Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-21, 11:00 Autor: Daniel Klimczak

Sołtysi z gminy Korfantów dostaną podwyżkę. "Ich wcześniejsze zarobki to był żart"

Pieniądze [fot. Pixabaya]
Pieniądze [fot. Pixabaya]
Sołtysi w gminie Korfantów dostaną podwyżkę. Dzięki decyzji radnych, ich diety wzrosną do 450 złotych miesięcznie.
Zdaniem władz gminy, sołtysom należało się wyższe wynagrodzenie, gdyż do tej pory jego wysokość była nieadekwatna do zaangażowania, które wkładają oni w swoją pracę.

- Sołtysi są grupą bardzo dużo pracującą, są oddani gminie. Na co dzień są z mieszkańcami, na co dzień te problemy do nich są zgłaszane. Bardzo często starają się bronić też gminy, która wie o tym, że sołtys rozumie, że gmina nie ma na wszystko pieniędzy, ale wytłumaczyć to swojemu mieszkańcowi jest nieraz trudno. Ich zarobki to naprawdę był żart - tłumaczy Janusz Wójcik, burmistrz Korfantowa.

W gminie funkcje sołtysów pełnią 23 osoby. Do tej pory ich diety wynosiły 280 złotych miesięcznie.

Jak dodaje włodarz miasta, w regionie zaczynają pojawiać się problemy związane z brakiem chętnych do pełnienia tych funkcji. Główną przyczyną mają być właśnie zbyt niskie zarobki. Brak chęci ubiegania się o reelekcję na razie wyraziło też dwóch sołtysów spod Korfantowa, jednak ich decyzje mają być spowodowane innymi względami.
Janusz Wójcik

Wiadomości z regionu

2019-11-13, godz. 21:00 Degustacja tradycyjnych potraw w nowoczesnym wydaniu. Wystartował "Opolski Bifyj" Uroczystą kolacją degustacyjną na zamku w Mosznej zainaugurowano III edycję festiwalu 'Opolski Bifryj'. Pięciu szefów kuchni przygotowało w sumie pięć tradycyjnych… » więcej 2019-11-13, godz. 20:45 Brzeg szuka pieniędzy na zagospodarowanie wieży ciśnień. Ma już plany na ten obiekt Władze Brzegu wciąż szukają pieniędzy na remont wieży ciśnień przy ulicy Rybackiej. Według planów magistratu, w przyszłości będzie mogło tam powstać na przykład… » więcej 2019-11-13, godz. 20:30 Podzielmy się nie tylko dobrem materialnym. W niedzielę (17.11) Światowy Dzień Ubogich w Opolu Słowa papieża Franciszka 'Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie' i hasło 'Podziel się ciepłem', to będą motywy przewodnie 3. Światowego Dnia Ubogich w… » więcej 2019-11-13, godz. 19:45 Więcej chętnych na radnych wśród młodzieży, niż dorosłych Po raz pierwszy w historii Walce mają młodzieżową radę gminy. To organ doradczy dla rajców gminnych, choć niewykluczone, że za kilka lat ta młodzież zastąpi obecnie… » więcej 2019-11-13, godz. 18:15 Radny Sławomir Batko pyta Urząd Miasta Opola o kostkę z ulicy Krakowskiej - Co się stało ze starą kostką z ulicy Krakowskieje - pyta opolski radny PiS Sławomir Batko w imieniu mieszkańców. Według radnego kostka była w dobrym stanie i… » więcej 2019-11-13, godz. 18:00 Były reprezentant Polski w piłce nożnej skazany za nielegalne składowanie śmieci Sąd odwoławczy w Opolu prawomocnie skazał piłkarza Mariusza Ś., byłego reprezentanta Polski i gracza Ruchu Chorzów, za nielegalne składowanie blisko 300 ton śmieci… » więcej 2019-11-13, godz. 17:47 DK 46 zablokowana po wypadku [AKTUALIZACJA] Uwaga na utrudnienia na drodze krajowej nr 46. Między Wrzoskami a Dąbrową w okolicach rozjazdu na Brzeg i Nysę doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów … » więcej 2019-11-13, godz. 17:45 PIP o wypadku uczniów w Brzegu: Doszło do wybuchu gazu, są wątpliwości czy chłopcy pracowali we właściwym zakładzie Wybuch ulatniającego się gazu był przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj (12.11) na terenie jednego z warsztatów samochodowych w Brzegu. Tak wynika ze wstępnych… » więcej 2019-11-13, godz. 17:04 Jedni owoce, inni sześć łyżeczek cukru. Opolscy studenci mogli się przebadać pod kątem cukrzycy Jest jedną z chorób cywilizacyjnych, a liczba zachorowań na nią na całym świecie rośnie w lawinowym tempie. Cukrzyca, to jedna z najniebezpieczniejszych chorób… » więcej 2019-11-13, godz. 15:45 Prace ekshumacyjne w grobie powstańczym pod Górą św. Anny [ZDJĘCIA] Historycy z Instytutu Pamięci Narodowej przeprowadzili prace badawcze w starej mogile powstańczej na zboczu Góry św. Anny. Zarośnięte miejsce było od dawna zapomniane… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »