Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-12, 16:28 Autor: Witold Wośtak

Ewakuacja z zadymionej piwnicy na dworcu w Opolu. To tylko ćwiczenia [ZDJĘCIA]

Ćwiczenia strażaków na Dworcu Kolejowym Opole Główne [fot. MARIO]
Ćwiczenia strażaków na Dworcu Kolejowym Opole Główne [fot. MARIO]
Strażacy ćwiczyli przez dwie godziny na dworcu kolejowym Opole Główne. Celem było zapoznanie się z drogami dojazdowymi oraz ewakuacyjnymi i możliwościami taktycznymi budynku oraz wykorzystanie istniejących instalacji.
Dzisiaj (12.03) ćwiczyło 16 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 1 w Opolu i JRG 2 w Opolu. Jutro i pojutrze na dworzec wejdą strażacy kolejnych zmian służbowych, ale będą ćwiczyć przy zmienionych założeniach.

- Dzisiaj umieściliśmy dwa manekiny w pomieszczeniach piwnicznych - mówi kapitan Adrian Joniec, zastępca dowódcy JRG numer 1 w Opolu.

- Pomieszczenia zostały zadymione, a ratownicy mieli za zadanie ewakuować te manekiny, czyli osoby poszkodowane, w bezpieczne miejsce. Strażacy musieli zachować wszelkie środki ostrożności przy pełnym zabezpieczeniu. Mówimy tu o sprzęcie ochrony dróg oddechowych i pełnym umundurowaniu, które chroni strażaka przed czynnikami szkodliwymi.

W ćwiczeniach uczestniczyli też funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Po ćwiczeniach sporządzana jest kompletna dokumentacja, która przyda się w strażackich działaniach prewencyjnych i w razie prawdziwej akcji na dworcu.
Adrian Joniec

Wiadomości z regionu

2019-03-25, godz. 20:00 Beata Kempa rozpoczyna swoją kampanię do PE od Opolszczyzny 'Nowa piątka' PiS oraz 12 punktów przedstawionych w Rzeszowie, to podstawa kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego Beaty Kempy. Minister do spraw pomoc ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 47% placówek edukacyjnych na Opolszczyźnie za strajkiem. To dane Kuratorium Oświaty Prawie 65,5% placówek i szkół z Opolszczyzny przystąpiło do referendum strajkowego. Dane Opolskiego Kuratora Oświaty wskazują, że do referendum na temat straj ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 Violetta Porowska o kandydatach prawicy do PE: nazwiska znane, popularne, lubiane - Przedstawiliśmy kompletne listy, pokazaliśmy swoich kandydatów, całą dziesiątkę, to bardzo mocna lista - stwierdziła dziś (25.03) w Loży Radiowej wicewojewo ... » więcej 2019-03-25, godz. 18:00 Doprowadził do kolizji i uciekł. Namysłowska policja zatrzymała pijanego 25-letniego kierowcę Mężczyzna miał też wcześniej orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Zaczęło się od zgłoszenia dyżurnemu namysłowskiej policji informacji o kolizji drogowej, w ... » więcej 2019-03-25, godz. 17:15 Jarosław Gowin o niedoszłej fuzji UO i PMWSZ i ministerialnej kontroli na Politechnice Opolskiej - Do fuzji dojdzie i to jest sprawa jednoznaczna. Chciałbym, żeby było tak, jak się umawialiśmy - mówił w Loży Radiowej Jarosław Gowin, minister nauki i szkol ... » więcej 2019-03-25, godz. 17:11 Klub miejskich radnych Koalicji Obywatelskiej w Opolu podsumował ostatnie miesiące pracy Radni zwracają uwagę, że mieszkańcy Opola najczęściej zgłaszają im niedostateczną ilość terenów zielonych. Stąd podejmowane są m.in. inicjatywy utworzenia gaj ... » więcej 2019-03-25, godz. 16:45 Młodzi ludzie z Nysy poznali tajniki pracy sądu Nyski sąd otworzył swoje drzwi dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiego dnia edukacji prawnej. Młodzi ludzie mogli dowiedzieć się, jak wygląda praca te ... » więcej 2019-03-25, godz. 16:00 Matka i jej konkubent przez dwa lata gwałcili trzy nieletnie dziewczynki. Sąd aresztował parę na 3 miesiące Mieszkanka Krapkowic przez dwa lata miała pozwalać na to, żeby jej konkubent znęcał się psychicznie i fizycznie oraz gwałcił jej trzy córki, które mają obecni ... » więcej 2019-03-25, godz. 15:15 Brzescy funkcjonariusze kontrolowali prędkość. Odnotowano 30 wykroczeń Blisko 100 skontrolowanych pojazdów i 30 wykroczeń - to efekt działań brzeskiej policji podczas akcji prowadzonej w ubiegły piątek w ramach 'Kaskadowego pomia ... » więcej 2019-03-25, godz. 14:01 Trwają prace nad Strategią Rozwoju Opolszczyzny do 2030 roku. Swoją wizję ma także Marcin Ociepa - Jesteśmy na etapie opracowywania diagnozy - powiedział w 'Poglądach i osądach' wicemarszałek Szymon Ogłaza z Platformy Obywatelskiej pytany o prace nad Stra ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »