Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-19, 18:15 Autor: Sławomir Kieler

Bus "NowejPiątki" odwiedził kolejne miejscowości w regionie

Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Brzegu. [fot. Sławomir Kieler]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Brzegu. [fot. Sławomir Kieler]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Brzegu. [fot. Sławomir Kieler]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Brzegu. [fot. Sławomir Kieler]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Lubszy. [fot. Urząd Wojewódzki w Opolu]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Lubszy. [fot. Urząd Wojewódzki w Opolu]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Lewinie Brzeskim. [fot. Urząd Wojewódzki w Opolu]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Lewinie Brzeskim. [fot. Urząd Wojewódzki w Opolu]
Dziś (19.03) drugi dzień kampanii promującej nowe inicjatywy prospołeczne polskiego rządu. Specjalny bus zawitał do Lewina Brzeskiego, Brzegu i Lubszy.
Pracownicy urzędu wojewódzkiego Mariusz Nieckarz i Radosław Pierzga rozdawali specjalne broszury informacyjne na temat rządowego programu "NowaPiątka" w kolejnych trzech miejscowościach województwa opolskiego: Lewinie Brzeskim, Brzegu i Lubszy.

- Sytuacja wygląda dobrze, jest zainteresowanie. Pomimo dosyć chłodnej atmosfery - oczywiście mówię tutaj o temperaturze - osoby podchodzą, my też wychodzimy naprzeciw. Informujemy, z czym tutaj stoimy, mówimy, że jesteśmy tutaj, by informować o nowych propozycjach programowych rządu RP, przekazujemy ulotki informacyjne - mówi Radosław Pierzga.

- Osoby zainteresowane pytają o konkretne tematy, które ich interesują. Osoby starsze, które są na emeryturze pytają o wypłatę "13" - najczęściej, kiedy mogą spodziewać się tych pieniędzy. Natomiast osoby młode chcą znać założenia odnośnie zwolnień z podatku - dodaje Pierzga.

Ci z mieszkańców Lewina Brzeskiego, Brzegu i Lubszy, którzy zapoznali się z nowymi propozycjami prospołecznymi rządu oceniali je bardzo pozytywnie. - Bardzo dobry pomysł, 500 plus i zwolnienie ludzi z podatków. Bardzo pomysłowe to dbanie o rodzinę. Bardzo się z tego cieszę, chociaż ja z tego nie korzystam, ale dla młodych ludzi to się należy. Każda propozycja, która służy ludziom jest dobra. Do tej pory nie spotkałem się z naszym rządem, którymkolwiek, który by tak dużo dla ludzi zrobił. Popieram w stu procentach obniżenie podatków i przywrócenie transportu - mówią mieszkańcy.

Akcja informacyjna na temat założeń rządowego programu "NowaPiątka" potrwa do końca kwietnia i w tym czasie bus z pracownikami urzędu wojewódzkiego odwiedzi każdą gminę.
Radosław Pierzga o akcji "NowaPiątka" w Lewinie Brzeskim, Brzegu i Lubszy.
Radosław Pierzga o pytaniach dotyczących programu "NowaPiątka".
Mieszkańcy Lewina Brzeskiego, Brzegu i Lubszy o rządowym programie "NowaPiątka".

Wiadomości z regionu

2019-04-18, godz. 22:00 Autobusy MZK w Opolu pojadą inaczej. Rozkład jazdy na Wielkanoc Małe zmiany w rozkładzie jazdy MZK w Opolu w związku ze świętami.W niedzielę (21.04) nie będą kursowały linie nr 7, 9,18, 28 i 80. Pozostałe linie pojadą zgod ... » więcej 2019-04-18, godz. 21:00 Radni Opola dali zielone światło prezydentowi ws. sprzedaży części udziałów spółki WiK Prezydent Opola pod gradobiciem pytań - tak można określić dyskusję na sesji rady miasta w sprawie sprzedaży części udziałów Wodociągów i Kanalizacji. Przypom ... » więcej 2019-04-18, godz. 21:00 Gogolin: przez wandali centrum przesiadkowe będzie w nocy zamknięte Nowo wyremontowane centrum przesiadkowe w Gogolinie będzie zamykane na noc. Podróżni na pociąg czekać będą „pod chmurką”. To wina wandali, którzy wzięli na ce ... » więcej 2019-04-18, godz. 19:00 Będzie tablica upamiętniająca wybory z 1989 roku. Radni Opola jednomyślni Radni Opola jednogłośnie zgodzili się na umieszczenia na pl. Wolności tablicy upamiętniającej ludzi pierwszej Solidarności. Tablica zostanie odsłonięta 4 czer ... » więcej 2019-04-18, godz. 18:31 Protestujący nauczyciele powołali Opolski Komitet Strajkowy Pracownicy placówek oświatowych i nauczyciele z Opolszczyzny powołali dziś (18.04) Opolski Komitet Strajkowy, który zrzesza wszystkie placówki z regionu, któr ... » więcej 2019-04-18, godz. 18:00 Schronisko dla bezdomnych w Pępicach przygotowuje się do Wielkanocy. "Chcemy by nasi podopieczni czuli się tu dobrze" Schronisko dla bezdomnych w podbrzeskich Pępicach przygotowuje się do świąt wielkanocnych. W ramach wielkiego tygodnia, podopieczni placówki biorą udział w re ... » więcej 2019-04-18, godz. 17:15 Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem. Nie żyje jeden z przysypanych robotników Do tragicznego wypadku doszło podczas budowy kanalizacji przy drodze powiatowej w miejscowości Schodnia, w gminie Ozimek. Podczas prowadzenia prac ziemnych do ... » więcej 2019-04-18, godz. 17:00 Opole szuka firmy, która zburzy Cieplak i wybuduje tam nową halę sportową Najpierw rozbiórka Cieplaka, a potem budowa hali i Opolskiego Parku Sportu. Urząd Miasta w Opolu ogłosił przetarg i szuka wykonawcy inwestycji. » więcej 2019-04-18, godz. 17:00 USK w Opolu: lekarze wszczepili najnowszy model zastawki aortalnej. Wcześniej zrobiono to jedynie w Katowicach Najnowocześniejszą zastawkę aortalną przy użyciu metody mało inwazyjnej wszczepili 85-letniej pacjentce lekarze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. ... » więcej 2019-04-18, godz. 16:25 Wielkanoc: świąteczne życzenia od wojewody i wicewojewody Życzymy pięknych świąt Wielkiejnocy. W ten wspaniały wiosenny okres, życzymy Państwu dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności i oczywiście wspaniałych świąt. Życz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »