Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-06, 21:00 Autor: Daniel Klimczak

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Nysy. "Papieskie słowa sprzed 40 lat nadal zachowują aktualność"

Orszak Trzech Króli w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Orszak Trzech Króli w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Orszak Trzech Króli w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Orszak Trzech Króli w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Orszak Trzech Króli w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Orszak Trzech Króli w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Orszak Trzech Króli, podobnie jak w ponad 750 miastach Polski, przeszedł dziś także ulicami Nysy.
Korowód wyruszył sprzed kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na Rynku Solnym i udał się ulicami miasta przed miejscową bazylikę, gdzie ustawiono tradycyjną szopkę. Biblijni mędrcy podróżowali na specjalnej platformie samochodowej, wspólnie z pozostałymi uczestnikami.

W tym roku, podobne wydarzenia w całym kraju odbyły się pod hasłem "Odnowi oblicze ziemi". Zdaniem organizatorów nyskiego orszaku, słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II niemal 40 lat temu, nadal zachowują swą aktualność.

- Te słowa też były związane z tym, że przeżywaliśmy w ubiegłym roku stulecie odzyskania niepodległości Polski i to, myślę, te "Odnowi oblicze ziemi", też jest takim wołaniem, że Jezus, który się rodzi w Betlejem, jest tym, który odnawia oblicze naszego życia - wyjaśnia ksiądz Tomasz Wrona, wikary Parafii św. Jakuba i Agnieszki w Nysie.

Orszak zakończył się wspólnym kolędowaniem i pamiątkową sesją zdjęciową z biblijnymi postaciami.
ksiądz Tomasz Wrona

Wiadomości z regionu

2020-01-28, godz. 21:00 Trzech młodych mieszkańców Kluczborka odpowie za nielegalny połów ryb. Ogłuszali je za pomocą petard Trwa policyjne dochodzenie pod kątem nielegalnego połowu ryb na zalewie w Ligocie Górnej (gmina Kluczbork). Do zdarzenia doszło 30 grudnia wieczorem. » więcej 2020-01-28, godz. 18:58 Zamiast chodnikiem idą przez błoto. Pasażerowie z pośpiechu skracają sobie drogę przy remontowanym dworcu autobusowym Ruszyła budowa centrum przesiadkowego Opole Główne. Teren został ogrodzony. Problem w tym, że pasażerowie, którzy chcą sobie skrócić drogę między dworcem PKP a… » więcej 2020-01-28, godz. 18:45 Nowy sekretarz i zastępca wójta w gminie Walce Z nowym rokiem w urzędzie gminy Walce pojawiły się nowe osoby na czołowych stanowiskach. Wójt ma już zastępcę, uporządkowane zostały też sprawy związane ze stanowiskiem… » więcej 2020-01-28, godz. 18:00 Spór wokół kompostowni odpadów w Przedmościu obok Praszki. Mieszkańcy mówią o bombie ekologicznej Mieszkańcy Przedmościa (gmina Praszka) nie chcą kompostowni odpadów we wsi. Inwestycja jest już jednak realizowana. » więcej 2020-01-28, godz. 16:32 Przedstawiciele Solidarnej Polski proszą o poparcie reformy sądownictwa Opolscy politycy Solidarnej Polski zwrócili się do sędziów z prośbą o poparcie reformy sądownictwa i zaakceptowanie słuszności powołanej Izby Dyscyplinarnej. Na… » więcej 2020-01-28, godz. 16:25 Sprawa banerów antyaborcyjnych ponownie w opolskim sądzie. Prokuratura: "Treści nie nieprzyzwoite" Mieszkaniec Opola złożył do sądu wniosek o ukaranie działacza fundacji pro-prawo do życia, zarzucając mu wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym, jazdę pod prąd… » więcej 2020-01-28, godz. 16:05 Seniorzy z opolskich Chabrów stawiają na aktywność fizyczną Rada Dzielnicy Chabry w Opolu stawia na aktywizację sportowo-fizyczną w każdym wieku. Dzisiaj (28.01) w Centrum Rozrywki 'Kubatura' seniorzy powyżej 75. roku życia… » więcej 2020-01-28, godz. 15:15 "Wspólne działania na rzecz regionu ponad podziałami". Utworzono Opolski Zespół Parlamentarny Promowanie i skuteczny lobbing na rzecz najważniejszych i największych projektów dla Opolszczyzny - to główne zadania powołanego na ostatnim posiedzeniu sejmu… » więcej 2020-01-28, godz. 13:23 To nie koronawirus, a grypa. Są już wyniki badań mężczyzny, który wrócił z Chin i trafił na obserwację do Szpitala Wojewódzkiego… - Sytuacja jest zmienna, w Polsce mamy na razie podejrzenia zarażenia koronawirusem z Chin. Na świecie jest już kilka tysięcy osób zarażonych - przyznała w 'Loży… » więcej 2020-01-28, godz. 11:38 Policja z Kędzierzyna-Koźla ma dwa nowe radiowozy Policjanci z Kędzierzyna-Koźla mają dwa nowe oznakowane radiowozy. Z jednego korzystają mundurowi z komendy powiatowej, z drugiego ich koledzy z komisariatu w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »