Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-18, 09:10 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Marry i Jerry zagoszczą w żywej szopce w Dziergowicach. Na placu budowy praca wre [ZDJĘCIA]

Budowa żywej szopki w Dziergowicach [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Budowa żywej szopki w Dziergowicach [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Budowa żywej szopki w Dziergowicach [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Budowa żywej szopki w Dziergowicach [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Budowa żywej szopki w Dziergowicach [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Budowa żywej szopki w Dziergowicach [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Kilkanaście zagród, klatki i woliery szykowane są dla ponad setki zwierzaków. Mieszkańcy Dziergowic przygotowują też nowe atrakcje, zwłaszcza dla najmłodszych.
- Pracujemy od ubiegłego tygodnia. Budowa powinna być gotowa w tę sobotę. Zaczęliśmy od przywiezienia desek – mówi Piotr Badura, kierujący pracami budowlanymi. - 17 przyczep na razie mamy, po 2 kubiki średnio na jednej przyczepie. Do tej pory udało nam się postawić osiem boksów, na konie, osły, barany śruborogie i na wielbłądy.

Szopka powstaje na placu koło kościoła w Dziergowicach. W głównej części będą zagrody dla większych zwierząt, obok powstanie część dla drobiu ozdobnego.

- Największą atrakcją są nasze dwa wielbłądy, Marry i Jerry, ale będą miały teraz mocną konkurencję ze strony nowej koleżanki – mówi Walter Chrząszcz, pomysłodawca i główny organizator budowy szopki. - Jest taka bardzo oswojona lama Ana, przyjazna dzieciom. W tym roku mamy też sanie, takie duże, okazałe. Chcielibyśmy, żeby to też dzieci miały do swojej dyspozycji. Oprócz tego mamy swojską karuzelę – zbudowana przez naszych ludzi karuzela dla najmłodszych.

Szopkę będzie można zwiedzać od najbliższego weekendu. Tradycyjnie mieszkańcy i goście zaproszeni są na wspólne kolędowanie w drugi dzień świąt. W tym roku dodatkowo kolejne spotkanie kolędowe odbędzie się 31 grudnia. Szopka będzie działać do 10 stycznia.
Piotr Badura
Walter Chrząszcz

Wiadomości z regionu

2019-01-22, godz. 07:59 Kędzierzyn-Koźle, Zdzieszowice, Opole i Olesno - w tych miejscowościach oddycha się dziś najgorzej Smog nie odpuszcza. Na godzinę 7:00 normy dotyczące pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5 są przekroczono trzykrotnie, w Zdzieszowicach nawet sześciokrotnie. Niec ... » więcej 2019-01-21, godz. 22:00 Wandale grasują w Brzegu. O pomoc w ich zatrzymaniu apelują policja i straż miejska Powyrywane znaki, przewrócone śmietniki, zniszczone tablice informacyjne - do takich powtarzających się aktów wandalizmu dochodzi ostatnio w Brzegu. » więcej 2019-01-21, godz. 21:00 Miał być nowy dom, jest konflikt o zadatek. Sąd pomoże w rozwiązaniu sprawy Pan Michał, marzył o kupnie domu za blisko 300 tysięcy złotych w Walidrogach koło Opola, podpisał umowę przedwstępną i wpłacił zadatek. Bank kredytu nie przyz ... » więcej 2019-01-21, godz. 21:00 Ubezpieczajmy dzieci! - apeluje NFZ Nawet 25 tysięcy dzieci w naszym województwie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego. » więcej 2019-01-21, godz. 20:00 Opolski ratusz rozważa zmiany w Budżecie Obywatelskim Opola Powstała koncepcja, aby przenieść zadania mikro do tzw. inicjatywy lokalnej. Ten pomysł był omawiany dziś (21.01) na debacie w Miejskiej Bibliotece Publicznej ... » więcej 2019-01-21, godz. 19:54 Kolejna ofiara zimy na Opolszczyźnie Kolejna ofiara ujemnych temperatur w naszym regionie. Około godziny 15 w Oleśnie przy ulicy Mostowej przechodnie zauważyli w wodzie przymarznięte ciało mężczy ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:00 Wnuki życzą spokoju i zdrowia. W Filharmonii Opolskiej obchodzono Opolskie Święto Babci i Dziadka To u nich znajdziemy przytulny kąt, pyszny posiłek, dobrą radę i wiele miłości oraz wyrozumiałości. Dziś i jutro babcie i dziadkowie mają swoje święto. To cza ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:15 Rośnie liczba chorych na odrę w regionie. Pediatria USK w Opolu trzyma w rezerwie kilkanaście łóżek Od początku roku na Opolszczyźnie odnotowano 10 przypadków zachorowań na odrę - to o dwa więcej niż w całym 2018 r. Chorzy w większości trafili do Szpitala Wo ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:00 Bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek Brzegu Z bezpłatnych badań mammograficznych mogą skorzystać mieszkanki Brzegu. Zaproszenie jest kierowane do pań w wieku 50-69 lat. » więcej 2019-01-21, godz. 15:15 Prudnik: chciał być burmistrzem, stanie przed sądem za nieprawidłowości związane z listami poparcia dla swoich kandyda ... Za złamanie prawa w związku z wyborami samorządowymi odpowie Wojciech B., który chciał kandydować na burmistrza Prudnik. Zarzuca mu się m.in. przestępstwo prz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »