Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-13, 17:00 Autor: Katarzyna Doros

Młodzi styliści fryzur tworzyli pożegnanie zimy na głowie [ZDJĘCIA]

XIV międzynarodowy konkurs fryzjerski "Wiosenne Inspiracje" [fot. Katarzyna Doros]
XIV międzynarodowy konkurs fryzjerski "Wiosenne Inspiracje" [fot. Katarzyna Doros]
Choć dopiero uczą się fryzjerskiego rzemiosła, na głowach swoich modelek potrafią stworzyć prawdziwe cuda. Młodzi adepci stylizacji fryzur mierzyli się z tematem pożegnania zimy w ramach XIV edycji międzynarodowego konkursu fryzjerskiego "Wiosenne Inspiracje". W Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu fantazyjne fryzury z kwiatów, loków i "tapirów" tworzyło 35 uczniów. Ich prace oceniało profesjonalne jury.
- Ważne, żeby praca wykonana na głowie była spójna z tematem, makijażem i całą stylizacją - mówi Anna Zenkovska, międzynarodowa sędzia w konkursach fryzjerskich. - Ja, jako fryzjer oczywiście, zwracam uwagę na techniczne wykonanie fryzur, na kompozycje, na proporcje tych fryzur, a przy tym staram się ocenić wizerunek modelki.

- Startują coraz lepsi, mocniejsi zawodnicy, mamy uczestników zarówno z naszego regionu jak i z województw ościennych, też uczestniczki ze Słowacji oraz reprezentantkę pochodzącą z Ukrainy - dodaje Agnieszka Zamoyska z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu, koordynująca konkurs.

Młodzi styliści uwijali się jak w ukropie, na zmianę używając prostownic, lokówek i lakieru do włosów. Na wykonanie zadania mieli dwie godziny.

- Fryzura składa się z trzech wypełniaczy, do tego jest użyty specjalny materiał słomowy, który robi bardzo dużą robotę i dekorację. Takie specjalne pikle robiłem z "tapiru", przyklejałem to rękami, żeby "tapir" był ze sobą sklejany - mówi Damian Lis z Brzegu, który tworzył fryzurę awangardową "zła zima".

- Powstała plecionka z włosów, są warkoczyki oparte na stelażu, a włosy, które opadają symbolizują sople i topniejący śnieg. Stelaż podpatrzyłam na innej fryzurze w katalogu, teraz dostosowałam go do swojej koncepcji. Fryzjerstwo jest moją pasją i nigdzie indziej się nie widzę - dodaje Martyna z Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim.

- Mam włosy farbowane kredą fryzjerską, dwa francuskie warkocze, które są przeplatane przez loki, robione na stożkowej lokówce. Make up też jest szalony, wszystko ma grać ze słowiańską spódnicą - mówi Katarzyna Krawczyk.

Dla zwycięzców przygotowano sprzęt fryzjerski i wyjazdy szkoleniowe.
Radio Opole patronowało medialnie temu wydarzeniu,
Anna Zenkovska, Agnieszka Zamoyska
młodzi fryzjerzy

Wiadomości z regionu

2019-03-25, godz. 20:00 Beata Kempa rozpoczyna swoją kampanię do PE od Opolszczyzny 'Nowa piątka' PiS oraz 12 punktów przedstawionych w Rzeszowie, to podstawa kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego Beaty Kempy. Minister do spraw pomoc ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 47% placówek edukacyjnych na Opolszczyźnie za strajkiem. To dane Kuratorium Oświaty Prawie 65,5% placówek i szkół z Opolszczyzny przystąpiło do referendum strajkowego. Dane Opolskiego Kuratora Oświaty wskazują, że do referendum na temat straj ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 Violetta Porowska o kandydatach prawicy do PE: nazwiska znane, popularne, lubiane - Przedstawiliśmy kompletne listy, pokazaliśmy swoich kandydatów, całą dziesiątkę, to bardzo mocna lista - stwierdziła dziś (25.03) w Loży Radiowej wicewojewo ... » więcej 2019-03-25, godz. 18:00 Doprowadził do kolizji i uciekł. Namysłowska policja zatrzymała pijanego 25-letniego kierowcę Mężczyzna miał też wcześniej orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Zaczęło się od zgłoszenia dyżurnemu namysłowskiej policji informacji o kolizji drogowej, w ... » więcej 2019-03-25, godz. 17:15 Jarosław Gowin o niedoszłej fuzji UO i PMWSZ i ministerialnej kontroli na Politechnice Opolskiej - Do fuzji dojdzie i to jest sprawa jednoznaczna. Chciałbym, żeby było tak, jak się umawialiśmy - mówił w Loży Radiowej Jarosław Gowin, minister nauki i szkol ... » więcej 2019-03-25, godz. 17:11 Klub miejskich radnych Koalicji Obywatelskiej w Opolu podsumował ostatnie miesiące pracy Radni zwracają uwagę, że mieszkańcy Opola najczęściej zgłaszają im niedostateczną ilość terenów zielonych. Stąd podejmowane są m.in. inicjatywy utworzenia gaj ... » więcej 2019-03-25, godz. 16:45 Młodzi ludzie z Nysy poznali tajniki pracy sądu Nyski sąd otworzył swoje drzwi dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiego dnia edukacji prawnej. Młodzi ludzie mogli dowiedzieć się, jak wygląda praca te ... » więcej 2019-03-25, godz. 16:00 Matka i jej konkubent przez dwa lata gwałcili trzy nieletnie dziewczynki. Sąd aresztował parę na 3 miesiące Mieszkanka Krapkowic przez dwa lata miała pozwalać na to, żeby jej konkubent znęcał się psychicznie i fizycznie oraz gwałcił jej trzy córki, które mają obecni ... » więcej 2019-03-25, godz. 15:15 Brzescy funkcjonariusze kontrolowali prędkość. Odnotowano 30 wykroczeń Blisko 100 skontrolowanych pojazdów i 30 wykroczeń - to efekt działań brzeskiej policji podczas akcji prowadzonej w ubiegły piątek w ramach 'Kaskadowego pomia ... » więcej 2019-03-25, godz. 14:01 Trwają prace nad Strategią Rozwoju Opolszczyzny do 2030 roku. Swoją wizję ma także Marcin Ociepa - Jesteśmy na etapie opracowywania diagnozy - powiedział w 'Poglądach i osądach' wicemarszałek Szymon Ogłaza z Platformy Obywatelskiej pytany o prace nad Stra ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »