Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-21, 15:12 Autor: Katarzyna Doros

Rusza sezon motocyklowy. W "Mechaniczniaku" odbyła się XV ZSMotka, czyli motocyklowe wagary [ZDJĘCIA]

XV ZSMotka w opolskim "Mechaniczniaku", czyli motocyklowe wagary [fot. Katarzyna Doros]
XV ZSMotka w opolskim "Mechaniczniaku", czyli motocyklowe wagary [fot. Katarzyna Doros]
Kierowcy ścigaczy, junaków, czy chopperów zjechali na boisko szkolne przy Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu, żeby zainaugurować sezon. Już po raz 15. w opolskim "Mechaniczniaku" zorganizowano piknik motocyklowy ZSMotka.
- Krzewimy wśród młodzieży kulturę jazdy, rozbudzamy zainteresowanie tymi maszynami. To doskonała okazja, żeby łączyć pokolenia - mówi Tomasz Szudrawy, nauczyciel w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu, współorganizator imprezy.

- Są tutaj i nowe sprzęty i np. sprzęty z lat 50-tych. Młodzi ludzie mają okazję zobaczyć jak to kiedyś wyglądało, porozmawiać. Są zaskoczeni, dzielą się między sobą doświadczeniem, swoimi przeżyciami, a i ci starsi motocykliści podpatrują nowe maszyny.

- Spędzamy tutaj wspólnie dzień "wagarowicza". Zapach benzyny, zapach oleju, to trzeba lubić. Jedni wolą układać puzzle, a ja lubię siedzieć w warsztacie. Lubię tu wracać, bo można spotkać dużo kumpli ze szkoły, porozmawiać z nauczycielami, to taki dzień kiedy wszyscy potrafią się skrzyknąć w jednym miejscu. Jest okazja, żeby zobaczyć jakie kto ma motocykle - mówi Marcin, absolwent Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu.

- Zaczynałem od motorynki, później Yamaha Virago 125, BMW turystyka miałem, potem suzuki sportowe, a teraz znowu celuję w te turystyczne - dodaje Michał.

- Maszyna gotowa na nowy sezon, a plan jest taki, żeby zrobić Rajd Koguta, około 1000 kilometrów, przez Sudety, aż do Wielkopolski i z powrotem do Oławy - mówi Aleksander Poleta z Komprachcic.

Wydarzenie ZSMotka co roku towarzyszy Dniom Otwartym w opolskim "Mechaniczniaku". Zmotoryzowani uczestnicy rywalizowali m.in w konkursie na najgłośniejszy klakson, wybierano też groźną bestię, czyli najbardziej przerobioną maszynę. W tym dniu nie zabrakło również prelekcji z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.
ZSMotka w opolskim "Mechaniczniaku"

Wiadomości z regionu

2019-07-16, godz. 20:52 Wakacyjne remonty opolskich akademików Na dniach ruszą remonty akademików opolskich uczelni. W to lato kompleksową renowację przejdzie 8. piętro Domu Studenta Kmicic na miasteczku akademickim uniwe ... » więcej 2019-07-16, godz. 20:30 Do końca wakacji zabytkowa lokomotywa stanie w centrum Kędzierzyna-Koźla Kończy się renowacja zabytkowej lokomotywy TY-2, która ma niebawem pojawić się na placu Kolejarzy w Kędzierzynie-Koźlu. Jeżeli tak się stanie, to zakończy się ... » więcej 2019-07-16, godz. 18:49 Opole w remoncie. Jest spór na linii MZD i WiK Przy ulicy Kośnego w Opolu z powodu prac kanalizacyjnych wprowadzono ruch tylko w jedną stronę. Kierowcy o zmianach dowiedzieli się w dniu rozpoczęcia prac, p ... » więcej 2019-07-16, godz. 18:45 Kuratorium podlicza wyniki rekrutacji do szkół średnich Kuratorium podlicza jak wygląda rekrutacja do szkół średnich na Opolszczyźnie. Według informacji, które do tej pory przygotowano, w powiecie kędzierzyńsko-koz ... » więcej 2019-07-16, godz. 17:11 Oleskie służby mundurowe regularnie sprawdzają bezpieczeństwo na koloniach Bez zastrzeżeń i uwag zakończyła się kontrola bezpieczeństwa Harcerskiego Ośrodka Wypoczynkowego Hufca ZHP Chorzów w Kucobach w gminie Olesno. » więcej 2019-07-16, godz. 16:45 Uderzył pięścią w twarz, ofiara zmarła. Teraz usłyszał wyrok Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu skazał na 3 lata i 2 miesiące więzienia Przemysława W., za nieumyślne spowodowanie śmierci. Według prokuratury, oskarżony ud ... » więcej 2019-07-16, godz. 15:37 Zderzenie w centrum Opola Do zderzenia dwóch aut osobowych doszło w centrum Opola, w rejonie skrzyżowania ulicy Rejtana z 1 Maja. Jak informują strażacy nikomu nic się nie stało, jedna ... » więcej 2019-07-16, godz. 15:15 Po pierwsze medycyna. Już 4 tysiące podań na kierunek lekarski na Uniwersytecie Opolskim 35 osób na jedno miejsce - takim zainteresowaniem cieszy się kierunek lekarski Uniwersytetu Opolskiego. W tym roku na opolską medycynę papiery złożyło już 4 t ... » więcej 2019-07-16, godz. 14:14 TSKN rusza z projektem dla seniorów i osób niesamodzielnych. Jest infolinia, będzie pomoc sąsiedzka i kluby seniora 20 klubów seniora w małych miejscowościach, 40 opiekunów sąsiedzkich oraz specjalna infolinia. Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim wys ... » więcej 2019-07-16, godz. 13:48 Opolska policja poszukuje zaginionego Stanisława Kozy Zaginął Stanisław Koza z Opola. Policjanci poszukują mężczyzny. Ostatni raz widziany był w sobotę (13.07). » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »