Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-18, 15:00 Autor: Joanna Matlak

Przebudowa dworca Opole Wschodnie: Zabytkowe filary i barierki nie trafią na złom. Zostaną wykorzystane w innych miejscach

Żeliwne filary i metalowe barierki przy stacji Opole Wschodnie [fot. PKP PLK]
Żeliwne filary i metalowe barierki przy stacji Opole Wschodnie [fot. PKP PLK]
Żeliwne filary wiaduktu zostaną ponownie wykorzystane – takie są plany PKP PLK, który prowadzi przebudowę stacji Opole Wschodnie. Przypomnijmy, dziś (18.03) w nocy wykonawca rozpocznie demontaż przęsła i podpór pod wiaduktem. Docelowo, zabytkowe filary będą stanowiły podporę zadaszenia wiaty na przystanku. Zachowane zostaną także metalowe barierki, lecz po uprzedniej renowacji i na nowych konstrukcjach.
- Prace na stacji Opole Wschodnie wykonujemy przy współpracy z konserwatorem zabytków – mówi Radiu Opole Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

- Elementy wiaduktu, które nie będą wykorzystywane w swojej dotychczasowej funkcji zostaną odpowiednio przygotowane i będą stanowiły podpory wiaty, która znajdzie się w obszarze stacji Opole Wschodnie. Natomiast również inne elementy, które są teraz na przystanku zostaną zdemontowane. Tak będzie z barierkami, one zostaną oczyszczone, odpowiednio zakonserwowane, również ubytki będą uzupełnione i później na nowych konstrukcjach barierki będą zamontowane i będą przypominały o historycznym charakterze obiektu - mówi Siemieniec.

Demontaż przęsła i podpór wiąże się z nocną zmianą organizacji ruchu. Do 18 kwietnia, codziennie w godzinach od 22.00 do 5 rano, przejazd pod wiaduktem na ul. Oleskiej będzie zamykany.

Miejski Zarząd Dróg w Opolu wprowadza objazd przez ulice Chabrów, Luboszycką, dalej kierowcy zawrócą na rondzie na Nysy Łużyckiej i ulicą Batalionów Chłopskich wrócą na Oleską. Podobna trasa obowiązuje w przeciwnym kierunku.
Mirosław Siemieniec

Wiadomości z regionu

2019-04-19, godz. 10:13 Czy Opolszczyzna wykorzystuje wielokulturowość do promocji? - Wciąż niewiele wiemy o pracy pełnomocnika marszałka ds. wielokulturowości - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Martyna Nakonieczny, przewodnicz ... » więcej 2019-04-19, godz. 09:15 Radni Opola dali zielone światło prezydentowi ws. sprzedaży części udziałów spółki WiK Prezydent Opola pod gradobiciem pytań - tak można określić dyskusję na sesji rady miasta w sprawie sprzedaży części udziałów Wodociągów i Kanalizacji. Przypom ... » więcej 2019-04-19, godz. 09:10 W wykopie pod Schodnią zginął pracownik agencji zatrudnienia? Kontrola PIP ruszyła, jest wiele pytań Do północy na miejscu, gdzie wczoraj (18.04) doszło do osunięcia ziemi, w Schodni, pracowali inspektorzy pracy. Kontrola będzie prowadzona także dziś. » więcej 2019-04-19, godz. 08:00 Pieniądze z kładki nad Młynówką przesunięte na most na Bolko. Kładka pod wiaduktem jest zamknięta już od roku Kładka dla pieszych nad Młynówką w Opolu od roku jest zamknięta i ten stan rzeczy na razie się nie zmieni. Chodzi o przejście dla pieszych pod wiaduktem kolej ... » więcej 2019-04-19, godz. 07:32 Śmiertelny wypadek w Duczowie. Nie żyje jedna osoba Do śmiertelnego wypadku doszło chwilę przed godziną 6.00 na DK 42 w Duczowie Małym, koło Wołczyna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy kierowany ... » więcej 2019-04-19, godz. 06:00 Wahadło w nowym miejscu. Zmiany na obwodnicy północnej Opola Wahadło na obwodnicy północnej w Opolu, w piątek (18.04) około południa zostanie zlikwidowane. Chodzi o odcinek między rondem koło Makro a węzłem zjazdowym na ... » więcej 2019-04-19, godz. 06:00 Nieobecność na sesji - mniej pieniędzy. Zmiany w przyznawaniu diet radnym przegłosowane. Radnemu, który nie będzie brał udziału w przynajmniej połowie głosowań na sesji, zostanie pomniejszona dieta o 50 procent - takie zmiany przegłosowali dziś (1 ... » więcej 2019-04-18, godz. 22:00 Autobusy MZK w Opolu pojadą inaczej. Rozkład jazdy na Wielkanoc Małe zmiany w rozkładzie jazdy MZK w Opolu w związku ze świętami.W niedzielę (21.04) nie będą kursowały linie nr 7, 9,18, 28 i 80. Pozostałe linie pojadą zgod ... » więcej 2019-04-18, godz. 21:00 Gogolin: przez wandali centrum przesiadkowe będzie w nocy zamknięte Nowo wyremontowane centrum przesiadkowe w Gogolinie będzie zamykane na noc. Podróżni na pociąg czekać będą „pod chmurką”. To wina wandali, którzy wzięli na ce ... » więcej 2019-04-18, godz. 19:00 Będzie tablica upamiętniająca wybory z 1989 roku. Radni Opola jednomyślni Radni Opola jednogłośnie zgodzili się na umieszczenia na pl. Wolności tablicy upamiętniającej ludzi pierwszej Solidarności. Tablica zostanie odsłonięta 4 czer ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »