Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-21, 21:15 Autor: Daniel Klimczak

Mieszkańcy Strobic ponownie zablokowali drogę. Walczą o "zebrę"

Mieszkańcy Strobic ponownie zablokowali drogę [fot. Daniel Klimczak]
Mieszkańcy Strobic ponownie zablokowali drogę [fot. Daniel Klimczak]
Mieszkańcy Strobic ponownie zablokowali drogę [fot. Daniel Klimczak]
Mieszkańcy Strobic ponownie zablokowali drogę [fot. Daniel Klimczak]
Mieszkańcy Strobic w powiecie nyskim po raz kolejny zablokowali drogę krajową nr 46, która przecina ich miejscowość. W ten sposób domagali się jak najszybszej budowy przejścia dla pieszych.
To kolejny protest we wsi, w której, zdaniem mieszkańców, trzeba czekać po kilka minut na możliwość przejścia na druga stronę ruchliwej jezdni. We wrześniu otrzymali co prawda zapewnienie, że zebry wkrótce powstaną, jednak do tej pory na miejscu nie widać drogowców.

Protestujący nie szczędzili gorzkich słów pod adresem zarządcy drogi.

- Skoro żeśmy się dowiedzieli, że urzędnik państwowy zaproponował 40 milionów łapówy za coś tam, to ja mam taką propozycję. Zbierzmy jakieś sto, dwieście złotych. Spytajmy może kogoś znajomego, może znajdziemy kogoś, może nam powiedzą, kto bierze łapówy i zawieziemy na portiernię do generalnej dyrekcji. Może to coś pomoże - zastanawiał się Grzegorz Kowalski z komitetu protestacyjnego.

Do protestujących dołączył wójt gminy Pakosławice. Adam Raczyński zapewniał, że samorząd robi wszystko co może, by przejście we wsi powstało.

- Będziemy was wspierać w tym proteście, nie będziemy pobłażać, jeżeli chodzi o zarządcę drogi. Od pamiętnego spotkania z sierpnia nie pojawił się u nas nikt z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i chcę to mocno podkreślić, że to przede wszystkim zarządca drogi powinien też wychodzić z jakimiś inicjatywami, a tego dotychczas nie było - mówił.

Odcinek między obwodnicą Nysy a Pakosławicami był nieprzejezdny między 18 a 19. Policja ze względów bezpieczeństwa nie wpuszczała samochodów na zamknięty fragment krajówki.
Grzegorz Kowalski
Adam Raczyński

Wiadomości z regionu

2018-12-18, godz. 15:45 Opole przekazało milion złotych gminie Dąbrowa i 6 milionów gminie Dobrzeń Wielki Pomoc finansowa ma związek ze zmianą granic Opola, która choć mocno oprotestowana przez sąsiadów, stała się faktem 1 stycznia 2017 roku. » więcej 2018-12-18, godz. 14:15 Budżet Opola na 2019 uchwalony Radni Opola, choć niejednogłośnie, przyjęli budżet miasta na 2019 rok, który względem tegorocznego będzie większy o blisko 200 milionów. Wydatki na transport ... » więcej 2018-12-18, godz. 13:45 Razem z bratem rasistowsko obrażała i uderzyła Algierczyka? Oskarżona: złapał mnie za pośladki Rodzeństwo Natalia i Szymon M. zasiedli na ławie oskarżonych przed opolskim sądem, po tym jak prokuratura oskarżyła ich o znieważenie i pobicie z powodu przyn ... » więcej 2018-12-18, godz. 13:31 Budżet województwa opolskiego na 2019 przyjęty Deficyt na poziomie 8 milionów złotych a dochody w wysokości 562 milionów - tak wygląda budżet województwa opolskiego na przyszły rok. Marszałek Andrzej Buła ... » więcej 2018-12-18, godz. 12:48 Były dyrektor PCPR skazany za mobbing pracownic Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich uznał Bernarda K., wieloletniego dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy, winnego mobbingu, korupcji i przekazania osobom nie ... » więcej 2018-12-18, godz. 11:15 Sesja budżetowa Opola. Przyszłoroczny budżet wyniesie miliard 300 milionów złotych - Budżet Opola z roku na rok jest większy. To charakterystyczne dla dużych ośrodków miejskich - powiedział w 'Poglądach i osądach' przewodniczący opolskiej ra ... » więcej 2018-12-18, godz. 10:33 Gogolin i Zdzieszowice zapraszają potrzebujących i samotnych na jutrzejsze wigilie Spotkania wigilijne dla potrzebujących, seniorów i samotnych organizują jutro (19.12) ośrodki pomocy społecznej z Gogolina i Zdzieszowic. » więcej 2018-12-18, godz. 10:30 Przewodniczący sejmiku: to dobry, zrównoważony budżet. Dzisiaj sesja - Dziś (18.12) expose marszałka oraz przyjęcie budżetu na 2019 rok - zapowiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' przewodniczący sejmiku Rafał Bartek prze ... » więcej 2018-12-18, godz. 09:10 Marry i Jerry zagoszczą w żywej szopce w Dziergowicach. Na placu budowy praca wre [ZDJĘCIA] Kilkanaście zagród, klatki i woliery szykowane są dla ponad setki zwierzaków. Mieszkańcy Dziergowic przygotowują też nowe atrakcje, zwłaszcza dla najmłodszych. » więcej 2018-12-18, godz. 09:10 Włamywacze upatrzyli sobie ogródki działkowe w Malni. "Trzeba pamiętać o zabezpieczeniu domków" Pięć włamań na ogródkach działkowych w Malni zanotowali policjanci z Krapkowic w ciągu ostatnich kilku dni. Zginęły między innymi agregaty prądotwórcze, butle ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »