Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-30, 20:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Konflikt o miejsca parkingowe w Strzelcach Opolskich. Doszło do wybijania szyb w samochodach

Konflikt o miejsca parkingowe narasta. Doszło do wybijania szyb w samochodach [fot. archiwum prywatne]
Konflikt o miejsca parkingowe narasta. Doszło do wybijania szyb w samochodach [fot. archiwum prywatne]
Konflikt o miejsca parkingowe narasta. Doszło do wybijania szyb w samochodach [fot. archiwum prywatne]
Konflikt o miejsca parkingowe narasta. Doszło do wybijania szyb w samochodach [fot. archiwum prywatne]
Od wielu lat mieszkańcy bloków przy ul. Jana Rychla w Strzelcach Opolskich skarżą się na brak miejsc parkingowych. W ostatnim czasie problem przybrał na sile – doszło do wybicia szyb i zniszczenia kilku samochodów.
- Tu jest straszny problem z parkingami. Wszystkie auta na Rychla są porysowane, otrzaskane. Nie ma ani jednego auta, które jest w dobrym stanie, obojętnie czy stare, czy nowe – mówi Aleksandra Mikołajczyk.

- O 12 w nocy narzeczona przyjechała, zaparkowała tutaj samochód, o 6 rano dostałem telefon, że jest wybita szyba z tyłu - mówi Michał Adamski.

- W poniedziałek jechałam z córka do lekarza. Chciałam jechać, ale niestety nie dojechałam bo zauważyłam, że w aucie jest wybita tylna szyba - mówi Marzena Rzepka.

Sprawami wybitych szyb zajmuje się policja.

Spółdzielnia mieszkaniowa planuje w tym roku wybudowanie dróg pożarowych przy dwóch z 7 bloków, przy okazji mają powstać nowe miejsca parkingowe. Gmina Strzelce Opolskie przymierza się do przebudowy ulicy Rychla. W tym roku ma być gotowa dokumentacja projektowa, która również uwzględni poprawę sytuacji parkingowej w tym rejonie.
Aleksandra Mikołajczyk, Michał Adamski i Marzena Rzepka

Wiadomości z regionu

2020-01-17, godz. 19:00 Odbiór odpadów medycznych ponad dwa razy droższy niż przed rokiem Kolejna odsłona podwyżki cen za odbiór śmieci. Od stycznia za utylizację kilograma tzw. odpadów medycznych Uniwersytecki Szpital Kliniczny płaci zewnętrznej firmie… » więcej 2020-01-17, godz. 19:00 Mimo ciepłej zimy służby monitorują sytuację osób bezdomnych Tylko od początku roku służby mundurowe w Opolu przeprowadziły 60 kontroli miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Mimo, że w tym roku mamy wyjątkowo… » więcej 2020-01-17, godz. 17:37 To 79-latek zajechał drogę karetce pogotowia [FILM] Do zdarzenia doszło wczoraj (16.01) w godzinach porannych na trasie z Opola do Prudnika. Film ze zdarzenia trafił na platformę piracidrogowi.pl. » więcej 2020-01-17, godz. 17:08 Nyski sąd rozpatrzy oskarżenie przeciwko policjantowi, który ponad 5 lat temu strzelał pod nyską wieżą ciśnień Sąd Rejonowy w Nysie będzie badał sprawę z oskarżenia prywatnego przeciwko policjantowi, który w grudniu 2014 roku strzelał do samochodu prowadzonego przez 22-letniego… » więcej 2020-01-17, godz. 16:45 "Dzieci były w tym domu przedmiotami trzeciej kategorii". Wysokie wyroki ws. rodziny z Krapkowic, która zgotowała małym… Wysokie kary bezwzględnego pozbawienia wolności. W opolskim sądzie okręgowym zapadł wyrok w bulwersującej sprawie z Krapkowic. Według prokuratury, matka, jej konkubent… » więcej 2020-01-17, godz. 16:30 W Paczkowie powstało pierwsze mieszkanie wspomagane. Miasto zapowiada kolejne inicjatywy tego typu W Paczkowie przekazano do użytku pierwsze mieszkanie wspomagane. To rozwiązanie mające na celu poprawę opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. » więcej 2020-01-17, godz. 16:00 Motocykliści zapraszają do wspólnego kolędowania „Motocyklowe Kolędowanie” organizowane jest w Prudniku-Lesie. Ta niedzielna impreza na terenie Sanktuarium św. Józefa odbędzie się już po raz 14. Towarzyszy jej… » więcej 2020-01-17, godz. 14:45 Pieniądze na badania mieszkańców Kędzierzyna-Koźla przyznane 46 tysięcy złotych na realizację dwóch programów profilaktycznych otrzyma z kasy opolskiego NFZ samorząd Kędzierzyna-Koźla. » więcej 2020-01-17, godz. 14:00 Pół miliona złotych strat. Mieszkaniec Prudnika usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia 10 lat więzienia grozi 37-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o włamanie do jednej z firm w Prudniku i kradzież elementów miedzianych z turbin prądotwórczych. Pokrzywdzony… » więcej 2020-01-17, godz. 13:30 Policjanci z Ozimka mają nowy radiowóz Policjanci z Komisariatu Policji w Ozimku otrzymali nowy radiowóz - to oznakowana Dacia Daster. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »