Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-14, 18:45 Autor: Katarzyna Zawadzka

Sztab w Opolu poruszony wieściami z Gdańska. "Staramy się zachować spokój"

Sztab WOŚP w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Sztab WOŚP w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
- Staramy się zachować spokój i trzeźwość myślenia. Wprawdzie pobiliśmy nasz wośpowy rekord, ale nie jest to dzisiaj najważniejsza informacja - mówi Agnieszka Wiosna ze sztabu WOŚP w Opolu. Jak podkreśla informacja o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wstrząsnęła całym sztabem.
- O ataku nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza dowiedzieliśmy się dopiero w domu, po finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wcześniej podczas światełka do nieba wszyscy byli zaangażowani w wydarzenia na scenie w rynku - mówiła naszej reporterce.

- Byliśmy wówczas jeszcze w ruchu, więc to nie docierało do końca. Myślę, że każdy się nad tym głębiej pochylił, jak wróciliśmy do domu. Dopiero jak każdy z nas znalazł chwilę, miał już swoje sprawy pozamykane, gotowe, rozliczone... Dopiero wtedy mieliśmy czas, żeby się zastanowić. We mnie były ciężkie emocje. Myślę, że większość z nas zasnęła dopiero nad ranem - dodaje.

Agnieszka Wiosna z opolskiego sztabu WOŚP odniosła się także do rezygnacji Jurka Owsiaka z zarządzania fundacją.

- Myślę, że jest to przede wszystkim twarz WOŚP-u i nawet jeśli nie będzie prezesem to i tak będzie w tym wszystkim obecny - mówi Wiosna. - Cały czas powtarzam: to jest uzależniające. Teraz jesteśmy pogrążeni w swoich smutkach, ale myślę, że to już tak nakręcona machina, że w przyszłym roku jeszcze wzmożemy procedury bezpieczeństwa, chociaż w Opolu było bardzo bezpiecznie i spróbujemy zagrać - dodaje.

Opolski sztab WOŚP nadal pracuje. Musi rozliczyć się z zebranej kwoty. - Jest nas tu garstka osób już dzisiaj i jest znacznie ciszej niż zazwyczaj - mówi Wiosna.
Agnieszka Wiosna 1
Agnieszka Wiosna 2

Wiadomości z regionu

2019-02-21, godz. 21:05 Odra w jednym z opolskich przedszkoli? "Będzie dezynfekcja budynku" O podejrzeniu zachorowania dziecka na odrę dyrekcję przedszkola nr 23 w Opolu poinformowali rodzice. W związku z tym podjęto decyzję o dezynfekcji obiektu i d ... » więcej 2019-02-21, godz. 21:00 Darmowe porady prawne nie ściągają tłumów do sądu W Prudniku umiarkowane jest zainteresowanie sądową akcją koordynowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Również na Opolszczyźnie organizowany jest „Tydzień ... » więcej 2019-02-21, godz. 21:00 "Cały czas jesteśmy zdani na szacunki". W Racławicach Śląskich upamiętnią ofiary Marszów Śmierci - Mówimy o trzech grupach osób. Trudno określić, ile z nich nie przeżyło tych marszów, cały czas jesteśmy zdani jedynie na szacunki - przyznał w Loży Radiowej ... » więcej 2019-02-21, godz. 20:30 Mieszkaniec Dąbrowy Namysłowskiej zabił swojego psa siekierą. Oprawca był kompletnie pijany Funkcjonariusze z Namysłowa zatrzymali 60-letniego mieszkańca Dąbrowy Namysłowskiej, który zamordował swojego czworonoga i zakopał go na posesji. Do zdarzenia ... » więcej 2019-02-21, godz. 20:00 Do szkoły w Starym Koźlu wprowadzą się przedszkolaki Od września część budynku szkoły podstawowej w Starym Koźlu zajmą przedszkolaki. Obiekt będzie przebudowany tak, żeby uczniowie nie mieszali się z maluszkami. ... » więcej 2019-02-21, godz. 19:00 Prudnik nie będzie już dzielić się dochodami z płatnych parkingów Strefę płatnego parkowania w Prudniku przejęła gmina. Od dziesięciu lat zarządzała nią wyłoniona w przetargu prywatna firma. Teraz będzie się tym zajmował Zak ... » więcej 2019-02-21, godz. 18:45 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Opolu Uczniowie, nauczyciele i wykładowcy akademiccy spotkali się w Opolu by świętować Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Akcję zorganizował Regionalny Zespół ... » więcej 2019-02-21, godz. 17:45 Opole jest gotowe na podwójny rocznik uczniów. To prawie 4 tysiące osób W Opolu wiosną prawie 4 tysiące absolwentów ósmych klas szkół podstawowych oraz absolwentów gimnazjów weźmie udział w rekrutacji do szkół średnich. Wydział oś ... » więcej 2019-02-21, godz. 16:15 PKP: będą cięcia pielęgnacyjne. Mieszkańcy Gogolina: dalej będziemy bronić Karlika Wokół dębu Karlik, który rośnie w centrum Gogolina, pojawił się metalowy płot. Mieszkańcy obawiają się, że to wstęp do wycięcia drzewa przez kolejarzy. Zaczęl ... » więcej 2019-02-21, godz. 15:45 Wymienią połowę lamp w Kędzierzynie-Koźlu Ponad 2,5 tysiąca opraw lamp ulicznych w Kędzierzynie-Koźlu zostanie wymienionych. Zniknie też pół tysiąca starych słupów, które zostaną zastąpione nowymi, ba ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »