Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-12, 17:00 Autor: Daniel Klimczak

Nyski "ekonomik" zostaje. "Zmiany są nieuniknione, ale będziemy o nich spokojnie rozmawiać ze szkołami"

Nyski "ekonomik" nie chcieli połączenia z Zespołem Szkół Technicznych [fot. Daniel Klimczak]
Nyski "ekonomik" nie chcieli połączenia z Zespołem Szkół Technicznych [fot. Daniel Klimczak]
Na zakończenie prac komisji oświaty czekali zarówno przedstawiciele "ekonomika", jak i "budowlanki"
Na zakończenie prac komisji oświaty czekali zarówno przedstawiciele "ekonomika", jak i "budowlanki"
Nie będzie, przynajmniej na razie, połączenia dwóch nyskich szkół średnich. Na dzisiejszym (12.02) posiedzeniu komisji oświaty, radni zdecydowali o zdjęciu głosowania w sprawie likwidacji Zespołu Szkół Ekonomicznych z porządku planowanej na piątek (15.02) sesji rady powiatu.
Mimo wcześniejszych planów zarządu powiatu, 1 września uczniowie "ekonomika" wrócą po wakacjach w obecne mury szkoły. To nie oznacza jednak, że samorząd wycofuje się z planów zmian w sieci szkół, gdyż te - zdaniem władz powiatu - będą musiały nastąpić w ciągu maksymalnie 3 lat.

- My się nie wycofujemy, bo to jest konieczność. Myśmy zaproponowali, natomiast komisja powiedziała, że musimy dać sobie czas. Uważam, że zrobiliśmy słusznie, my wychodzimy z twarzą. Zaplanowaliśmy wspólne posiedzenie, powołanie zespołu wraz z rodzicami, wraz z dyrektorami, nauczycielami - wyjaśnia starosta nyski, Andrzej Kruczkiewicz.

Za zdjęciem głosowania z porządku sesji głosowało sześcioro członków komisji, trzy osoby wstrzymały się od głosu. Zdaniem radnego Piotra Woźniaka, to dobra decyzja, choć w przyszłości trudno będzie uniknąć zmian.

- Zarząd się cofnął o krok, za co serdecznie dziękuję. Zapewne do tego tematu wrócimy, natomiast wrócimy w odpowiednim stylu i wtedy być może obędzie się bez takich spektakularnych protestów, bo one nikomu z nas nie są potrzebne; i tej młodzieży, i nauczycielom i nam jako radnym - zauważa.

To jednak nie koniec zamieszania wokół nyskich szkół średnich. Jutro (13.02) rano, na ulice miasta mają wyjść nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Technicznych. Szkoła chce zwrócić uwagę na - jej zdaniem - krzywdzące opinie na swój temat, które w internecie mieli od wczoraj zamieszczać uczniowie "ekonomika", którzy według wcześniejszych planów, mieli od września uczyć się właśnie w dzisiejszej "budowlance".
Andrzej Kruczkiewicz
Piotr Woźniak

Wiadomości z regionu

2019-07-18, godz. 20:45 Park niemodlińskiego zamku wypięknieje. "Chcemy łączyć historyczną przestrzeń" Umowa na dotację podpisana. W sierpniu ruszą prace renowacyjne w parku okalającym niemodliński zamek. » więcej 2019-07-18, godz. 20:00 Opolscy strażacy OSP organizują zbiórkę sprzętu dla druhów z Ukrainy Strażacy ochotnicy z Opolszczyzny chcą pomóc druhom z Ukrainy. Ruszyła akcja zbiórki sprzętu, który trafi za wschodnią granicę, tam, gdzie dopiero tworzone są ... » więcej 2019-07-18, godz. 19:25 Niebezpieczne popołudnie w regionie. Na A4 zginął motocyklista, pod Brzegiem na torowisku doszło do śmiertelnego potrą ... Do zderzenia motocykla z samochodem ciężarowym doszło na autostradzie A4 między węzłami Brzezimierz a Brzeg, na 190 km autostrady. Motocyklista nie żyje. » więcej 2019-07-18, godz. 18:15 Śląski Wawel do remontu. Zamek Piastów Śląskich będzie miał nowy dach Ruszyły prace budowlane na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Jeden z najcenniejszych zabytków Opolszczyzny zyska między innymi nowe pokrycie dachowe. » więcej 2019-07-18, godz. 18:15 Powiat opolski w ochronie dziedzictwa. Ponad 26 tysięcy złotych dofinansowania na grupę zabytkowych rzeźb "Ukrzyżowani ... Grupa rzeźb pod nazwą 'Ukrzyżowanie', które oglądać można w kościele pw. św. Marcina Biskupa w Tarnowie Opolskim doczeka się renowacji. Pieniądze na ten cel, ... » więcej 2019-07-18, godz. 16:45 Dodatkowe patrole policji w Namysłowie. Sfinansuje je gmina Będzie więcej patroli w Namysłowie. Policja otrzymała finansowe wsparcie gminy, a pieniądze zostaną wykorzystane głównie na dodatkowe, ponadnormatywne służby. » więcej 2019-07-18, godz. 16:45 Przychówek w opolskim zoo. Na świat przyszedł lemur bandro Para lemurów bandro z opolskiego zoo doczekała się potomka. Nie wiadomo jeszcze czy to samiec czy samiczka. Ustalenie płci zwierzęcia może być możliwe nawet p ... » więcej 2019-07-18, godz. 15:40 Autostrada A4 do końca września w remoncie. Utrudnienia są w rejonie Góry św. Anny Uwaga na utrudnienia na autostradzie A4. Powodem jest remont trasy na wysokości Góry św. Anny. Prace odbywają się na 7-kilometrowym odcinku, między węzłami Kę ... » więcej 2019-07-18, godz. 15:35 7,7% opolskich uczniów nie dostało się do wybranych przez siebie szkół. Kuratorium Oświaty podsumowuje nabór podwójneg ... O przyjęcie do szkół ponadpodstawowych ubiegali się w tym roku absolwenci gimnazjów i podstawówek, w sumie prawie 17 tysięcy uczniów w regionie. Z danych kura ... » więcej 2019-07-18, godz. 15:15 Za 107 dni ma być gotowy żłobek w Prószkowie. Gmina zdobyła dofinansowanie z rządowego programu Maluch+ 32 miejsca będą czekały w nowym żłobku na najmłodszych mieszkańców Prószkowa. Gmina podpisała umowę z wykonawcą, który w poniedziałek (22.07) wejdzie na plac ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »