Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-23, 17:32 Autor: Witold Wośtak

"Ważna jest współpraca konia i jeźdźca". LKJ Ostroga zorganizował zawody w skokach przez przeszkody. [ZDJĘCIA]

Halowe Zawody Regionalne i Towarzyskie w Skokach przez przeszkody w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Halowe Zawody Regionalne i Towarzyskie w Skokach przez przeszkody w Opolu [fot. Witold Wośtak]
35 par jeździeckich przyjechało do Opola na Halowe Zawody Regionalne i Towarzyskie w Skokach przez Przeszkody.
W randze towarzyskiej występują debiutanci, natomiast w randze regionalnej zawodnicy licencjonowani. Ważny jest przejazd bez zrzutki przeszkody i bez nieposłuszeństwa konia, a liczy się również czas przejazdu.

Natalia Gruszka, sędzia główny zawodów regionalnych, określa te zawody jako rozgrzewkę na początek roku. - To jednocześnie bardzo ważny konkurs - zaznacza.

- Szczególnie dzieci uczą się i zdobywają pierwsze doświadczenia, więc z jednej strony musimy być bardzo czujni w wyłapywaniu błędów, a z drugiej strony nie karać ich swoimi decyzjami za rzeczy, których nie są w pełni świadome. Większość z nich rozwinie się i te dzieci będą brać udział w zawodach regionalnych, ogólnopolskich, a może i międzynarodowych.

Sebastian Kleinert, reprezentujący 19 Pułk Ułanów Wołyńskich w Opolu, postrzega te zawody jako kontynuację tradycji rodzinnej, chęć rywalizacji oraz sposób na życie.

- Na pewno potrzebna jest cierpliwość i upór w dążeniu do celu, bo to bardzo długa i żmudna praca. Oprócz treningu jeźdźca bardzo potrzebny jest również trening konia i zgranie się w parze. Można startować na wielu koniach, ale w każdej parze trzeba przygotować się i zgrać od nowa. Zarówno koń, jak i jeździec - każdy jest inny. To indywidualne charaktery.

Dzisiejsze (23.02) zawody są kwalifikacją Halowego Pucharu Opolszczyzny, którego finał zaplanowano na kwiecień. Organizatorem jest Ludowy Klub Jeździecki Ostroga.
Natalia Gruszka
Sebastian Kleinert

Wiadomości z regionu

2019-03-20, godz. 10:34 Wybory do Parlamentu Europejskiego. Kukiz'15 będzie dziś zbierać podpisy poparcia - Podjęliśmy decyzję, że w tym okręgu na tzw. jedynce jest potrzebny rozpoznawalny lider - kobieta - wyjaśnił w rozmowie 'W cztery oczy' poseł Kukiz'15 Paweł ... » więcej 2019-03-20, godz. 10:26 Już 950 wniosków o Mama 4+ przyjął opolski ZUS Ponad 950 wniosków o rodzicielskie świadczenie uzupełniające przyjęły do wczoraj (19.03) opolskie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do opolskich mam t ... » więcej 2019-03-20, godz. 10:15 Nyska uczelnia pomoże uczniom z Kłodzka. "Wpłynie to korzystnie na wyniki egzaminów" Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie poszerza z jedną z największych szkół średnich w powiecie kłodzkim. Dzięki podpisanemu porozumieniu uczniowie klas in ... » więcej 2019-03-20, godz. 09:00 Opolska policja szuka Adama Chwalby. Za mężczyzną wystawiono list gończy Za mężczyzną wydany został list gończy. Ten 34-latek zamieszkały w Opolu, podejrzany jest o oszustwo i ukrywa się przed organami ścigania. » więcej 2019-03-20, godz. 08:30 Blisko zakończenia prac w Samodzielnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Niemodlinie. Placówka obsłuży więcej pacjentów i ... Wróci rehabilitacja, a infrastruktura będzie w pełni wykorzystana. Kończy się remont Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Niemodlinie. » więcej 2019-03-20, godz. 08:00 Pracownicy Krajowej Izby Doradców Podatkowych pomogą niepełnosprawnym wypełnić PIT Bezpłatne konsultacje podatkowe dla niepełnosprawnych przygotowuje Opolski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych w Opolu. » więcej 2019-03-20, godz. 07:30 Zamek w Łące Prudnickiej jest w katastrofalnym stanie, budżet gminy nie wytrzymałby ratowania tego zabytku Zawaleniu ulegają kolejne części zamku w Łące Prudnickiej. W 2006 roku przeprowadzono licytację komorniczą renesansowej budowli. Kupił ją za 250 tysięcy złoty ... » więcej 2019-03-19, godz. 23:05 Rura pękła na długości 6 metrów. Problemy z wodą w Strzelcach Opolskich Poważna awaria głównej magistrali zasilającej Strzelce Opolskie w wodę. Uszkodzeniu uległa prawie metrowej średnicy rura. » więcej 2019-03-19, godz. 21:37 Pożar salonu fryzjerskiego w Opolu Pożar salonu fryzjerskiego przy ul. Ozimskiej w Opolu w okolicach ul. Mazurskiej. Zapaliło się jedno z urządzeń AGD. Sytuacja jest już opanowana, pożar został ... » więcej 2019-03-19, godz. 21:00 Większa ilość słońca i wyższe temperatury mogą dekoncentrować kierowców. Policja apeluje o ostrożność Policja apeluje do kierowców o czujność na drogach. Jak zauważają funkcjonariusze, pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny niejednokrotnie przyczyniają się do osł ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »