Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-22, 07:00 Autor: Wiktoria Palarczyk, Agnieszka Lubczańska

Biskup Andrzej Czaja: Rozradujcie się na nowo bliskością Boga! [FILM]

Biskup Andrzej Czaja: Rozradujcie się na nowo bliskością Boga! [FILM]
- Życzę wszystkim, żebyście otwarli szeroko drzwi swoich serc dla Boga i dla bliźniego. Życzę wam także umocnienia i odnowienia waszych więzi rodzinnych, bo do tego te święta skłaniają - zwrócił się do słuchaczy Radia Opole biskup ks. Andrzej Czaja. Ordynariusz diecezji opolskiej składa mieszkańcom regionu życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
- Nie skracajcie tych świąt do wieczerzy wigilijnej i pasterki. Pamiętajmy, że święta to oktawa, którą powinniśmy celebrować, aż do pierwszego dnia nowego roku. Te 8 dni to są urodziny Jezusa. To on jest przez ten czas najważniejszy. Zwracam się do wszystkich wiernych kościoła opolskiego, byście przez te 8 dni komunikowali Jezusa, przyjmowali go w komunii świętej, uczestniczcie we mszy świętej. Jeśli nie będzie to możliwe ze względu na uwarunkowania życia to proszę przynajmniej o to, żebyście co dnia wstąpili do kościoła, podeszli do żłobka i adorowali Jezusa. Niech te 8 dni będą szczególnym czasem, takiego uwrażliwienia na drugiego człowieka. Rozradujecie się na nowo bliskością Boga. Życzę wszystkim, by z tej obecności Boga pośród nas, w szczególności w naszych świątyniach, przez te święta, najlepiej zaczerpnąć jak najwięcej. Życzę również umocnienia wiary, nadziei w pochyleniu nad tajemnicą miłości Boga ku nam, który w stajni i ubóstwie narodził się dla nas. Pięknych błogosławionych świąt, niech Boże Dziecię nam wszystkim błogosławi w naszej codzienności i w całym nowym 2019 roku - kończy życzenia bp opolski ks. Andrzej Czaja.
Bp ks. Andrzej Czaja 1
Bp ks. Andrzej Czaja 2

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 19:22 ZAKSA zaprezentowała nowy skład i sponsora. Wielka gala w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA] Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentowała skład na nowy sezon rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Gala miała miejsce podczas obchodów 25-lecia klubu, któ ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:19 Dobiega końca VIII Opolski Festiwal Gór. Wśród gości między innymi zdobywca Złotego Czekanu W stolicy regionu trwa trzeci, a zarazem ostatni dzień 8. edycji Opolskiego Festiwalu Gór. Oprócz warsztatów dla dzieci i dorosłych, uczestnicy mają też okazj ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:16 W Opolu już po raz 44. goniono lisa. "Hubertus" nawiązuje do dawnych zwyczajów w czasie polowań" Zabawy dla dzieci, pokazy władania bronią białą czy ułańskie stroje, to część atrakcji, które czekały dziś (19.10) na uczestników zabawy z okazji dnia święteg ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej 2019-10-19, godz. 08:30 Prudnik: wysłużone auta jednostek OSP wymagają pilnej wymiany OSP Moszczanka będzie miała nowe średnie auto gaśnicze. Tamtejsi strażacy przeprowadzili na ten cel publiczną zbiórkę pieniędzy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »