sobą. Najważniejsze jest dobro oczu nad stołem, a nie to, co na stole - powiedział w porannej rozmowie 'W cz ... » więcej 2019-04-20, godz. 10:00 Sąsiad, jak najlepsze zabezpieczenie. Nie stwarzajmy okazji złodziejom wyjeżdżając na święta z domu Przed świątecznym wyjazdem zabezpieczmy domy i trzymane w nich kosztowności - apeluje policja. Funkcjonariusze zwracają uwagę na fakt, że złodzieje w tym okre ... » więcej 2019-04-20, godz. 09:24 Opolskie będzie mieć kadrę w sportach konnych? Na Opolszczyźnie powstanie regionalna kadra w sportach konnych. To plany nowego zarządu Opolskiego Związku Jeździeckiego, którego prezesem został Sebastian Gr ... » więcej 2019-04-20, godz. 08:02 Pomoc medyczna w okresie Świąt Wielkanocnych Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, gdzie szukać pomocy lekarskiej w okresie Świąt Wielkanocnych. W razie nagłego zachorowania lub pogorsz ... » więcej 2019-04-20, godz. 07:22 Śląsk Opolski kroszonką stoi. Pierwsza pojawiła się w XIX wieku Technik zdobienia jajek wielkanocnych jest wiele. Pisanki batikowe, malowanki, naklejanki, rysowanki, drapanki czy kroszonki. Te ostatnie odgrywają w naszym r ... » więcej 2019-04-19, godz. 20:00 Uważajmy na kieszonkowców, jedźmy ostrożnie - apeluje przed świętami policja Tłumy w sklepach, na bazarach, czy środkach komunikacji miejskiej. To idealne warunki dla złodziei. Ich aktywność zwiększa się zwłaszcza przed świętami. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »