Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-19, 17:15 Autor: Daniel Klimczak

Kolejna fabryka w Skarbimierzu. Na poradzieckim lotnisku Japończycy będą produkować części do samochodów elektrycznych

W Skarbimierzu powstanie fabryka komponentów do aut elektrycznych [fot. Daniel Klimczak]
W Skarbimierzu powstanie fabryka komponentów do aut elektrycznych [fot. Daniel Klimczak]
W Skarbimierzu powstanie fabryka komponentów do aut elektrycznych [fot. Daniel Klimczak]
W Skarbimierzu powstanie fabryka komponentów do aut elektrycznych [fot. Daniel Klimczak]
Na terenie byłego lotniska w Skarbimierzu wmurowano dziś (19.03) kamień węgielny pod budowę fabryki, która produkować będzie podzespoły elektrycznych i hybrydowych samochodów.
Japońska firma Mitsui High-tec chce zainwestować w naszym regionie 160 milionów złotych i zatrudniać początkowo około 30 osób, jednak docelowo zatrudnienie w fabryce ma znaleźć około stu pracowników.

Jak zauważa prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Maciej Badora, ostatni okres jest bardzo udany dla naszego regionu pod względem zainteresowania ze strony inwestorów. - Odnosząc poziom zaangażowania inwestorów w ostatnim okresie na tle wcześniejszego czasu, możemy powiedzieć, że jest duży postęp i należy się spodziewać, że ten postęp, przynajmniej w najbliższym czasie, będzie jeszcze większy - prognozuje.

Zdaniem Andrzeja Pulita, wójta gminy Skarbimierz, współpraca w WSSE układa się w ostatnim czasie coraz lepiej, a to przekłada się na korzyści dla budżetu gminy.

- Wcześniej my szukaliśmy tych inwestorów lub sami do nas przychodzili, a w tej chwili strefa już bezpośrednio się angażuje, bo jest właścicielem, no a my mamy z tego podatek oczywiście, że oni są właścicielami, dlatego to było bardzo dobre rozwiązanie dla naszej gminy - mówi.

Dodajmy, że fabryka na Opolszczyźnie będzie pierwszym europejskim zakładem japońskiego producenta. Prace budowlane mają rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu i potrwać około roku. Według szacunków urzędu gminy, na byłym lotnisku w Skarbimierzu pracuje obecnie ponad 2 tysiące osób.
Maciej Badora
Andrzej Pulit

Wiadomości z regionu

2019-04-21, godz. 09:45 Powietrze w Kędzierzynie-Koźlu jest dobre, mimo wczorajszego pożaru Mimo wczorajszego pożaru substancji ropopochodnych, do którego doszło w tamtejszych zakładach azotowych, powietrze w Kędzierzynie-Koźlu było i nadal jest dobr ... » więcej 2019-04-21, godz. 08:09 Silesia Cantat. Od jutra w Głubczycach wielkie chóralne śpiewanie To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w naszym regionie. Jutro (22.04) startuje 10. edycja Silesia Cantat - Głubczyckie Spotkania Chóralne. Na scenach ... » więcej 2019-04-21, godz. 07:00 Bp Andrzej Czaja: Weźmy pokój, który oferuje Chrystus - Życzę Wam abyście potrafili w czasie tych świąt jak najszerzej otworzyć swoje oczy. Mam na myśli wejrzenie oczyma wiary - powiedział biskup Andrzej Czaja, s ... » więcej 2019-04-21, godz. 07:00 Bez żurku, ale z babą wielkanocną. Świąteczne menu w szpitalu położniczym w Opolu Około 60 pacjentek święta wielkanocne spędza w szpitalu położniczym w Opolu. Choć obowiązuje je dieta lekkostrawna, kucharki zadbają o to, by w Wielkanoc popr ... » więcej 2019-04-20, godz. 19:50 Pożar chemikaliów w Kędzierzynie-Koźlu ugaszony. Nikt nie ucierpiał Ponad stu strażaków m.in. z Kędzierzyna-Koźla, Opola, Strzelec Opolskich i Krapkowic brało udział w akcji gaszenia pożaru na terenie Zakładów Azotowych w Kędz ... » więcej 2019-04-20, godz. 18:00 Jeszcze do Liturgii Światła w Wielką Sobotę można usłyszeć kołatki zamiast dzwonów Jeszcze do wieczora, aż do Liturgii Światła, przypadającej w Wielką Sobotę, w wielu opolskich miejscowościach będzie się niósł dźwięk drewnianych kołatek, któ ... » więcej 2019-04-20, godz. 17:39 Mieszkanka Krapkowic zapobiegła tragedii nad Odrą 65-letnia mieszkanka Krapkowic próbowała popełnić samobójstwo wchodząc do Odry. Uratowała ją szybka reakcja przypadkowego świadka. Wychłodzona kobieta trafiła ... » więcej 2019-04-20, godz. 16:05 Dlaczego święta Wielkiej Nocy nieodzownie łączą się z jajkiem? Jajka są elementem potraw, święconki, a nawet dekoracji. Dlaczego jajko pełni ważną rolę w świątecznej tradycji? O to zapytaliśmy opolskiego etnografa z Muzeu ... » więcej 2019-04-20, godz. 15:58 Wielkanocne spotkanie motocyklistów na opolskim rynku [ZDJĘCIA] Motocykliści z całego województwa zjechali dzisiaj do Opola. Na rynku przed ratuszem spotkali się na tradycyjnym Moto-Jajeczku. Nazwa zobowiązuje, były więc i ... » więcej 2019-04-20, godz. 14:35 Pomoc medyczna w okresie Świąt Wielkanocnych Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, gdzie szukać pomocy lekarskiej w okresie Świąt Wielkanocnych. W razie nagłego zachorowania lub pogorsz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »