Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-18, 07:49 Autor: Jan Poniatyszyn

Nowa placówka dla seniorów otwarta w Prudniku. "Nie rozwiązuje wszystkich problemów"

Jedno z pomieszczeń Klubu Seniora w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Jedno z pomieszczeń Klubu Seniora w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Klub Seniora otwarto w Prudniku. Powstał w ramach rządowego Programu „Senior +”. Od godziny ósmej do szesnastej opiekę znajdzie w nim 20 osób w podeszłym wieku. I właśnie to ograniczenie związane z liczbą uczestników zajęć jest krytykowane.
- Liczyliśmy, że powstanie tutaj Dom Dziennego Pobytu dla seniorów - mówi Stanisława Śliwińska, prezes Uniwersytetu III Wieku w Prudniku. - Jest duża różnica między Klubem Seniora plus, a DDP. Jako działaczowi społecznemu bardziej zależy mi na powstaniu DDP. To jest bardzo pilna potrzeba, bo seniorów jest bardzo dużo nie tylko w tutaj w Prudniku, ale w całym powiecie.

Problem ten dostrzega też Mieczysław Wojtaszek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Opolu: - W Klubie seniora jest oczywiście inny czas przebywania, inny program zajęć. Ale bardzo ważne jest już, że tutaj powstało miejsce, gdzie pod opieką seniorzy mogą się spotkać i czuć się, tak jak we własny domu. To wpisuje się w politykę senioralną państwa, rządu PiS, wsparcia rodzin: maluch, senior, leki dla seniora.

Pierwszy Klub Seniora w Prudniku powstał w zaadaptowanej na ten cel byłej szkole podstawowej. Związane z tym decyzje podjął poprzedni burmistrz. Koszt przystosowania tego obiektu wyniósł 223 tysiące złotych. Z tego 150 tysięcy to dofinansowanie, które gmina otrzymała od państwa.
Stanisława Śliwińska
Mieczysław Wojtaszek

Wiadomości z regionu

2019-10-23, godz. 14:21 Pijani postanowili pobić bezdomnego. Mieli też włamać się do hotelu pracowniczego. W sądzie ruszył proces Według prokuratury 27-letni Kamil K. oraz jego o rok starszy kolega Piotr J., po imprezie w jednym z barów w Ozimku, włamali się do hotelu pracowniczego, w kt ... » więcej 2019-10-23, godz. 13:19 Specjalistyczna opieka nad wcześniakami i ciężko chorymi dziećmi w opolskim szpitalu ginekologicznym Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jako jedyne w województwie opolskim będzie prowadziło Dziecięcą Opiekę Koordynowaną. W tym r ... » więcej 2019-10-23, godz. 13:03 Miał gwałcić swoje siostry. Dominik I. stanął dzisiaj przed sądem Prokuratura twierdzi, że 24-letni Dominik I. przez blisko 10 lat wykorzystywał seksualnie swoje dwie biologiczne siostry. Pierwszych tzw. innych czynności sek ... » więcej 2019-10-23, godz. 12:01 Prudnik: za pobicie i kradzież grożą im wieloletnie kary więzienia Pod zarzutem pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia zatrzymani zostali w Prudniku osiemnastolatek oraz jego 28-letni kompan. Po tym, jak namierzyła ich p ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:50 Będzie nowy sprzęt dla oddziału kardiologii USK. Pieniądze na zakup przekazało Opole Ten sprzęt ma być kolejnym krokiem, który pozwoli na przeprowadzanie specjalistycznych zabiegów. Na oddział kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:35 Dzielnicobus w trasie. Trwa głosowanie na kandydatów do rad dzielnic Opola Do 28 października trwa głosowanie do rad dzielnic Opola. W tym roku głosy oddajemy przez stronę internetową wybory.dzielnice.opole.pl. Dla osób starszych lub ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:30 Ostatni dzwonek, by wziąć udział w "Ławce Go". Dziś mija termin nadsyłania zgłoszeń Długie rozmowy, poznanie nowych ludzi, modlitwa i uwielbienie - m.in. na to składa się tegoroczna 'Ławka Go'. Przez trzy dni uczniowie szkół średnich oraz stu ... » więcej 2019-10-23, godz. 10:15 "Jest mnóstwo przedsięwzięć mających poprawić czytelnictwo w Polsce". Gość porannej rozmowy w Radiu Opole - Ostatnio ruszyła potężna machina naprawcza w zakresie poziomu czytelnictwa Polaków. Przez tę machinę rozumiem całe mnóstwo różnych projektów i przedsięwzięć ... » więcej 2019-10-23, godz. 09:25 Niebezpieczny poranek na opolskich drogach. Kolizja w Opolu, wypadek w Goświnowicach Dwa samochody zderzyły się na obwodnicy Opola tuż za rondem Szczakiela. Nikt nie został poszkodowany, ale były utrudnienia w ruchu. » więcej 2019-10-22, godz. 20:15 Kędzierzyn-Koźle: Alkoholowa libacja zakończona śmiercią Do dramatycznych wydarzeń doszło w Kędzierzynie-Koźlu w miniony weekend. W sobotę wieczór (19.10) w jednym z bloków na osiedlu Śródmieście, w czasie suto zakr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »