Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-18, 07:49 Autor: Jan Poniatyszyn

Nowa placówka dla seniorów otwarta w Prudniku. "Nie rozwiązuje wszystkich problemów"

Jedno z pomieszczeń Klubu Seniora w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Jedno z pomieszczeń Klubu Seniora w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Klub Seniora otwarto w Prudniku. Powstał w ramach rządowego Programu „Senior +”. Od godziny ósmej do szesnastej opiekę znajdzie w nim 20 osób w podeszłym wieku. I właśnie to ograniczenie związane z liczbą uczestników zajęć jest krytykowane.
- Liczyliśmy, że powstanie tutaj Dom Dziennego Pobytu dla seniorów - mówi Stanisława Śliwińska, prezes Uniwersytetu III Wieku w Prudniku. - Jest duża różnica między Klubem Seniora plus, a DDP. Jako działaczowi społecznemu bardziej zależy mi na powstaniu DDP. To jest bardzo pilna potrzeba, bo seniorów jest bardzo dużo nie tylko w tutaj w Prudniku, ale w całym powiecie.

Problem ten dostrzega też Mieczysław Wojtaszek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Opolu: - W Klubie seniora jest oczywiście inny czas przebywania, inny program zajęć. Ale bardzo ważne jest już, że tutaj powstało miejsce, gdzie pod opieką seniorzy mogą się spotkać i czuć się, tak jak we własny domu. To wpisuje się w politykę senioralną państwa, rządu PiS, wsparcia rodzin: maluch, senior, leki dla seniora.

Pierwszy Klub Seniora w Prudniku powstał w zaadaptowanej na ten cel byłej szkole podstawowej. Związane z tym decyzje podjął poprzedni burmistrz. Koszt przystosowania tego obiektu wyniósł 223 tysiące złotych. Z tego 150 tysięcy to dofinansowanie, które gmina otrzymała od państwa.
Stanisława Śliwińska
Mieczysław Wojtaszek

Wiadomości z regionu

2020-04-08, godz. 13:30 Wiosenna susza w lasach. Sytuacja raczej nie zmieni się do momentu zniesienia zakazu wstępu Susza panuje w opolskich lasach. W ostatnich dniach wilgotność ścioły spadła z 38 do 12 procent. Dzieje się tak dlatego, że nie było 'białej' zimy. Nie ma więc… » więcej 2020-04-08, godz. 12:30 Otmuchów szyje maseczki dla mieszkańców gminy. W ich powstanie zaangażowali się pracownicy magistratu Otmuchów rozpoczyna produkcję maseczek ochronnych dla mieszkańców gminy. W tym celu miasto utworzyło i wyposażyło dwie tymczasowe szwalnie mieszczące się w nieczynnych… » więcej 2020-04-08, godz. 12:15 Wyszedł po zakupy na kwarantannie, bo myślał, że kontrola nie powtórzy się. Może za to słono zapłacić Wysoka kara finansowa grozi mieszkańcowi Olesna za wyjście z domu podczas kwarantanny. » więcej 2020-04-08, godz. 12:00 Konsultacje społeczne ws. "Programu ochrony powietrza województwa opolskiego" z powodu pandemii w formie webinarów Projekt uchwały sejmiku województwa w sprawie „Programu ochrony powietrza dla województwa opolskiego” jest już gotowy. Z końcem marca miały ruszyć konsultacje… » więcej 2020-04-08, godz. 11:30 Zmiana organizacji ruchu przed szpitalem w Krapkowicach Teren przed szpitalem w Krapkowicach został zamknięty. Lecznica chce mieć zabezpieczone miejsce na wypadek konieczności ustawienia dodatkowych namiotów lub kontenerów… » więcej 2020-04-08, godz. 11:15 Specjalny pakiet i specjalne skrzynki. Szef KBW w Opolu o głosowaniu korespondencyjnym Sejm przyjął projekt ustawy o korespondencyjnym głosowaniu w nadchodzących wyborach prezydenckich. Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego… » więcej 2020-04-08, godz. 11:00 Święta wielkanocne inne niż pamiętamy. "Brak wiernych w kościele będzie odczuwalny" Celebracje Triduum Paschalnego bez udziału wiernych, Wielka Sobota bez święcenia pokarmów i brak procesji rezurekcyjnej i mszy krzyżma - tak w największym skrócie… » więcej 2020-04-08, godz. 10:19 Opolszczyzna: dwie osoby zmarły, sześć nowych przypadków zakażenia. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło kolejne dane związane… 152 nowe przypadki zarażenia koronawirusem w kraju, w tym 6 na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych siedmiu zgonach. Wśród osób zakażonych… » więcej 2020-04-08, godz. 10:00 Młodzi kierowcy szaleją na drogach powiatu krapkowickiego. Skutki są tragiczne W ostatnich kilku dniach na terenie powiatu krapkowickiego doszło do kilku wypadków i kolizji. Dwa z nich miały skutki śmiertelne. We wszystkich poszkodowanymi… » więcej 2020-04-08, godz. 09:15 Strzelce Opolskie: oddział chirurgii zawieszony. Dwoje pacjentów z podejrzeniem koronawirusa Wczoraj (08.04) u dwójki pacjentów personel stwierdził nagłe pojawienie się wysokiej gorączki. Takie objawy nie są niczym dziwnym akurat na tym oddziale, ale ze… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »