Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-01, 13:55 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Zmarła ofiara listopadowego pożaru budynku socjalnego w Zdzieszowicach

Zmarła ofiara listopadowego pożaru budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Zmarła ofiara listopadowego pożaru budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Po dwóch miesiącach od tragicznego pożaru budynku socjalnego w Zdzieszowicach, zmarła kobieta poszkodowana w czasie tego zdarzenia. Przebywała cały czas w szpitalu. Sprawą jej śmierci zajmują się prokuratorzy z Kędzierzyna-Koźla.
- Czekamy na opinię biegłego z zakresu medycyny sądowej, celem stwierdzenia, czy pomiędzy śmiercią tej pani, a tym zdarzeniem, jest bezpośredni związek przyczynowy, bo ta pani nie była najlepszego zdrowia - mówi Prokurator Rejonowy z Kędzierzyna-Koźla Eugeniusz Węgrzyk.

W czasie pożaru 19 mieszkańców ewakuowano, dwie osoby zostały poszkodowane.
Śledczy ustalają też, kto odpowiada za wybuch pożaru, który zniszczył budynek. Na razie ustalono, że ogień pojawił się w pomieszczeniu, w którym nie było urządzeń elektrycznych. Co więcej, teoretycznie ten lokal nie był zamieszkany. Nieoficjalnie śledczy przyznają, że trudno będzie ustalić, kto jest odpowiedzialny za pożar.

Budynek wielorodzinny, który został zniszczony przez ogień, nie nadaje się do remontu. Gmina otrzymała nakaz rozbiórki. Prace mają zacząć się w marcu i będą kosztować samorząd 130 tysięcy złotych.
Eugeniusz Węgrzyk

Wiadomości z regionu

2019-10-16, godz. 21:25 Potrącenie rowerzysty na ulicy Ozimskiej w Opolu Do tego zdarzenia doszło dzisiaj (16.10) wieczorem na ulicy Ozimskiej tuż za wiaduktem. » więcej 2019-10-16, godz. 21:25 Ministerstwo chce przełamać impas przy reaktywacji portu w Koźlu. "Włączamy się w ten proces" Ministerstwo żeglugi włączy się w sprawę rozwoju portu w Koźlu. Minister Marek Gróbarczyk zadeklarował, że gdy tylko będą gotowe dokumenty związane z powstani ... » więcej 2019-10-16, godz. 18:00 Ucieczka więźnia podczas badania w szpitalu klinicznym w Opolu. Skazany wyskoczył przez okno Do zdarzenia doszło po godzinie 12 w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Jak poinformował ppor. Dawid Makowski, rzecznik prasowy dyrektora Aresztu Śle ... » więcej 2019-10-16, godz. 17:30 Uszkodzenia nie są poważne, ale rozległe. Znamy bilans strat po wypadku na przejeździe kolejowym pod Brzegiem Uszkodzenie podwozia i poszycia pociągu to bilans wczorajszego (15.10) wypadku z udziałem składu Przewozów Regionalnych pod Brzegiem. Przypomnijmy, 76-letni k ... » więcej 2019-10-16, godz. 16:55 Wypadek i kolizja na opolskich "krajówkach" [AKTUALIZACJA] Trzy samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 46 z Nysy do Kłodzka. Natomiast na DK 11 między Kluczborkiem a Kępnem doszło do wypadku z udziałem p ... » więcej 2019-10-16, godz. 16:00 Powyborcze rozliczenia: Sąd Apelacyjny we Wrocławiu umorzył postępowanie Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uchylił postanowienie Sądu Okręgowego z dnia 11 października i jednocześnie umorzył postępowanie pomiędzy Komitetem Wyborczym Praw ... » więcej 2019-10-16, godz. 15:50 "Nagradzamy tych, którzy chcą pracować i uważają, że to jest pasja". Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej Dziś (16.10) w Namysłowskim Ośrodku Kultury za swoją pracę, zarówno edukacyjną, jak i wychowawczą nauczyciele, a także inni pracownicy oświaty zostali uhonoro ... » więcej 2019-10-16, godz. 14:00 Ruszają kolejne prace w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Modernizację przejdą dwa oddziały Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu rozpoczyna modernizację dwóch oddziałów - chirurgii urazowo-ortopedycznej i chorób wewnętrznych. Z utrudnieniami perso ... » więcej 2019-10-16, godz. 13:55 Próbowali ukraść wiertarki i uciec policji Złodzieje próbowali wynieść drogie wiertarki z marketu budowlanego. Nie dość, że ich nie wynieśli, to nie udało im się daleko uciec. Teraz staną przed sądem. ... » więcej 2019-10-16, godz. 12:00 Radni na najbliższej sesji zdecydują, czy Odra Opole będzie spółką. Miasto nie rezygnuje też z budowy nowego stadionu Odra Opole spółką akcyjną, a głównym właścicielem będzie miasto - to plan prezydenta Opola, który może zostać zrealizowany na najbliższej sesji. Arkadiusz Wiś ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »