Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-22, 07:00 Autor: Wiktoria Palarczyk, Agnieszka Lubczańska

Biskup Andrzej Czaja: Rozradujcie się na nowo bliskością Boga! [FILM]

Biskup Andrzej Czaja: Rozradujcie się na nowo bliskością Boga! [FILM]
- Życzę wszystkim, żebyście otwarli szeroko drzwi swoich serc dla Boga i dla bliźniego. Życzę wam także umocnienia i odnowienia waszych więzi rodzinnych, bo do tego te święta skłaniają - zwrócił się do słuchaczy Radia Opole biskup ks. Andrzej Czaja. Ordynariusz diecezji opolskiej składa mieszkańcom regionu życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
- Nie skracajcie tych świąt do wieczerzy wigilijnej i pasterki. Pamiętajmy, że święta to oktawa, którą powinniśmy celebrować, aż do pierwszego dnia nowego roku. Te 8 dni to są urodziny Jezusa. To on jest przez ten czas najważniejszy. Zwracam się do wszystkich wiernych kościoła opolskiego, byście przez te 8 dni komunikowali Jezusa, przyjmowali go w komunii świętej, uczestniczcie we mszy świętej. Jeśli nie będzie to możliwe ze względu na uwarunkowania życia to proszę przynajmniej o to, żebyście co dnia wstąpili do kościoła, podeszli do żłobka i adorowali Jezusa. Niech te 8 dni będą szczególnym czasem, takiego uwrażliwienia na drugiego człowieka. Rozradujecie się na nowo bliskością Boga. Życzę wszystkim, by z tej obecności Boga pośród nas, w szczególności w naszych świątyniach, przez te święta, najlepiej zaczerpnąć jak najwięcej. Życzę również umocnienia wiary, nadziei w pochyleniu nad tajemnicą miłości Boga ku nam, który w stajni i ubóstwie narodził się dla nas. Pięknych błogosławionych świąt, niech Boże Dziecię nam wszystkim błogosławi w naszej codzienności i w całym nowym 2019 roku - kończy życzenia bp opolski ks. Andrzej Czaja.
Bp ks. Andrzej Czaja 1
Bp ks. Andrzej Czaja 2

Wiadomości z regionu

2019-01-21, godz. 22:00 Wandale grasują w Brzegu. O pomoc w ich zatrzymaniu apelują policja i straż miejska Powyrywane znaki, przewrócone śmietniki, zniszczone tablice informacyjne - do takich powtarzających się aktów wandalizmu dochodzi ostatnio w Brzegu. » więcej 2019-01-21, godz. 21:00 Miał być nowy dom, jest konflikt o zadatek. Sąd pomoże w rozwiązaniu sprawy Pan Michał, marzył o kupnie domu za blisko 300 tysięcy złotych w Walidrogach koło Opola, podpisał umowę przedwstępną i wpłacił zadatek. Bank kredytu nie przyz ... » więcej 2019-01-21, godz. 21:00 Ubezpieczajmy dzieci! - apeluje NFZ Nawet 25 tysięcy dzieci w naszym województwie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego. » więcej 2019-01-21, godz. 20:00 Opolski ratusz rozważa zmiany w Budżecie Obywatelskim Opola Powstała koncepcja, aby przenieść zadania mikro do tzw. inicjatywy lokalnej. Ten pomysł był omawiany dziś (21.01) na debacie w Miejskiej Bibliotece Publicznej ... » więcej 2019-01-21, godz. 19:54 Kolejna ofiara zimy na Opolszczyźnie Kolejna ofiara ujemnych temperatur w naszym regionie. Około godziny 15 w Oleśnie przy ulicy Mostowej przechodnie zauważyli w wodzie przymarznięte ciało mężczy ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:00 Wnuki życzą spokoju i zdrowia. W Filharmonii Opolskiej obchodzono Opolskie Święto Babci i Dziadka To u nich znajdziemy przytulny kąt, pyszny posiłek, dobrą radę i wiele miłości oraz wyrozumiałości. Dziś i jutro babcie i dziadkowie mają swoje święto. To cza ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:15 Rośnie liczba chorych na odrę w regionie. Pediatria USK w Opolu trzyma w rezerwie kilkanaście łóżek Od początku roku na Opolszczyźnie odnotowano 10 przypadków zachorowań na odrę - to o dwa więcej niż w całym 2018 r. Chorzy w większości trafili do Szpitala Wo ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:00 Bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek Brzegu Z bezpłatnych badań mammograficznych mogą skorzystać mieszkanki Brzegu. Zaproszenie jest kierowane do pań w wieku 50-69 lat. » więcej 2019-01-21, godz. 15:15 Prudnik: chciał być burmistrzem, stanie przed sądem za nieprawidłowości związane z listami poparcia dla swoich kandyda ... Za złamanie prawa w związku z wyborami samorządowymi odpowie Wojciech B., który chciał kandydować na burmistrza Prudnik. Zarzuca mu się m.in. przestępstwo prz ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:04 Gmina sfinansuje działalność szkoły dla tylko jednej klasy Po spotkaniu z rodzicami uczniów władze gminy Reńska Wieś podjęły decyzję w sprawie przenosin klasy ze szkoły w Komornie do placówki w Koźlu. Z powodu małego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »