Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-17, 11:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

Zostań klerykiem na 3 dni! Zbliżają się rekolekcje powołaniowe w opolskim seminarium

Dzień Otwartych Drzwi w WMSD [fot. Paweł Konieczny]
Dzień Otwartych Drzwi w WMSD [fot. Paweł Konieczny]
"Tajemnica" to hasło tegorocznych rekolekcji powołaniowych, które odbędą się w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu. Uczniowie szkół średnich oraz ich absolwenci na trzy dni mogą stać się klerykami. Wszystko po to, by zobaczyć jak wygląda życie w seminarium. Chętni będą mogli uczestniczyć w modlitwach, wykładach czy wspólnych posiłkach. Spędzą także noc w seminaryjnych pokojach.
- Często młody człowiek zmaga się z pytaniem "Czy Pan Bóg mnie powołuje", a jeśli tak, to czy umie odczytać ten głos - mówi ks. Daniel Leśniak, ojciec duchowny z Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu.

- Wokół tego tematu powołania narasta wiele pytań, wątpliwości i właśnie te rekolekcje mają na celu pomóc takiemu człowiekowi, który czuje w swoim sercu, że Pan Bóg powołuje go do służby kapłańskiej. To może mu pomóc albo ugruntować to, co on odczuwa, albo rzucić światło na drogę, którą powinien pójść - dodaje Leśniak.

- Rekolekcjoniści przez te trzy dni towarzyszą nam na każdym kroku - mówi kleryk Krystian Kitowski. - Dzień rozpoczynamy od modlitwy, oczywiście wszystkie posiłki są też w odpowiednim czasie. Te osoby są też zaproszone do uczestniczenia w konferencjach, które prowadzą nasi ojcowie duchowni, żeby pomóc, żeby rozjaśnić, którą drogą pójść. Każdy jest z innej rzeczywistości, w innym wieku. Nie trzeba brać telefonu ze sobą, po prostu nie będzie na to czasu w ciągu dnia, żeby z niego skorzystać.

Rekolekcje powołaniowe zaplanowano na 29 - 31 marca. Zapisać się na nie można poprzez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie opolskiego seminarium.
ks. Daniel Leśniak
kleryk Krystian Kitowski

Wiadomości z regionu

2019-04-20, godz. 19:50 Pożar chemikaliów w Kędzierzynie-Koźlu. Straż: nie ma zagrożenia dla ludzi Ponad stu strażaków m.in. z Kędzierzyna-Koźla, Opola, Strzelec Opolskich i Krapkowic bierze udział w akcji gaszenia pożaru na terenie Zakładów Azotowych w Kęd ... » więcej 2019-04-20, godz. 18:00 Jeszcze do Liturgii Światła w Wielką Sobotę można usłyszeć kołatki zamiast dzwonów Jeszcze do wieczora, aż do Liturgii Światła, przypadającej w Wielką Sobotę, w wielu opolskich miejscowościach będzie się niósł dźwięk drewnianych kołatek, któ ... » więcej 2019-04-20, godz. 17:39 Mieszkanka Krapkowic zapobiegła tragedii nad Odrą 65-letnia mieszkanka Krapkowic próbowała popełnić samobójstwo wchodząc do Odry. Uratowała ją szybka reakcja przypadkowego świadka. Wychłodzona kobieta trafiła ... » więcej 2019-04-20, godz. 16:05 Dlaczego święta Wielkiej Nocy nieodzownie łączą się z jajkiem? Jajka są elementem potraw, święconki, a nawet dekoracji. Dlaczego jajko pełni ważną rolę w świątecznej tradycji? O to zapytaliśmy opolskiego etnografa z Muzeu ... » więcej 2019-04-20, godz. 15:58 Wielkanocne spotkanie motocyklistów na opolskim rynku [ZDJĘCIA] Motocykliści z całego województwa zjechali dzisiaj do Opola. Na rynku przed ratuszem spotkali się na tradycyjnym Moto-Jajeczku. Nazwa zobowiązuje, były więc i ... » więcej 2019-04-20, godz. 14:35 Pomoc medyczna w okresie Świąt Wielkanocnych Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, gdzie szukać pomocy lekarskiej w okresie Świąt Wielkanocnych. W razie nagłego zachorowania lub pogorsz ... » więcej 2019-04-20, godz. 14:23 Pijany gotował świąteczny posiłek, postawił na nogi straż pożarną Przygotowywanie świątecznych potraw pod wpływem alkoholu postawiło na nogi 7 jednostek straży pożarnej oraz policję. Doszło do tego dzisiaj (20.04) rano w Kęd ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:21 Mimo sądowych zakazów wsiadł za kółko i spowodował wypadek Sądy już trzykrotnie zakazywały prowadzenia samochodu 39-latkowi z Gogolina, a on znów zasiadł za kierownicą i spowodował wypadek. Mężczyzna jechał osobowym p ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:09 MOSiR w Opolu przygotował świąteczną ofertę dla mieszkańców. Czekają pływalnia, lodowisko i stadion lekkoatletyczny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu z okazji świąt przygotował specjalną ofertę dla mieszkańców Opola. Wyjątkiem będzie niedziela, kiedy wszystkie obie ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:05 W kościołach trwa tradycyjne święcenie pokarmów, które trafią na świąteczny stół Zgodnie z tradycją w Wielką Sobotę święcone są pokarmy, które później znajdą się na wielkanocnym stole. W wielu miejscach kultywowane są tradycyjne sposoby zd ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »