Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-18, 15:00 Autor: Joanna Matlak

Przebudowa dworca Opole Wschodnie: Zabytkowe filary i barierki nie trafią na złom. Zostaną wykorzystane w innych miejscach

Żeliwne filary i metalowe barierki przy stacji Opole Wschodnie [fot. PKP PLK]
Żeliwne filary i metalowe barierki przy stacji Opole Wschodnie [fot. PKP PLK]
Żeliwne filary wiaduktu zostaną ponownie wykorzystane – takie są plany PKP PLK, który prowadzi przebudowę stacji Opole Wschodnie. Przypomnijmy, dziś (18.03) w nocy wykonawca rozpocznie demontaż przęsła i podpór pod wiaduktem. Docelowo, zabytkowe filary będą stanowiły podporę zadaszenia wiaty na przystanku. Zachowane zostaną także metalowe barierki, lecz po uprzedniej renowacji i na nowych konstrukcjach.
- Prace na stacji Opole Wschodnie wykonujemy przy współpracy z konserwatorem zabytków – mówi Radiu Opole Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

- Elementy wiaduktu, które nie będą wykorzystywane w swojej dotychczasowej funkcji zostaną odpowiednio przygotowane i będą stanowiły podpory wiaty, która znajdzie się w obszarze stacji Opole Wschodnie. Natomiast również inne elementy, które są teraz na przystanku zostaną zdemontowane. Tak będzie z barierkami, one zostaną oczyszczone, odpowiednio zakonserwowane, również ubytki będą uzupełnione i później na nowych konstrukcjach barierki będą zamontowane i będą przypominały o historycznym charakterze obiektu - mówi Siemieniec.

Demontaż przęsła i podpór wiąże się z nocną zmianą organizacji ruchu. Do 18 kwietnia, codziennie w godzinach od 22.00 do 5 rano, przejazd pod wiaduktem na ul. Oleskiej będzie zamykany.

Miejski Zarząd Dróg w Opolu wprowadza objazd przez ulice Chabrów, Luboszycką, dalej kierowcy zawrócą na rondzie na Nysy Łużyckiej i ulicą Batalionów Chłopskich wrócą na Oleską. Podobna trasa obowiązuje w przeciwnym kierunku.
Mirosław Siemieniec

Wiadomości z regionu

2019-04-22, godz. 18:00 Turawa: tłumy opolan wypoczywały podczas świąt nad jeziorami turawskimi Turawa nie tylko na lato. Mimo, że do rozpoczęcia wodnego sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, to nad jeziorami tłumy ludzi. Setki opolan i turystów wybrało ... » więcej 2019-04-22, godz. 16:00 Pod Grodkowem powstaje nowoczesna hala sportowa. Mają w niej trenować najlepsi polscy sportowcy W podgrodkowskim Sulisławiu powstaje nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Według planów, obiekt będzie mógł pomieścić 300-osobową widownię i gościć najlepszy ... » więcej 2019-04-22, godz. 15:00 W szkołach w gminie Namysłów pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Każdy może pomóc w zakupie kolejnych W namysłowskich placówkach edukacyjnych pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Docelowo, urządzenia mają pojawić się we wszystkich gminnych podstawówka ... » więcej 2019-04-22, godz. 14:49 "Zajączek" odwiedził dzieci z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu Najpierw modlitwa, a później szukanie słodkości. Jak co roku dzieci i młodzież parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu otrzymały świąteczne, wielkanocne prez ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:49 Opolskie: śmigus-dyngus. Tradycja powoli wymierająca Drugi dzień Świąt Wielkanocnych nieodzownie kojarzy nam się również z tradycją polewania wodą, czyli śmigusem-dyngusem. Patrząc jednak na puste, a co ważniejs ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:45 Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Niemodlinie Jedna osoba została poszkodowana w wypadku dwóch samochodów osobowych na ul. Brzeskiej w Niemodlinie. » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Opóźnia się otwarcie rozbudowanego Solarisa i parkingu na pl. Kopernika w Opolu Opóźnienia na placu budowy przy Solarisie. Niektóre sklepy informowały, że otwarcie rozbudowanej galerii miało nastąpić 16 kwietnia. Urząd Miasta Opola poinfo ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:29 Coraz częściej świętujemy aktywnie Na rowerze, rolkach, z kijkami do nordic walking, wykorzystując infrastrukturę sportową, czy po prostu spacerowo. Coraz częściej świąteczny czas spędzamy akty ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:00 34. wielkanocna procesja konna z Żędowic do Zawadzkiego - Intencją naszej procesji jest przede wszystkim modlitwa o urodzaj - przypomniał w rozmowie 'W 4 oczy' Radia Opole ks. Rafał Przybyła, diecezjalny duszpaster ... » więcej 2019-04-22, godz. 09:00 Czerwone, żółte, niebieskie... Twórczynie ludowe o znaczeniu jajek wręczanych kawalerom w lany poniedziałek W tradycji ludowej jajko było nie tylko symbolem nowego życia, ale przede wszystkim służyło do obdarowywania się. Jaja w różnych kolorach, często opatrzone wi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »