Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-15, 16:50 Autor: Katarzyna Doros

Uwaga! Na terenie całego województwa opolskiego uaktywnili się oszuści działający metodą "na policjanta" i "na wnuczka"

[Fot.KWP Opole]
[Fot.KWP Opole]
Uwaga! Na terenie całego województwa uaktywnili się oszuści działający metodą "na policjanta" i "na wnuczka"
Uwaga! Na terenie całego województwa uaktywnili się oszuści działający metodą "na policjanta" i "na wnuczka"
Opolska policja apeluje o wzmożoną czujność w związku z licznymi próbami oszustw, do których dochodzi na terenie całego województwa.
Tylko dzisiaj (15.03) do nyskiej komendy zgłosiły się trzy osoby, od których chciano wyłudzić pieniądze metodą "na wnuczkę".

Ofiarą oszusta podającego się za policjanta padła 72-letnia mieszkanka powiatu opolskiego. Podczas rozmowy telefonicznej, na polecenie oszusta kobieta wyrzuciła przez balkon 20 tysięcy złotych, które posiadała w mieszkaniu.

W innym przypadku nieznany sprawca, tym razem podający się za funkcjonariusza CBŚP, rzekomo rozpracowującego szajkę złodziei, polecił 87-letniej kobiecie wybranie zagrożonych pieniędzy z banku w kwocie 30 tysięcy złotych. Oszust tłumaczył, że pieniądze są sfałszowane i policja musi je zabezpieczyć do wyjaśnienia sprawy. Na jego polecenie kobieta także wyrzuciła pieniądze przez okno.

Opolska policja prosi o rozwagę i przypomina, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwonią z takim żądaniem. Wszystkie niepokojące sytuacje należy zgłaszać od razu zgłaszać policji.

Wiadomości z regionu

2019-04-22, godz. 18:00 Turawa: tłumy opolan wypoczywały podczas świąt nad jeziorami turawskimi Turawa nie tylko na lato. Mimo, że do rozpoczęcia wodnego sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, to nad jeziorami tłumy ludzi. Setki opolan i turystów wybrało ... » więcej 2019-04-22, godz. 16:00 Pod Grodkowem powstaje nowoczesna hala sportowa. Mają w niej trenować najlepsi polscy sportowcy W podgrodkowskim Sulisławiu powstaje nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Według planów, obiekt będzie mógł pomieścić 300-osobową widownię i gościć najlepszy ... » więcej 2019-04-22, godz. 15:00 W szkołach w gminie Namysłów pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Każdy może pomóc w zakupie kolejnych W namysłowskich placówkach edukacyjnych pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Docelowo, urządzenia mają pojawić się we wszystkich gminnych podstawówka ... » więcej 2019-04-22, godz. 14:49 "Zajączek" odwiedził dzieci z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu Najpierw modlitwa, a później szukanie słodkości. Jak co roku dzieci i młodzież parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu otrzymały świąteczne, wielkanocne prez ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:49 Opolskie: śmigus-dyngus. Tradycja powoli wymierająca Drugi dzień Świąt Wielkanocnych nieodzownie kojarzy nam się również z tradycją polewania wodą, czyli śmigusem-dyngusem. Patrząc jednak na puste, a co ważniejs ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:45 Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Niemodlinie Jedna osoba została poszkodowana w wypadku dwóch samochodów osobowych na ul. Brzeskiej w Niemodlinie. » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Opóźnia się otwarcie rozbudowanego Solarisa i parkingu na pl. Kopernika w Opolu Opóźnienia na placu budowy przy Solarisie. Niektóre sklepy informowały, że otwarcie rozbudowanej galerii miało nastąpić 16 kwietnia. Urząd Miasta Opola poinfo ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:29 Coraz częściej świętujemy aktywnie Na rowerze, rolkach, z kijkami do nordic walking, wykorzystując infrastrukturę sportową, czy po prostu spacerowo. Coraz częściej świąteczny czas spędzamy akty ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:00 34. wielkanocna procesja konna z Żędowic do Zawadzkiego - Intencją naszej procesji jest przede wszystkim modlitwa o urodzaj - przypomniał w rozmowie 'W 4 oczy' Radia Opole ks. Rafał Przybyła, diecezjalny duszpaster ... » więcej 2019-04-22, godz. 09:00 Czerwone, żółte, niebieskie... Twórczynie ludowe o znaczeniu jajek wręczanych kawalerom w lany poniedziałek W tradycji ludowej jajko było nie tylko symbolem nowego życia, ale przede wszystkim służyło do obdarowywania się. Jaja w różnych kolorach, często opatrzone wi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »