Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-19, 18:15 Autor: Sławomir Kieler

Bus "NowejPiątki" odwiedził kolejne miejscowości w regionie

Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Brzegu. [fot. Sławomir Kieler]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Brzegu. [fot. Sławomir Kieler]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Brzegu. [fot. Sławomir Kieler]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Brzegu. [fot. Sławomir Kieler]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Lubszy. [fot. Urząd Wojewódzki w Opolu]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Lubszy. [fot. Urząd Wojewódzki w Opolu]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Lewinie Brzeskim. [fot. Urząd Wojewódzki w Opolu]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Lewinie Brzeskim. [fot. Urząd Wojewódzki w Opolu]
Dziś (19.03) drugi dzień kampanii promującej nowe inicjatywy prospołeczne polskiego rządu. Specjalny bus zawitał do Lewina Brzeskiego, Brzegu i Lubszy.
Pracownicy urzędu wojewódzkiego Mariusz Nieckarz i Radosław Pierzga rozdawali specjalne broszury informacyjne na temat rządowego programu "NowaPiątka" w kolejnych trzech miejscowościach województwa opolskiego: Lewinie Brzeskim, Brzegu i Lubszy.

- Sytuacja wygląda dobrze, jest zainteresowanie. Pomimo dosyć chłodnej atmosfery - oczywiście mówię tutaj o temperaturze - osoby podchodzą, my też wychodzimy naprzeciw. Informujemy, z czym tutaj stoimy, mówimy, że jesteśmy tutaj, by informować o nowych propozycjach programowych rządu RP, przekazujemy ulotki informacyjne - mówi Radosław Pierzga.

- Osoby zainteresowane pytają o konkretne tematy, które ich interesują. Osoby starsze, które są na emeryturze pytają o wypłatę "13" - najczęściej, kiedy mogą spodziewać się tych pieniędzy. Natomiast osoby młode chcą znać założenia odnośnie zwolnień z podatku - dodaje Pierzga.

Ci z mieszkańców Lewina Brzeskiego, Brzegu i Lubszy, którzy zapoznali się z nowymi propozycjami prospołecznymi rządu oceniali je bardzo pozytywnie. - Bardzo dobry pomysł, 500 plus i zwolnienie ludzi z podatków. Bardzo pomysłowe to dbanie o rodzinę. Bardzo się z tego cieszę, chociaż ja z tego nie korzystam, ale dla młodych ludzi to się należy. Każda propozycja, która służy ludziom jest dobra. Do tej pory nie spotkałem się z naszym rządem, którymkolwiek, który by tak dużo dla ludzi zrobił. Popieram w stu procentach obniżenie podatków i przywrócenie transportu - mówią mieszkańcy.

Akcja informacyjna na temat założeń rządowego programu "NowaPiątka" potrwa do końca kwietnia i w tym czasie bus z pracownikami urzędu wojewódzkiego odwiedzi każdą gminę.
Radosław Pierzga o akcji "NowaPiątka" w Lewinie Brzeskim, Brzegu i Lubszy.
Radosław Pierzga o pytaniach dotyczących programu "NowaPiątka".
Mieszkańcy Lewina Brzeskiego, Brzegu i Lubszy o rządowym programie "NowaPiątka".

Wiadomości z regionu

2019-04-23, godz. 22:30 Fundacja Pro prawo do życia pikietowała w Opolu Chcą bronić dzieci przed - jak twierdzą - „agresywną seksualizacją dzieci w szkołach”. Opolski oddział fundacji Pro prawo do życia we współpracy ze środowiska ... » więcej 2019-04-23, godz. 20:00 Opolscy logistycy otworzą swoje bramy. Przed nami Dni Otwartych Koszar 10. Opolska Brygada Logistyczna w Opolu otworzy koszary dla zwiedzających. Przez dwa dni (25-26.04) wszyscy zainteresowani będą mogli poznać kulisy życia żołn ... » więcej 2019-04-23, godz. 19:30 Pokój relaksacji w opolskim szpitalu położniczym zyskał nowe wnętrze. Pacjentki mogą poczuć się jak w domu Sofa, fotele, poduszki, koce i nowy sprzęt nagłaśniający z kompletem płyt z wyciszającą muzyką to nowe wyposażenie pokoju relaksacyjnego w Klinicznym Centrum ... » więcej 2019-04-23, godz. 18:30 Obcokrajowcy chętnie wybierają nyską PWSZ. Na współpracy uczelni korzystają też uczniowie szkół średnich Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie intensywnie współpracuje z placówkami edukacyjnymi nie tylko w naszym regionie czy kraju, ale także tymi, które leżą ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:30 Nagonka radnych powodem rezygnacji prezesa spółki zarządzającej prudnickim szpitalem? Trzech kandydatów ubiega się o fotel prezesa Prudnickiego Centrum Medycznego. Spółka należy do powiatu i zarządza miejscowym szpitalem. Rezygnację złożyła jej ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:00 Protestowali przeciw... protestowi nauczycieli. "Chcecie rząd szantażować naszymi dziećmi". Nauczyciele: propozycje rz ... 'Daliście nam skrzydła, nie pozbawiajcie nas szansy, którą wy dostaliście'. Z takim transparentem przeciw strajkowi nauczycieli protestowali maturzyści Public ... » więcej 2019-04-23, godz. 16:30 Siłownie pod chmurą mogą być przyjazne także dla seniorów. W Opolu ruszył projekt skierowany do osób 60+ Chcą aktywnie spędzać czas i zadbać o własną kondycję. Ćwiczeniami na siłowni 'pod chmurką' w parku na osiedlu Armii Krajowej w Opolu opolscy seniorzy rozpocz ... » więcej 2019-04-23, godz. 14:30 Maturzyści czekają na oceny i rady pedagogiczne. W większości szkół jeszcze tego nie zrobiono Do piątku (26.04) szkoły mają czas na wystawienie i zatwierdzenie ocen maturzystów. W naszym regionie większość placówek tego jeszcze nie zrobiła. » więcej 2019-04-23, godz. 12:30 Głogówek: gmina wchodzi do spółki PKS w Głubczycach, zapewni to przewozy pasażerskie na jej terenie Komunikację publiczną w gminie Głogówek zabezpieczą autobusy PKS z Głubczyc. Ma to związek z decyzją firmy Arriva. Z końcem czerwca likwiduje ona przewozy pas ... » więcej 2019-04-23, godz. 10:30 Ponad rok trwa spór o formę nauki języka niemieckiego w szkołach podstawowych - Spór o formę nauki języka niemieckiego trawa od ponad roku - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społecz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »