Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-14, 20:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Walentynki nie tylko dla zakochanych. Młodzież Wszechpolska przypomina o miłości do kraju i rodziny

Akcja Młodzieży Wszechpolskiej "Kocham Polskę" [fot. Mariusz Chałupnik]
Akcja Młodzieży Wszechpolskiej "Kocham Polskę" [fot. Mariusz Chałupnik]
Ochrona i dbałość o rodzinę. To główny motyw tegorocznej akcji Młodzieży Wszechpolskiej "Kocham Polskę". Jej przedstawiciele po raz kolejny w dzień zakochanych wyszli na ulicę, aby promować nie tylko miłość w związku, ale również do kraju i rodziny.
- Widzimy wiele zagrożeń, które w dzisiejszych czasach czekają na polską rodzinę. Dlatego w tym roku akcję nazwaliśmy "Rodzina siłą narodu" - mówi koordynator akcji w Opolu Bartłomiej Tuchnowski.

- Staramy się przez to propagować to, jak istotną wartością jest rodzina w dzisiejszym świecie. Mimo, że jest ona bardzo często atakowana. Promuje się chociażby zjawisko aborcji. Dostrzegamy, że coraz powszechniejsze są rozwody. My podkreślamy tę wartość rodziny, bo jest to cnota dana nam od Boga.

W ramach akcji opolanie otrzymywali okolicznościowe plakaty.

- Bardzo fajny pomysł - przekonuje Milena z Opola. - Szczególnie młodzież teraz powinna bardziej zrozumieć miłość do swojego kraju, czy rodziny. Tak, żeby w walentynki nie myśleć tylko o chłopaku, dziewczynie, mężu, czy żonie, ale również o rodzicach i rodzeństwie.

- Warto dbać - dodaje Agata. - mam dużą rodzinę. Czwórkę dzieciaków, męża i wróciłam do Polski po 12 latach życia w Niemczech. Dlatego trzeba pielęgnować, bo różnie w życiu bywa.

Akcja "Kocham Polskę" jest prowadzona w całym kraju. W naszym regionie obok Opola propagowano ją również w Nysie oraz Brzegu.
Bartłomiej Tuchnowski
mieszkanki Opola

Wiadomości z regionu

2019-04-26, godz. 16:35 Opole: był pijany, spowodował kolizję Nietrzeźwy kierowca był sprawcą kolizji w Opolu na ulicy Oleskiej. Kierujący bmw wjechał w tył dostawczego citroena. » więcej 2019-04-26, godz. 16:15 Zaburzenia odżywiania tematem I Ogólnopolskiego Sympozjum naukowego Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Op ... Co trzecia nastolatka myśli odchudzaniu, a co ósma zapada na problemy związane z zaburzeniami odżywiania. W auli Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej ... » więcej 2019-04-26, godz. 15:45 Sucho w lasach. Opolska straż interweniowała 50 razy. "Sytuacja jest trudna" Susza w opolskich lasach. A to pierwszy krok do pożarów. Do ich gaszenia w niektórych częściach naszego regionu w tym roku, strażacy wyjeżdżali już częściej n ... » więcej 2019-04-26, godz. 14:30 Ostatnie szkoły średnie w regionie dokonują klasyfikacji maturzystów Dwanaście szkół w regionie nie wystawiło ocen maturzystom, ale kuratorium oświaty w Opolu uspokaja, że do matury przystąpią wszyscy uczniowie. Kurator Michał ... » więcej 2019-04-26, godz. 13:15 Śmiertelne pobicie pod marketem budowlanym w Nysie. Ruszył proces Do 10 lat więzienia grozi czterem mężczyznom, których prokuratura oskarżyła o śmiertelne pobicie nastolatka na parkingu pod marketem budowlanym w Nysie. W lis ... » więcej 2019-04-26, godz. 12:00 Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym koło Głogówka Do śmiertelnego wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w okolicach Głogówka w powiecie prudnickim. - Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy około ... » więcej 2019-04-26, godz. 11:45 Kolejny rok wzrasta zanieczyszczenie powietrza. Opolski Alarm Smogowy podsumował stan powietrza w 2018 roku Dwukrotnie więcej dni z przekroczoną dopuszczalną normą pyłów, wzrost liczby zgonów oraz zachorowań na nowotwory, choroby układu oddechowego i krążenia. Opols ... » więcej 2019-04-26, godz. 11:30 "Po strajku jesteśmy poobijani psychicznie". Kuratorium: młodzież może spokojnie czekać na matury - Zawieszenie strajku było dla nas zaskoczeniem - przyznał w rozmowie 'W cztery oczy' Krzysztof Sobków, nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opolu, p ... » więcej 2019-04-26, godz. 10:00 Prokuratura umorzy śledztwo ws. strzelaniny przed opolskim komisariatem? Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze po trzykrotnym przedłużaniu śledztwa dotyczącego strzelaniny przed komisariatem policji w Opolu zakończyła je. Jak nieof ... » więcej 2019-04-26, godz. 08:45 Wylosowano troje członków do prac w zespole ds. Budżetu Obywatelskiego Opola. Zainteresowanie mieszkańców znikome Wyboru wielkiego nie było, bo do naboru zgłosiła się zaledwie 6 mieszkańców miasta. Do zadań zespołu będzie należeć m.in. nadzór nad prawidłowym zgłaszaniem p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »