Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-17, 15:36 Autor: Katarzyna Doros

Dołącz do korepetytorów dla dzieci z domu dziecka

Dołącz do korepetytorów dla dzieci z domu dziecka [fot. Pixabay]
Dołącz do korepetytorów dla dzieci z domu dziecka [fot. Pixabay]
Rozum i serce" - pod takim hasłem Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego realizuje projekt udzielania bezpłatnych korepetycji podopiecznym Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim. Cały czas potrzebni są chętni, którzy poświęcą swój czas na wspomaganie młodszych w nauce.
- Korepetycji udzielamy dzieciom w wieku od 10 do 15 lat najczęściej z języków obcych i z matematyki. Ważne, żeby mieć pomysł na takie zajęcia, wtedy dzieci chętnie biorą w nich udział - mówi Justyna Korenowska, studentka Uniwersytetu Opolskiego. - Potrzebujemy studentów z różnych wydziałów np. matematyki albo z geografii czy języka polskiego. U dzieci, z którymi są prowadzone takie korepetycje, są widoczne rezultaty. Nasza praca jako wolontariuszy polega na tym, żebyśmy pomagali im z materiałem ze szkoły, ale są też dzieci, które chcą wiedzieć więcej i wtedy przygotowujemy coś dodatkowo od siebie.

Projekt korepetycji dla dzieci z domu dziecka w Tarnowie Opolskim jest realizowany od trzech lat. W dowożeniu studentów do uczniów pomaga firma Nutricia. - Wspólna nauka i zabawa sprzyja budowaniu koleżeńskich relacji. Wielu naszych studentów do tej pory utrzymuje kontakt z byłymi uczniami - dodaje Justyna Korenowska.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać na stronie internetowej uniwersytetu. Zapisy do projektu prowadzone są pod numerem telefonu 537699113.
Justyna Gronowska

Wiadomości z regionu

2019-04-24, godz. 22:29 Auto wypadło z drogi w Pępicach. Na miejsce wezwano LPR Około godz. 18.30 z nieustalonych jeszcze przyczyn osobowe audi wypadło (24.04) z drogi w okolicach miejscowości Pępice (gm. Skarbimierz, powiat brzeski) i ud ... » więcej 2019-04-24, godz. 22:00 "Opolskie 15 lat w Unii Europejskiej" - samorządy, instytucje kultury, organizacje pozarządowe wyróżnione. Gala w Filh ... Są opolskimi gwiazdami Europy - w Filharmonii Opolskiej w Opolu przyznano nagrody marszałka województwa w konkursie „Partnerstwo bez granic - opolskie 15 lat ... » więcej 2019-04-24, godz. 21:30 Prudnicka spółka szpitalna ma nowego prezesa Dariusz Brzeziński został prezesem Prudnickiego Centrum Medycznego. Spółka ta zarządza szpitalem powiatowym. O stanowisko ubiegało się trzech kandydatów. Rozm ... » więcej 2019-04-24, godz. 21:13 Opole: kolejna manifestacja wsparcia dla nauczycieli Około 200 osób wyraziło dziś w Opolu poparcie dla strajkujących nauczycieli. Wychowawcy, pedagodzy i uczniowie przynieśli transparenty i wykrzykiwali hasła ch ... » więcej 2019-04-24, godz. 20:15 Nowe toalety miejskie pojawiają się na ulicach Opola. Na razie będą dwie W Opolu montowane są nowoczesne toalety miejskie. Są w pełni zautomatyzowane, bezdotykowe i dostosowane dla osób niepełnosprawnych. » więcej 2019-04-24, godz. 19:04 Interwencja TOZ w Lewinie Brzeskim. "Psy żyły w pospawanych klatkach, we własnych odchodach" [ZDJĘCIA] Inspektorzy opolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w asyście policji i pracowników urzędu gminy odebrali 10 psów z pseudohodowli w Lewinie Brzeskim. Wś ... » więcej 2019-04-24, godz. 19:00 Burze piaskowe na polach i pył znad Sahary to dwa różne zjawiska Pył z Sahary nadciągnął nad Polskę. Ostatni raz takie zdarzenie miało miejsce w 2016 roku. - To zjawisko rzadkie, ale typowe - tłumaczy dr Krzysztof Badora z ... » więcej 2019-04-24, godz. 18:15 Łączenie nierentownych oddziałów lekarstwem na długi szpitali? Od 7 do 9 milionów złotych. Takie jest szacunkowe łączne zadłużenie opolskich szpitali. Najczęstszym powodem ujemnego bilansu jest utrzymywanie nierentownych ... » więcej 2019-04-24, godz. 17:56 Radni województwa przyjęli rezolucję w sprawie Powstań Śląskich Radni województwa upamiętnili setną rocznicę Powstań Śląskich. Podczas sesji sejmiku podjęli rezolucję, w której oddali hołd powstańcom i wszystkim poległym w ... » więcej 2019-04-24, godz. 16:56 EUROWYBORY: Andrzej Buła z poparciem Mniejszości Niemieckiej Mniejszość Niemiecka oficjalnie poparła kandydaturę Andrzeja Buły w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zarząd Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »