Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-18, 07:49 Autor: Jan Poniatyszyn

Nowa placówka dla seniorów otwarta w Prudniku. "Nie rozwiązuje wszystkich problemów"

Jedno z pomieszczeń Klubu Seniora w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Jedno z pomieszczeń Klubu Seniora w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Klub Seniora otwarto w Prudniku. Powstał w ramach rządowego Programu „Senior +”. Od godziny ósmej do szesnastej opiekę znajdzie w nim 20 osób w podeszłym wieku. I właśnie to ograniczenie związane z liczbą uczestników zajęć jest krytykowane.
- Liczyliśmy, że powstanie tutaj Dom Dziennego Pobytu dla seniorów - mówi Stanisława Śliwińska, prezes Uniwersytetu III Wieku w Prudniku. - Jest duża różnica między Klubem Seniora plus, a DDP. Jako działaczowi społecznemu bardziej zależy mi na powstaniu DDP. To jest bardzo pilna potrzeba, bo seniorów jest bardzo dużo nie tylko w tutaj w Prudniku, ale w całym powiecie.

Problem ten dostrzega też Mieczysław Wojtaszek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Opolu: - W Klubie seniora jest oczywiście inny czas przebywania, inny program zajęć. Ale bardzo ważne jest już, że tutaj powstało miejsce, gdzie pod opieką seniorzy mogą się spotkać i czuć się, tak jak we własny domu. To wpisuje się w politykę senioralną państwa, rządu PiS, wsparcia rodzin: maluch, senior, leki dla seniora.

Pierwszy Klub Seniora w Prudniku powstał w zaadaptowanej na ten cel byłej szkole podstawowej. Związane z tym decyzje podjął poprzedni burmistrz. Koszt przystosowania tego obiektu wyniósł 223 tysiące złotych. Z tego 150 tysięcy to dofinansowanie, które gmina otrzymała od państwa.
Stanisława Śliwińska
Mieczysław Wojtaszek

Wiadomości z regionu

2019-02-21, godz. 10:33 "Byłem na spacerze i pies może to potwierdzić". Co Opolanie robią na zwolnieniu lekarskim? Udział w maratonie, podróże po Europie czy malowanie mieszkania z chorym kręgosłupem - ZUS sprawdził, co ubezpieczeni robią na zwolnieniu lekarskim. W opolski ... » więcej 2019-02-21, godz. 08:00 O powstańcach i walkach o Śląsk rozmawiano w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - Chcemy przywrócić historii odpowiedni kształt. Pokazać, że powstania śląskie to walki w gruncie rzeczy o polskość tych terenów, podobnie jak powstanie antyk ... » więcej 2019-02-20, godz. 21:27 Samobójstwo w gminie Popielów? Śledczy badają okoliczności śmierci mieszkańca powiatu nyskiego Zwłoki 34-letniego mężczyzny znaleziono w okolicach mostu nad Odrą w jednej z miejscowości w gminie Popielów. To mieszkaniec powiatu nyskiego. » więcej 2019-02-20, godz. 21:00 TOZ w Opolu walczy o psa Dino. Będzie interweniować u prokuratora generalnego Opolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami nie składa broni w walce o owczarka Dino. Wolontariusze zapowiadają, że będą interweniować u prokuratora generalne ... » więcej 2019-02-20, godz. 20:45 Prof. Paweł Frącz o sytuacji na Politechnice Opolskiej. "Miałem prawo do zadawania pytań" - To nie jest kwestia konfliktu, a raczej pewnej sytuacji, w której zadaje się konkretne pytania, do czego, jako senator uczelni miałem prawo - mówi prof. Paw ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:30 Śmierć na stoku narciarskim. Nie żyje 31-letni mieszkaniec gminy Walce 31-letni mieszkaniec gminy Walce zmarł na skutek obrażeń, które odniósł w wypadku na stoku narciarskim w Zieleńcu. Do tragedii doszło 10 lutego, mężczyzna zma ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:15 Piotr Bobak nie będzie już wiceburmistrzem Nysy. Prawo nie pozwala łączyć tej funkcji z mandatem radnego powiatu Będą zmiany we władzach Nysy. Jeden z wiceburmistrzów, Piotr Bobak, rezygnuje ze stanowiska. » więcej 2019-02-20, godz. 19:00 Na paczkowskim rynku zatańczono poloneza. "Dobrze wykonany gwarantuje sukces na maturze" [ZDJĘCIA] Około 150 osób zatańczyło dziś (20.02) w południe poloneza na rynku w Paczkowie. Oprócz tegorocznych maturzystów, polski taniec narodowy wykonali także ich na ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Prudnik: chcą, aby ochrona pszczół była w programach nauczania szkół średnich Ochronę populacji pszczół zakłada przedsięwzięcie edukacyjne prudnickiego starostwa. Jego celem jest uświadomieni znaczenia tych owadów dla środowiska natural ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Opolu podsumował kontrole ubojni i przewoźników zwierząt do rzeźni 29 kontroli rzeźni i brak stwierdzonych nieprawidłowości. Powiatowi lekarze weterynarii zakończyli kontrole w regionie zlecone przez Wojewódzki Inspektorat We ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »