Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-19, 17:15 Autor: Daniel Klimczak

Kolejna fabryka w Skarbimierzu. Na poradzieckim lotnisku Japończycy będą produkować części do samochodów elektrycznych

W Skarbimierzu powstanie fabryka komponentów do aut elektrycznych [fot. Daniel Klimczak]
W Skarbimierzu powstanie fabryka komponentów do aut elektrycznych [fot. Daniel Klimczak]
W Skarbimierzu powstanie fabryka komponentów do aut elektrycznych [fot. Daniel Klimczak]
W Skarbimierzu powstanie fabryka komponentów do aut elektrycznych [fot. Daniel Klimczak]
Na terenie byłego lotniska w Skarbimierzu wmurowano dziś (19.03) kamień węgielny pod budowę fabryki, która produkować będzie podzespoły elektrycznych i hybrydowych samochodów.
Japońska firma Mitsui High-tec chce zainwestować w naszym regionie 160 milionów złotych i zatrudniać początkowo około 30 osób, jednak docelowo zatrudnienie w fabryce ma znaleźć około stu pracowników.

Jak zauważa prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Maciej Badora, ostatni okres jest bardzo udany dla naszego regionu pod względem zainteresowania ze strony inwestorów. - Odnosząc poziom zaangażowania inwestorów w ostatnim okresie na tle wcześniejszego czasu, możemy powiedzieć, że jest duży postęp i należy się spodziewać, że ten postęp, przynajmniej w najbliższym czasie, będzie jeszcze większy - prognozuje.

Zdaniem Andrzeja Pulita, wójta gminy Skarbimierz, współpraca w WSSE układa się w ostatnim czasie coraz lepiej, a to przekłada się na korzyści dla budżetu gminy.

- Wcześniej my szukaliśmy tych inwestorów lub sami do nas przychodzili, a w tej chwili strefa już bezpośrednio się angażuje, bo jest właścicielem, no a my mamy z tego podatek oczywiście, że oni są właścicielami, dlatego to było bardzo dobre rozwiązanie dla naszej gminy - mówi.

Dodajmy, że fabryka na Opolszczyźnie będzie pierwszym europejskim zakładem japońskiego producenta. Prace budowlane mają rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu i potrwać około roku. Według szacunków urzędu gminy, na byłym lotnisku w Skarbimierzu pracuje obecnie ponad 2 tysiące osób.
Maciej Badora
Andrzej Pulit

Wiadomości z regionu

2019-04-20, godz. 19:50 Pożar chemikaliów w Kędzierzynie-Koźlu. Straż: nie ma zagrożenia dla ludzi Ponad stu strażaków m.in. z Kędzierzyna-Koźla, Opola, Strzelec Opolskich i Krapkowic bierze udział w akcji gaszenia pożaru na terenie Zakładów Azotowych w Kęd ... » więcej 2019-04-20, godz. 18:00 Jeszcze do Liturgii Światła w Wielką Sobotę można usłyszeć kołatki zamiast dzwonów Jeszcze do wieczora, aż do Liturgii Światła, przypadającej w Wielką Sobotę, w wielu opolskich miejscowościach będzie się niósł dźwięk drewnianych kołatek, któ ... » więcej 2019-04-20, godz. 17:39 Mieszkanka Krapkowic zapobiegła tragedii nad Odrą 65-letnia mieszkanka Krapkowic próbowała popełnić samobójstwo wchodząc do Odry. Uratowała ją szybka reakcja przypadkowego świadka. Wychłodzona kobieta trafiła ... » więcej 2019-04-20, godz. 16:05 Dlaczego święta Wielkiej Nocy nieodzownie łączą się z jajkiem? Jajka są elementem potraw, święconki, a nawet dekoracji. Dlaczego jajko pełni ważną rolę w świątecznej tradycji? O to zapytaliśmy opolskiego etnografa z Muzeu ... » więcej 2019-04-20, godz. 15:58 Wielkanocne spotkanie motocyklistów na opolskim rynku [ZDJĘCIA] Motocykliści z całego województwa zjechali dzisiaj do Opola. Na rynku przed ratuszem spotkali się na tradycyjnym Moto-Jajeczku. Nazwa zobowiązuje, były więc i ... » więcej 2019-04-20, godz. 14:35 Pomoc medyczna w okresie Świąt Wielkanocnych Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, gdzie szukać pomocy lekarskiej w okresie Świąt Wielkanocnych. W razie nagłego zachorowania lub pogorsz ... » więcej 2019-04-20, godz. 14:23 Pijany gotował świąteczny posiłek, postawił na nogi straż pożarną Przygotowywanie świątecznych potraw pod wpływem alkoholu postawiło na nogi 7 jednostek straży pożarnej oraz policję. Doszło do tego dzisiaj (20.04) rano w Kęd ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:21 Mimo sądowych zakazów wsiadł za kółko i spowodował wypadek Sądy już trzykrotnie zakazywały prowadzenia samochodu 39-latkowi z Gogolina, a on znów zasiadł za kierownicą i spowodował wypadek. Mężczyzna jechał osobowym p ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:09 MOSiR w Opolu przygotował świąteczną ofertę dla mieszkańców. Czekają pływalnia, lodowisko i stadion lekkoatletyczny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu z okazji świąt przygotował specjalną ofertę dla mieszkańców Opola. Wyjątkiem będzie niedziela, kiedy wszystkie obie ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:05 W kościołach trwa tradycyjne święcenie pokarmów, które trafią na świąteczny stół Zgodnie z tradycją w Wielką Sobotę święcone są pokarmy, które później znajdą się na wielkanocnym stole. W wielu miejscach kultywowane są tradycyjne sposoby zd ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »