Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-19, 17:15 Autor: Daniel Klimczak

Kolejna fabryka w Skarbimierzu. Na poradzieckim lotnisku Japończycy będą produkować części do samochodów elektrycznych

W Skarbimierzu powstanie fabryka komponentów do aut elektrycznych [fot. Daniel Klimczak]
W Skarbimierzu powstanie fabryka komponentów do aut elektrycznych [fot. Daniel Klimczak]
W Skarbimierzu powstanie fabryka komponentów do aut elektrycznych [fot. Daniel Klimczak]
W Skarbimierzu powstanie fabryka komponentów do aut elektrycznych [fot. Daniel Klimczak]
Na terenie byłego lotniska w Skarbimierzu wmurowano dziś (19.03) kamień węgielny pod budowę fabryki, która produkować będzie podzespoły elektrycznych i hybrydowych samochodów.
Japońska firma Mitsui High-tec chce zainwestować w naszym regionie 160 milionów złotych i zatrudniać początkowo około 30 osób, jednak docelowo zatrudnienie w fabryce ma znaleźć około stu pracowników.

Jak zauważa prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Maciej Badora, ostatni okres jest bardzo udany dla naszego regionu pod względem zainteresowania ze strony inwestorów. - Odnosząc poziom zaangażowania inwestorów w ostatnim okresie na tle wcześniejszego czasu, możemy powiedzieć, że jest duży postęp i należy się spodziewać, że ten postęp, przynajmniej w najbliższym czasie, będzie jeszcze większy - prognozuje.

Zdaniem Andrzeja Pulita, wójta gminy Skarbimierz, współpraca w WSSE układa się w ostatnim czasie coraz lepiej, a to przekłada się na korzyści dla budżetu gminy.

- Wcześniej my szukaliśmy tych inwestorów lub sami do nas przychodzili, a w tej chwili strefa już bezpośrednio się angażuje, bo jest właścicielem, no a my mamy z tego podatek oczywiście, że oni są właścicielami, dlatego to było bardzo dobre rozwiązanie dla naszej gminy - mówi.

Dodajmy, że fabryka na Opolszczyźnie będzie pierwszym europejskim zakładem japońskiego producenta. Prace budowlane mają rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu i potrwać około roku. Według szacunków urzędu gminy, na byłym lotnisku w Skarbimierzu pracuje obecnie ponad 2 tysiące osób.
Maciej Badora
Andrzej Pulit

Wiadomości z regionu

2019-04-18, godz. 22:00 Autobusy MZK w Opolu pojadą inaczej. Rozkład jazdy na Wielkanoc Małe zmiany w rozkładzie jazdy MZK w Opolu w związku ze świętami.W niedzielę (21.04) nie będą kursowały linie nr 7, 9,18, 28 i 80. Pozostałe linie pojadą zgod ... » więcej 2019-04-18, godz. 21:00 Radni Opola dali zielone światło prezydentowi ws. sprzedaży części udziałów spółki WiK Prezydent Opola pod gradobiciem pytań - tak można określić dyskusję na sesji rady miasta w sprawie sprzedaży części udziałów Wodociągów i Kanalizacji. Przypom ... » więcej 2019-04-18, godz. 21:00 Gogolin: przez wandali centrum przesiadkowe będzie w nocy zamknięte Nowo wyremontowane centrum przesiadkowe w Gogolinie będzie zamykane na noc. Podróżni na pociąg czekać będą „pod chmurką”. To wina wandali, którzy wzięli na ce ... » więcej 2019-04-18, godz. 19:00 Będzie tablica upamiętniająca wybory z 1989 roku. Radni Opola jednomyślni Radni Opola jednogłośnie zgodzili się na umieszczenia na pl. Wolności tablicy upamiętniającej ludzi pierwszej Solidarności. Tablica zostanie odsłonięta 4 czer ... » więcej 2019-04-18, godz. 18:31 Protestujący nauczyciele powołali Opolski Komitet Strajkowy Pracownicy placówek oświatowych i nauczyciele z Opolszczyzny powołali dziś (18.04) Opolski Komitet Strajkowy, który zrzesza wszystkie placówki z regionu, któr ... » więcej 2019-04-18, godz. 18:00 Schronisko dla bezdomnych w Pępicach przygotowuje się do Wielkanocy. "Chcemy by nasi podopieczni czuli się tu dobrze" Schronisko dla bezdomnych w podbrzeskich Pępicach przygotowuje się do świąt wielkanocnych. W ramach wielkiego tygodnia, podopieczni placówki biorą udział w re ... » więcej 2019-04-18, godz. 17:15 Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem. Nie żyje jeden z przysypanych robotników Do tragicznego wypadku doszło podczas budowy kanalizacji przy drodze powiatowej w miejscowości Schodnia, w gminie Ozimek. Podczas prowadzenia prac ziemnych do ... » więcej 2019-04-18, godz. 17:00 Opole szuka firmy, która zburzy Cieplak i wybuduje tam nową halę sportową Najpierw rozbiórka Cieplaka, a potem budowa hali i Opolskiego Parku Sportu. Urząd Miasta w Opolu ogłosił przetarg i szuka wykonawcy inwestycji. » więcej 2019-04-18, godz. 17:00 USK w Opolu: lekarze wszczepili najnowszy model zastawki aortalnej. Wcześniej zrobiono to jedynie w Katowicach Najnowocześniejszą zastawkę aortalną przy użyciu metody mało inwazyjnej wszczepili 85-letniej pacjentce lekarze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. ... » więcej 2019-04-18, godz. 16:25 Wielkanoc: świąteczne życzenia od wojewody i wicewojewody Życzymy pięknych świąt Wielkiejnocy. W ten wspaniały wiosenny okres, życzymy Państwu dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności i oczywiście wspaniałych świąt. Życz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »