Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-18, 16:30 Autor: Witold Wośtak

Bus "NowejPiątki" w trasie. Na początek odwiedził dwie gminy powiatu opolskiego

Akcja "NowaPiątka" w Dąbrowie [fot. archiwum OUW]
Akcja "NowaPiątka" w Dąbrowie [fot. archiwum OUW]
Akcja "NowaPiątka" w Dąbrowie [fot. archiwum OUW]
Akcja "NowaPiątka" w Dąbrowie [fot. archiwum OUW]
Dąbrowa i Komprachcice to pierwsze przystanki w województwie opolskim w ramach akcji "NowaPiątka". Przedstawiciele administracji rządowej prowadzą od dziś (18.03) kampanię informacyjną odnośnie nowych rządowych programów prospołecznych.
Ważnym elementem są specjalne broszury z podstawowymi informacjami. Przy każdym punkcie znajduje się tzw. mapa drogowa z kalendarium wprowadzania programu w życie.

- Tak jak myśleliśmy, w zależności od grupy docelowej, starsi ludzie pytali nas
o Emeryturę Plus, a rodziny o 500 plus na pierwsze dziecko - kiedy będzie można skorzystać, czy już można i kiedy wszystkie programy wejdą w życie. Widać też duże zainteresowanie programem lokalnych połączeń autobusowych. Ludzie są zaciekawieni, bo te rozwiązania będą wdrażane na bieżąco w ciągu roku. Chcą wiedzieć, kiedy i czego mogą spodziewać się. Po to jest właśnie ta akcja - mówi Grzegorz Krukowski, asystent wojewody opolskiego.

Lokalna społeczność pozytywnie odbiera tę inicjatywę.

- Jak do tej pory bardzo pozytywne jest 500 plus - tu mamy kontynuację programu. Myślę, że to dobre wsparcie dla rodzin. Wreszcie zyskają rodziny z jednym dzieckiem, więc oceniam pozytywnie - mówi jeden z mężczyzn.

- Mnie z tych punktów najbardziej interesują lokalne połączenia autobusowe. Pochodzę z małego miasta i często potrzebuję dostać się do Opola. Im tego będzie więcej, tym dla mnie lepiej. Moim zdaniem, podobnie ocenią wszyscy mieszkańcy mniejszych miast - dodaje drugi rozmówca.

Jutro (19.03) bus odwiedzi Lewin Brzeski (od 9:00 do 10:30), Brzeg (od 11:00 do 13:00) i Lubszę (od 13:30 do 14:30).
Grzegorz Krukowski
Mieszkańcy gminy Komprachcice

Wiadomości z regionu

2019-04-22, godz. 18:00 Turawa: tłumy opolan wypoczywały podczas świąt nad jeziorami turawskimi Turawa nie tylko na lato. Mimo, że do rozpoczęcia wodnego sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, to nad jeziorami tłumy ludzi. Setki opolan i turystów wybrało ... » więcej 2019-04-22, godz. 16:00 Pod Grodkowem powstaje nowoczesna hala sportowa. Mają w niej trenować najlepsi polscy sportowcy W podgrodkowskim Sulisławiu powstaje nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Według planów, obiekt będzie mógł pomieścić 300-osobową widownię i gościć najlepszy ... » więcej 2019-04-22, godz. 15:00 W szkołach w gminie Namysłów pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Każdy może pomóc w zakupie kolejnych W namysłowskich placówkach edukacyjnych pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Docelowo, urządzenia mają pojawić się we wszystkich gminnych podstawówka ... » więcej 2019-04-22, godz. 14:49 "Zajączek" odwiedził dzieci z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu Najpierw modlitwa, a później szukanie słodkości. Jak co roku dzieci i młodzież parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu otrzymały świąteczne, wielkanocne prez ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:49 Opolskie: śmigus-dyngus. Tradycja powoli wymierająca Drugi dzień Świąt Wielkanocnych nieodzownie kojarzy nam się również z tradycją polewania wodą, czyli śmigusem-dyngusem. Patrząc jednak na puste, a co ważniejs ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:45 Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Niemodlinie Jedna osoba została poszkodowana w wypadku dwóch samochodów osobowych na ul. Brzeskiej w Niemodlinie. » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Opóźnia się otwarcie rozbudowanego Solarisa i parkingu na pl. Kopernika w Opolu Opóźnienia na placu budowy przy Solarisie. Niektóre sklepy informowały, że otwarcie rozbudowanej galerii miało nastąpić 16 kwietnia. Urząd Miasta Opola poinfo ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:29 Coraz częściej świętujemy aktywnie Na rowerze, rolkach, z kijkami do nordic walking, wykorzystując infrastrukturę sportową, czy po prostu spacerowo. Coraz częściej świąteczny czas spędzamy akty ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:00 34. wielkanocna procesja konna z Żędowic do Zawadzkiego - Intencją naszej procesji jest przede wszystkim modlitwa o urodzaj - przypomniał w rozmowie 'W 4 oczy' Radia Opole ks. Rafał Przybyła, diecezjalny duszpaster ... » więcej 2019-04-22, godz. 09:00 Czerwone, żółte, niebieskie... Twórczynie ludowe o znaczeniu jajek wręczanych kawalerom w lany poniedziałek W tradycji ludowej jajko było nie tylko symbolem nowego życia, ale przede wszystkim służyło do obdarowywania się. Jaja w różnych kolorach, często opatrzone wi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »