Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-14, 18:45 Autor: Katarzyna Zawadzka

Sztab w Opolu poruszony wieściami z Gdańska. "Staramy się zachować spokój"

Sztab WOŚP w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Sztab WOŚP w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
- Staramy się zachować spokój i trzeźwość myślenia. Wprawdzie pobiliśmy nasz wośpowy rekord, ale nie jest to dzisiaj najważniejsza informacja - mówi Agnieszka Wiosna ze sztabu WOŚP w Opolu. Jak podkreśla informacja o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wstrząsnęła całym sztabem.
- O ataku nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza dowiedzieliśmy się dopiero w domu, po finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wcześniej podczas światełka do nieba wszyscy byli zaangażowani w wydarzenia na scenie w rynku - mówiła naszej reporterce.

- Byliśmy wówczas jeszcze w ruchu, więc to nie docierało do końca. Myślę, że każdy się nad tym głębiej pochylił, jak wróciliśmy do domu. Dopiero jak każdy z nas znalazł chwilę, miał już swoje sprawy pozamykane, gotowe, rozliczone... Dopiero wtedy mieliśmy czas, żeby się zastanowić. We mnie były ciężkie emocje. Myślę, że większość z nas zasnęła dopiero nad ranem - dodaje.

Agnieszka Wiosna z opolskiego sztabu WOŚP odniosła się także do rezygnacji Jurka Owsiaka z zarządzania fundacją.

- Myślę, że jest to przede wszystkim twarz WOŚP-u i nawet jeśli nie będzie prezesem to i tak będzie w tym wszystkim obecny - mówi Wiosna. - Cały czas powtarzam: to jest uzależniające. Teraz jesteśmy pogrążeni w swoich smutkach, ale myślę, że to już tak nakręcona machina, że w przyszłym roku jeszcze wzmożemy procedury bezpieczeństwa, chociaż w Opolu było bardzo bezpiecznie i spróbujemy zagrać - dodaje.

Opolski sztab WOŚP nadal pracuje. Musi rozliczyć się z zebranej kwoty. - Jest nas tu garstka osób już dzisiaj i jest znacznie ciszej niż zazwyczaj - mówi Wiosna.
Agnieszka Wiosna 1
Agnieszka Wiosna 2

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 20:36 Opolanie uczcili pamięć księdza Jerzego Popiełuszki. W 35. rocznicę śmierci kapelana Solidarności, modlono się o jego ... W opolskiej katedrze upamiętniono przypadającą 19 października, 35. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Po uroczystej mszy świętej w intencji kanoni ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:22 ZAKSA zaprezentowała nowy skład i sponsora. Wielka gala w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA] Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentowała skład na nowy sezon rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Gala miała miejsce podczas obchodów 25-lecia klubu, któ ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:19 Dobiega końca VIII Opolski Festiwal Gór. Wśród gości między innymi zdobywca Złotego Czekanu W stolicy regionu trwa trzeci, a zarazem ostatni dzień 8. edycji Opolskiego Festiwalu Gór. Oprócz warsztatów dla dzieci i dorosłych, uczestnicy mają też okazj ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:16 W Opolu już po raz 44. goniono lisa. "Hubertus" nawiązuje do dawnych zwyczajów w czasie polowań" Zabawy dla dzieci, pokazy władania bronią białą czy ułańskie stroje, to część atrakcji, które czekały dziś (19.10) na uczestników zabawy z okazji dnia święteg ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »