Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-14, 07:30 Autor: Witold Wośtak

Seniorzy z Olesna mają wyremontowane miejsce do spotkań i pomysłowych inicjatyw

Otwarcie klubu Senior+ w Oleśnie [fot. Marlena Szulc]
Otwarcie klubu Senior+ w Oleśnie [fot. Marlena Szulc]
M. Szulc, D. Gmur i M. Podgórska [fot. Witold Wośtak]
M. Szulc, D. Gmur i M. Podgórska [fot. Witold Wośtak]
M. Szulc, D. Gmur i M. Podgórska [fot. Witold Wośtak]
M. Szulc, D. Gmur i M. Podgórska [fot. Witold Wośtak]
Klub Senior+ działa od wtorku (11.12) w Oleśnie. To pierwsza taka placówka w gminie.
W budynku przy ulicy Dworcowej był dotychczas Gminny Ośrodek Wsparcia Dziennego, a po gruntownym remoncie będzie oficjalnym miejscem spotkań seniorów. Marlena Szulc, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnie, mówi, że ta lokalizacja była rozważana jako jedyna. - Ta siedziba była najbardziej odpowiednia do remontu i utworzenia klubu seniora. Poza tym lokal jest bardzo dobrze zlokalizowany – blisko miasta i blisko dworca, więc mogą przyjeżdżać również osoby spoza Olesna.

Danuta Gmur, przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów w Oleśnie, zaznacza, że takie miejsce było bardzo potrzebne. - Ludzie to lubią, chcą być ze sobą, tańczyć i śpiewać – po prostu żyć, bo to nam pozostało. Sfera seniorów musi być radosna i o to tutejsze panie przepięknie dbają.

Z kolei Maria Podgórska, prezes Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Oleśnie, dodaje, że seniorzy biorą udział w projektach bardzo zróżnicowanych tematycznie.

- Od fotografii, spraw kulinarnych, przez protokół dyplomatyczny, do samoobrony, ćwiczeń rehabilitacyjnych i grupy wokalnej. Nie wszystko dzieje się w ośrodku, ale całość tworzy ofertę bardzo różnych propozycji.

Na utworzenie klubu Senior+ gmina Olesno pozyskała ponad 120 tysięcy złotych ministerialnej dotacji, natomiast z własnej kasy samorząd dołożył przeszło 30 tysięcy złotych.
Marlena Szulc
Danuta Gmur
Maria Podgórska

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 20:36 Opolanie uczcili pamięć księdza Jerzego Popiełuszki. W 35. rocznicę śmierci kapelana Solidarności, modlono się o jego ... W opolskiej katedrze upamiętniono przypadającą 19 października, 35. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Po uroczystej mszy świętej w intencji kanoni ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:22 ZAKSA zaprezentowała nowy skład i sponsora. Wielka gala w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA] Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentowała skład na nowy sezon rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Gala miała miejsce podczas obchodów 25-lecia klubu, któ ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:19 Dobiega końca VIII Opolski Festiwal Gór. Wśród gości między innymi zdobywca Złotego Czekanu W stolicy regionu trwa trzeci, a zarazem ostatni dzień 8. edycji Opolskiego Festiwalu Gór. Oprócz warsztatów dla dzieci i dorosłych, uczestnicy mają też okazj ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:16 W Opolu już po raz 44. goniono lisa. "Hubertus" nawiązuje do dawnych zwyczajów w czasie polowań" Zabawy dla dzieci, pokazy władania bronią białą czy ułańskie stroje, to część atrakcji, które czekały dziś (19.10) na uczestników zabawy z okazji dnia święteg ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »