Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-17, 11:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

Zostań klerykiem na 3 dni! Zbliżają się rekolekcje powołaniowe w opolskim seminarium

Dzień Otwartych Drzwi w WMSD [fot. Paweł Konieczny]
Dzień Otwartych Drzwi w WMSD [fot. Paweł Konieczny]
"Tajemnica" to hasło tegorocznych rekolekcji powołaniowych, które odbędą się w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu. Uczniowie szkół średnich oraz ich absolwenci na trzy dni mogą stać się klerykami. Wszystko po to, by zobaczyć jak wygląda życie w seminarium. Chętni będą mogli uczestniczyć w modlitwach, wykładach czy wspólnych posiłkach. Spędzą także noc w seminaryjnych pokojach.
- Często młody człowiek zmaga się z pytaniem "Czy Pan Bóg mnie powołuje", a jeśli tak, to czy umie odczytać ten głos - mówi ks. Daniel Leśniak, ojciec duchowny z Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu.

- Wokół tego tematu powołania narasta wiele pytań, wątpliwości i właśnie te rekolekcje mają na celu pomóc takiemu człowiekowi, który czuje w swoim sercu, że Pan Bóg powołuje go do służby kapłańskiej. To może mu pomóc albo ugruntować to, co on odczuwa, albo rzucić światło na drogę, którą powinien pójść - dodaje Leśniak.

- Rekolekcjoniści przez te trzy dni towarzyszą nam na każdym kroku - mówi kleryk Krystian Kitowski. - Dzień rozpoczynamy od modlitwy, oczywiście wszystkie posiłki są też w odpowiednim czasie. Te osoby są też zaproszone do uczestniczenia w konferencjach, które prowadzą nasi ojcowie duchowni, żeby pomóc, żeby rozjaśnić, którą drogą pójść. Każdy jest z innej rzeczywistości, w innym wieku. Nie trzeba brać telefonu ze sobą, po prostu nie będzie na to czasu w ciągu dnia, żeby z niego skorzystać.

Rekolekcje powołaniowe zaplanowano na 29 - 31 marca. Zapisać się na nie można poprzez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie opolskiego seminarium.
ks. Daniel Leśniak
kleryk Krystian Kitowski

Wiadomości z regionu

2019-04-23, godz. 16:30 Siłownie pod chmurą mogą być przyjazne także dla seniorów. W Opolu ruszył projekt skierowany do osób 60+ Chcą aktywnie spędzać czas i zadbać o własną kondycję. Ćwiczeniami na siłowni 'pod chmurką' w parku na osiedlu Armii Krajowej w Opolu opolscy seniorzy rozpocz ... » więcej 2019-04-23, godz. 14:30 Maturzyści czekają na oceny i rady pedagogiczne. W większości szkół jeszcze tego nie zrobiono Do piątku (26.04) szkoły mają czas na wystawienie i zatwierdzenie ocen maturzystów. W naszym regionie większość placówek tego jeszcze nie zrobiła. » więcej 2019-04-23, godz. 12:30 Głogówek: gmina wchodzi do spółki PKS w Głubczycach, zapewni to przewozy pasażerskie na jej terenie Komunikację publiczną w gminie Głogówek zabezpieczą autobusy PKS z Głubczyc. Ma to związek z decyzją firmy Arriva. Z końcem czerwca likwiduje ona przewozy pas ... » więcej 2019-04-23, godz. 10:30 Ponad rok trwa spór o formę nauki języka niemieckiego w szkołach podstawowych - Spór o formę nauki języka niemieckiego trawa od ponad roku - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społecz ... » więcej 2019-04-23, godz. 10:10 16 dzień strajku nauczycieli. Coraz mniej szkół kontynuuje protest Na godzinę 11.00 zaplanowano protest nauczycieli przed Ministerstwem Edukacji Narodowej w Warszawie. Dzisiaj (23.04) ze strajku nauczycieli zrezygnowało już p ... » więcej 2019-04-23, godz. 10:10 Podczas świąt na drogach Opolszczyzny zginęły dwie osoby Policja podsumowała świąteczny weekend na drogach w województwie opolskim. Od soboty do poniedziałku (20-22.04) doszło do 7 wypadków, w których dwie osoby zgi ... » więcej 2019-04-23, godz. 08:00 Zmieni się organizacja ruchu na placu św. Sebastiana w Opolu Kierowców czeka zmiana organizacji ruchu przy placu św. Sebastiana w Opolu. 25 kwietnia z powodu przebudowy placu Miejski Zarząd Dróg zamknie fragment ulicy M ... » więcej 2019-04-23, godz. 07:40 Opole szuka firmy, która zburzy Cieplak i wybuduje tam nową halę sportową Najpierw rozbiórka Cieplaka, a potem budowa hali i Opolskiego Parku Sportu. Urząd Miasta w Opolu ogłosił przetarg i szuka wykonawcy inwestycji. » więcej 2019-04-22, godz. 18:00 Turawa: tłumy opolan wypoczywały podczas świąt nad jeziorami turawskimi Turawa nie tylko na lato. Mimo, że do rozpoczęcia wodnego sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, to nad jeziorami tłumy ludzi. Setki opolan i turystów wybrało ... » więcej 2019-04-22, godz. 16:00 Pod Grodkowem powstaje nowoczesna hala sportowa. Mają w niej trenować najlepsi polscy sportowcy W podgrodkowskim Sulisławiu powstaje nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Według planów, obiekt będzie mógł pomieścić 300-osobową widownię i gościć najlepszy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »