Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-14, 07:30 Autor: Witold Wośtak

Seniorzy z Olesna mają wyremontowane miejsce do spotkań i pomysłowych inicjatyw

Otwarcie klubu Senior+ w Oleśnie [fot. Marlena Szulc]
Otwarcie klubu Senior+ w Oleśnie [fot. Marlena Szulc]
M. Szulc, D. Gmur i M. Podgórska [fot. Witold Wośtak]
M. Szulc, D. Gmur i M. Podgórska [fot. Witold Wośtak]
M. Szulc, D. Gmur i M. Podgórska [fot. Witold Wośtak]
M. Szulc, D. Gmur i M. Podgórska [fot. Witold Wośtak]
Klub Senior+ działa od wtorku (11.12) w Oleśnie. To pierwsza taka placówka w gminie.
W budynku przy ulicy Dworcowej był dotychczas Gminny Ośrodek Wsparcia Dziennego, a po gruntownym remoncie będzie oficjalnym miejscem spotkań seniorów. Marlena Szulc, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnie, mówi, że ta lokalizacja była rozważana jako jedyna. - Ta siedziba była najbardziej odpowiednia do remontu i utworzenia klubu seniora. Poza tym lokal jest bardzo dobrze zlokalizowany – blisko miasta i blisko dworca, więc mogą przyjeżdżać również osoby spoza Olesna.

Danuta Gmur, przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów w Oleśnie, zaznacza, że takie miejsce było bardzo potrzebne. - Ludzie to lubią, chcą być ze sobą, tańczyć i śpiewać – po prostu żyć, bo to nam pozostało. Sfera seniorów musi być radosna i o to tutejsze panie przepięknie dbają.

Z kolei Maria Podgórska, prezes Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Oleśnie, dodaje, że seniorzy biorą udział w projektach bardzo zróżnicowanych tematycznie.

- Od fotografii, spraw kulinarnych, przez protokół dyplomatyczny, do samoobrony, ćwiczeń rehabilitacyjnych i grupy wokalnej. Nie wszystko dzieje się w ośrodku, ale całość tworzy ofertę bardzo różnych propozycji.

Na utworzenie klubu Senior+ gmina Olesno pozyskała ponad 120 tysięcy złotych ministerialnej dotacji, natomiast z własnej kasy samorząd dołożył przeszło 30 tysięcy złotych.
Marlena Szulc
Danuta Gmur
Maria Podgórska

Wiadomości z regionu

2019-02-22, godz. 20:00 Nyscy aktywiści mają dość smogu i domagają się rozszerzenia działań na rzecz poprawy jakości powietrza Nyski Alarm Smogowy po raz kolejny zwraca uwagę na złą jakość powietrza w mieście. Podczas dzisiejszej (22.02) manifestacji przed nyskim magistratem zbierano ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:30 Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego mają na swoim koncie kolejny sukces Opolscy naukowcy wraz z zespołem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie i Uniwersytetu Jagielońskiego dokonali jedne ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:15 Zamieszanie z internetową sondą o placach zabaw w Opolu. Wątpliwości dotyczą systemu głosowania Chodzi o wyniki internetowej sondy, która miała rozstrzygnąć, gdzie w Opolu pojawią się nowe miejsca zabaw dla dzieci. Wygrały trzy lokalizacje: ul. Spychalsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:30 Opolscy nauczyciele szykują się do strajku. Egzaminy się nie odbędą? Pod uwagę brany jest termin egzaminów gimnazjalnych, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia, może to być czas egzaminów ósmoklasistów w dniach 15-17 kwietni ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:15 Grodków: z karetki ma zniknąć lekarz. "Bezpieczeństwo mieszkańców nie ulegnie pogorszeniu" Mieszkańcy Grodkowa chcą, by w jedynej stacjonującej w mieście karetce pogotowia pozostał lekarz. Opolski Urząd Wojewódzki planuje, by od kwietnia w grodkowsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 To nie była odra. Dziecko z przedszkola nr 23 w Opolu nie było chore U dziecka, które chodzi do przedszkola nr 23 w Opolu, nie stwierdzono odry - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 Policjantka wracała po pracy do domu, zatrzymała pijanego rowerzystę Prawie 4 promile alkoholu miał 56-letni rowerzysta, którego zatrzymała wracająca po pracy do domu strzelecka policjantka. Mężczyzna próbował jechać na rowerze ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:15 Uczczono ofiary Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich. "Ta pamięć lokalna nie powinna nigdy wygasnąć" [ZDJĘCIA] Wojewódzkie uroczystości upamiętniające „Marsze Śmierci” odbyły się w Racławicach Śląskich. Odsłonięto tablicę pamiątkową wspominającą więźniów niemieckiego o ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:00 Ordynariusz Andrzej Czaja na liście biskupów, którzy mieli ukrywać księży-pedofilów. Rzecznik kurii: to informacje kom ... Opolska kuria podważa informacje zawarte w raporcie fundacji „Nie lękajcie się”. To raport dotyczący wykorzystywania małoletnich w Kościele, który dwa dni tem ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »