Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-18, 18:40 Autor: Joanna Matlak

Trwają przygotowania do tegorocznego Dnia Flagi. Patronat nad wydarzeniem objął premier Mateusz Morawiecki

Dzień Flagi RP - Moszczanka 2018 [fot. Barbara Więcek]
Dzień Flagi RP - Moszczanka 2018 [fot. Barbara Więcek]
Katarzyna Czochara [fot. Paula Hołubowicz]
Katarzyna Czochara [fot. Paula Hołubowicz]
- Przygotowania do Święta Flagi Rzeczypospolitej trwają już długo, bo tak ważnej uroczystości nie da się zorganizować w przeciągu jednego miesiąca – powiedziała w Loży Radiowej (18.03) Katarzyna Czochara, poseł PiS.
Tegoroczne wojewódzkie obchody objęto honorowym patronatem premiera Mateusza Morawieckiego, a podobny wniosek o patronat narodowy został skierowany do Kancelarii Prezydenta.

Przypomnijmy, że pojawiła się inicjatywa, by dzień 2 maja był nie tylko Dniem Flagi, ale też Dniem Symboli Rzeczypospolitej Polskiej. Została ona już przyjęta przez Sejm, a w tym tygodniu zajmie się tym Senat. 

- Jeśli chodzi o Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Moszczance, zawsze podkreślaliśmy nie tylko samą flagę jako symbol, tylko mówiliśmy właśnie o tych najważniejszych symbolach narodowych. Ja osobiście cieszę się, że to święto zyska szerszą formułę i nazwę, bo to tak czy owak funkcjonowało - mówi poseł PiS.

- Podczas obchodów będzie też prowadzona zbiórka charytatywna – dodaje poseł Czochara. - Jest taka ogromna potrzeba w naszej Moszczance, bo mamy takie wspaniałe i kochane dzieciaki Michałka i Karolinę, ale też i w Prudniku i w innych miejscowościach, które potrzebują pomocy. Wstępnie rozmawialiśmy z organizacją pozarządową, która deklaruje chęć wsparcia nas w tej cennej inicjatywie - dodaje Katarzyna Czochara.

Według danych policji, w ubiegłorocznych obchodach Święta Flagi w Moszczance uczestniczyło 12 tys. osób.
Katarzyna Czochara
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2019-04-18, godz. 22:00 Autobusy MZK w Opolu pojadą inaczej. Rozkład jazdy na Wielkanoc Małe zmiany w rozkładzie jazdy MZK w Opolu w związku ze świętami.W niedzielę (21.04) nie będą kursowały linie nr 7, 9,18, 28 i 80. Pozostałe linie pojadą zgod ... » więcej 2019-04-18, godz. 21:00 Radni Opola dali zielone światło prezydentowi ws. sprzedaży części udziałów spółki WiK Prezydent Opola pod gradobiciem pytań - tak można określić dyskusję na sesji rady miasta w sprawie sprzedaży części udziałów Wodociągów i Kanalizacji. Przypom ... » więcej 2019-04-18, godz. 21:00 Gogolin: przez wandali centrum przesiadkowe będzie w nocy zamknięte Nowo wyremontowane centrum przesiadkowe w Gogolinie będzie zamykane na noc. Podróżni na pociąg czekać będą „pod chmurką”. To wina wandali, którzy wzięli na ce ... » więcej 2019-04-18, godz. 19:00 Będzie tablica upamiętniająca wybory z 1989 roku. Radni Opola jednomyślni Radni Opola jednogłośnie zgodzili się na umieszczenia na pl. Wolności tablicy upamiętniającej ludzi pierwszej Solidarności. Tablica zostanie odsłonięta 4 czer ... » więcej 2019-04-18, godz. 18:31 Protestujący nauczyciele powołali Opolski Komitet Strajkowy Pracownicy placówek oświatowych i nauczyciele z Opolszczyzny powołali dziś (18.04) Opolski Komitet Strajkowy, który zrzesza wszystkie placówki z regionu, któr ... » więcej 2019-04-18, godz. 18:00 Schronisko dla bezdomnych w Pępicach przygotowuje się do Wielkanocy. "Chcemy by nasi podopieczni czuli się tu dobrze" Schronisko dla bezdomnych w podbrzeskich Pępicach przygotowuje się do świąt wielkanocnych. W ramach wielkiego tygodnia, podopieczni placówki biorą udział w re ... » więcej 2019-04-18, godz. 17:15 Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem. Nie żyje jeden z przysypanych robotników Do tragicznego wypadku doszło podczas budowy kanalizacji przy drodze powiatowej w miejscowości Schodnia, w gminie Ozimek. Podczas prowadzenia prac ziemnych do ... » więcej 2019-04-18, godz. 17:00 Opole szuka firmy, która zburzy Cieplak i wybuduje tam nową halę sportową Najpierw rozbiórka Cieplaka, a potem budowa hali i Opolskiego Parku Sportu. Urząd Miasta w Opolu ogłosił przetarg i szuka wykonawcy inwestycji. » więcej 2019-04-18, godz. 17:00 USK w Opolu: lekarze wszczepili najnowszy model zastawki aortalnej. Wcześniej zrobiono to jedynie w Katowicach Najnowocześniejszą zastawkę aortalną przy użyciu metody mało inwazyjnej wszczepili 85-letniej pacjentce lekarze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. ... » więcej 2019-04-18, godz. 16:25 Wielkanoc: świąteczne życzenia od wojewody i wicewojewody Życzymy pięknych świąt Wielkiejnocy. W ten wspaniały wiosenny okres, życzymy Państwu dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności i oczywiście wspaniałych świąt. Życz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »