Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-14, 20:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Walentynki nie tylko dla zakochanych. Młodzież Wszechpolska przypomina o miłości do kraju i rodziny

Akcja Młodzieży Wszechpolskiej "Kocham Polskę" [fot. Mariusz Chałupnik]
Akcja Młodzieży Wszechpolskiej "Kocham Polskę" [fot. Mariusz Chałupnik]
Ochrona i dbałość o rodzinę. To główny motyw tegorocznej akcji Młodzieży Wszechpolskiej "Kocham Polskę". Jej przedstawiciele po raz kolejny w dzień zakochanych wyszli na ulicę, aby promować nie tylko miłość w związku, ale również do kraju i rodziny.
- Widzimy wiele zagrożeń, które w dzisiejszych czasach czekają na polską rodzinę. Dlatego w tym roku akcję nazwaliśmy "Rodzina siłą narodu" - mówi koordynator akcji w Opolu Bartłomiej Tuchnowski.

- Staramy się przez to propagować to, jak istotną wartością jest rodzina w dzisiejszym świecie. Mimo, że jest ona bardzo często atakowana. Promuje się chociażby zjawisko aborcji. Dostrzegamy, że coraz powszechniejsze są rozwody. My podkreślamy tę wartość rodziny, bo jest to cnota dana nam od Boga.

W ramach akcji opolanie otrzymywali okolicznościowe plakaty.

- Bardzo fajny pomysł - przekonuje Milena z Opola. - Szczególnie młodzież teraz powinna bardziej zrozumieć miłość do swojego kraju, czy rodziny. Tak, żeby w walentynki nie myśleć tylko o chłopaku, dziewczynie, mężu, czy żonie, ale również o rodzicach i rodzeństwie.

- Warto dbać - dodaje Agata. - mam dużą rodzinę. Czwórkę dzieciaków, męża i wróciłam do Polski po 12 latach życia w Niemczech. Dlatego trzeba pielęgnować, bo różnie w życiu bywa.

Akcja "Kocham Polskę" jest prowadzona w całym kraju. W naszym regionie obok Opola propagowano ją również w Nysie oraz Brzegu.
Bartłomiej Tuchnowski
mieszkanki Opola

Wiadomości z regionu

2019-11-12, godz. 20:15 Studenci mają "Zdrowie pod kontrolą". Akcja w najbliższą sobotę 'Zdrowie pod kontrolą' to hasło akcji, którą dla mieszkańców Opolszczyzny przygotowali studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego. W najbliższą sobotę… » więcej 2019-11-12, godz. 20:15 Brzeg czeka na propozycje nazwy dla nowego parku. Pomysły można zgłaszać do 8 grudnia Brzeżanie zdecydują o tym, jaką nazwę będzie nosił nowy park utworzony w miejscu dawnej fosy miejskiej. Magistrat ogłosił w tej sprawie konkurs. Propozycje może… » więcej 2019-11-12, godz. 18:10 W miejscu spalonej synagogi stanęła tablica upamiętniająca kozielskich Żydów Dzięki staraniom członków stowarzyszenia Blechhammer - 1944 w Kędzierzynie-Koźlu odsłonięto tablicę upamiętniającą społeczność żydowską, która do II Wojny Światowej… » więcej 2019-11-12, godz. 17:50 Upamiętnili setną rocznicę wybuchu I Powstania Śląskiego. Szkoła ma nowy sztandar, filateliści przygotowali swoje wyda… Dwie okazje - 101. rocznica odzyskania niepodległości i 100. rocznica wybuchu I Powstania Śląskiego - były przyczynkiem do uroczystego spotkania, które miało miejsce… » więcej 2019-11-12, godz. 17:33 Wójt Kamiennika jak szeryf - złapał mężczyzn nielegalnie wysypujących odpady. W ziemi może być ponad tysiąc ton śmieci W Kamienniku ujawniono nielegalne wysypisko. Na gorącym uczynku złapane zostały osoby, które chciały zakopać około 25 ton odpadów komunalnych. » więcej 2019-11-12, godz. 16:45 Zmiana organizacji linii autobusów MZK Opole Zmienia się organizacja kursów autobusów MZK w Opolu. Wydłużona została linia numer 17 do Chmielowic i linia numer 18, która będzie kursowała do strefy ekonomicznej… » więcej 2019-11-12, godz. 16:15 Nyskie serca już pełne nakrętek. Instalacjami zainteresowane są inne miasta w kraju Ogromnym zainteresowaniem cieszy się inicjatywa władz Nysy, które postanowiły pomóc mieszkańcom w zbieraniu plastikowych nakrętek na cele charytatywne. Wystarczyło… » więcej 2019-11-12, godz. 15:07 Dwóch nastolatków poparzonych. Wypadek w warsztacie w Brzegu Wypadek podczas praktyk zawodowych w Brzegu. Jak informuje rzeczniczka miejscowej policji przed godziną 13.00 mundurowi otrzymali zgłoszenie o dwóch nastolatkach… » więcej 2019-11-12, godz. 14:44 Intensywne opady deszczu na zachodzie i południu regionu Ostrzeżenie meteo dla trzech powiatów regionu wydało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Według prognoz IMiGW przed nami deszczowe 2 dni. » więcej 2019-11-12, godz. 14:30 Strażak na quadzie czasem dojedzie szybciej, niż dużym wozem bojowym To najmniejszy z „wozów”, którymi dysponują strażacy z Kędzierzyna-Koźla. Flota pojazdów wzbogaciła się o nowego quada. Maszyna jest warta niespełna 100 tysięcy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »