Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-09, 21:49 Autor: Marzena Śmierciak

Pożar windy w 10-piętrowym bloku w Opolu [FILM, ZDJĘCIA]

Pożar windy w bloku przy ul. Bytnara Rudego w Opolu [Film: Słuchaczka Radia Opole]
W 10-piętrowym bloku na osiedlu Armii Krajowej przy ul. Jana Bytnara Rudego w Opolu doszło wieczorem do pożaru windy.
Ze względu na duże zadymienie, strażacy nie wykluczali ewakuacji mieszkańców całego budynku. Na miejsce miał być podstawiony autobus, w którym lokatorzy mogli przeczekać akcję.

Działania prowadzi 5 zastępów straży pożarnej. Wezwano także służby energetyczne i gazowe.

Na tę chwilę nie ma informacji o poszkodowanych. Akcja trwa.

AKTUALIZACJA - godz. 22.00.

Pożar windy został ugaszony, a w budynku zadymienie zmniejszyło się. Strażacy sprawdzają jednak mieszkanie po mieszkaniu, czy nikt nie został poszkodowany.

- O godz. 20.17 otrzymaliśmy informację o zadymieniu na klatce w budynku wielorodzinnym w 11-kondygnacyjnym w Opolu przy ul. Jana Bytnara "Rudego" - przekazał nam kpt. Damian Skowroński, dyżurny KW PSP. - Przed przybyciem jednostek straży z budynku ewakuowało się 10 osób. Paliła się kabina windy na parterze. Spowodowało to duże zadymienie na wyższych kondygnacjach. Sukcesywnie przeszukiwane są wszystkie mieszkania w celu wyeliminowania osób poszkodowanych. Akcja trwa - dodał strażak.

AKTUALIZACJA - godz. 23.00

Ogień został ugaszony, a budynek przewietrzony. Strażacy kończą swoje działania w 10-piętrowym bloku na osiedlu Armii Krajowej przy ul. Jana Bytnara Rudego w Opolu, gdzie dziś wieczorem doszło do pożaru windy.

Mieszkańcy będą mieli w najbliższych dnia duży problem, ponieważ winda, która uległa spaleniu jest jedyną w tym 10-piętrowym budynku.

Ostatecznie strażacy nie zdecydowali o konieczności ewakuacji mieszkańców. Lokale były opuszczane dobrowolnie, przez osoby, którym przeszkadzało zadymienie i wyraziły taką chęć.
Damian Skowroński
Pożar windy w bloku przy ul.Bytnara Rudego [Fot.Słuchaczka RO]
Pożar windy w bloku przy ul.Bytnara Rudego [Fot.Słuchaczka RO]
Pożar w bloku przy ul.Bytnara Rudego [Fot.Mario]
Pożar w bloku przy ul.Bytnara Rudego [Fot.Mario]
Pożar w bloku przy ul.Bytnara Rudego [Fot.Mario]
Pożar w bloku przy ul.Bytnara Rudego [Fot.Mario]
Pożar w bloku przy ul.Bytnara Rudego [Fot.Mario]
Pożar w bloku przy ul.Bytnara Rudego [Fot.Mario]
Pożar w bloku przy ul.Bytnara Rudego [Fot.Mario]
Pożar w bloku przy ul.Bytnara Rudego [Fot.Mario]
Pożar w bloku przy ul.Bytnara Rudego [Fot.Mario]
Pożar w bloku przy ul.Bytnara Rudego [Fot.Mario]

Wiadomości z regionu

2019-02-23, godz. 23:03 W Domecku drzewo przygniotło mężczyznę. Poszkodowany trafił do szpitala W Domecku (gm.Komprachcice, pow.opolski) drzewo spadło na mężczyznę. Do zdarzenia doszło przy ul. Opolskiej, tuż przed godz. 12.00. » więcej 2019-02-23, godz. 23:01 Wiktor Andryszczak zdobył mistrzostwo Polski w miniżużlu na lodzie. Za nami 15. Opolska Gala Żużla na lodzie [FILM, GA ... Wikor Andryszczak został zwycięzcą XV Opolskiej Gali Żużla na lodzie. W zorganizowanych po raz pierwszy podczas gali, indywidualnych mistrzostwach Polski w mi ... » więcej 2019-02-23, godz. 21:42 Elewi złożyli przysięgę w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Teraz krótka przepustka i szkolenie specjalistyczne Uroczystą Przysięgę Wojskową w koszarach 10 Opolskiej Brygady Logistycznej złożyło dziś 56 elewów służby przygotowawczej. Chętni zostali wcieleni 7 stycznia i ... » więcej 2019-02-23, godz. 21:37 IPN przeprowadzi prace poszukiwawcze koło Głuchołaz, może uda się zlokalizować masową mogiłę więźniów zamordowanych w ... Nadal nieznane pozostają miejsca kaźni wielu więźniów, ofiar nazistowskich Marszów Śmierci. Zimą 1945 roku, Niemcy uciekając przed Armią Czerwoną, ewakuowali ... » więcej 2019-02-23, godz. 15:30 Wodzili niedźwiedzia w Sławicach. Mieszkańcy gościli barwny korowód z berem i księdzem na czele Od rana barwny korowód wędrował od domu do domu, życząc szczęścia mieszkańcom Sławic. Nie mogło oczywiście zabraknąć bera, księdza, muzykantów i Cyganki. » więcej 2019-02-23, godz. 11:00 Dziś przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Na tę chorobę cierpi coraz więcej osób - Trzeba mówić o depresji, dane wskazują bowiem na to, że zachorowalność na tę chorobę rośnie - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' psychoterapeuta ... » więcej 2019-02-23, godz. 08:30 Po 75 latach szukają śladów pradziadka w strzeleckim więzieniu Dwie studentki dziennikarstwa z Belgii - Linte Provost i Michelle Paas - odwiedziły Strzelce Opolskie. Kręcą film o poszukiwaniach śladów pradziadka jednej z ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:30 Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego mają na swoim koncie kolejny sukces Opolscy naukowcy wraz z zespołem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie i Uniwersytetu Jagielońskiego dokonali jedne ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:15 Zamieszanie z internetową sondą o placach zabaw w Opolu. Wątpliwości dotyczą systemu głosowania Chodzi o wyniki internetowej sondy, która miała rozstrzygnąć, gdzie w Opolu pojawią się nowe miejsca zabaw dla dzieci. Wygrały trzy lokalizacje: ul. Spychalsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »