Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-21, 16:44 Autor: Maciej Stępień

Konrad Gęsiarz nowym starostą namysłowskim. Był jedynym kandydatem na to stanowisko

Konrad Gęsiarz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Konrad Gęsiarz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Inauguracyjna sesja Rady Powiatu Namysłowskiego [fot. Maciej Stępień]
Inauguracyjna sesja Rady Powiatu Namysłowskiego [fot. Maciej Stępień]
Dotychczasowy wicestarosta będzie teraz szefem powiatu namysłowskiego. Na dzisiejszej inauguracyjnej sesji rady powiatu samorządowcy wybrali zdecydowaną większością głosów Konrada Gęsiarza. Lokalny polityk Prawa i Sprawiedliwości był jedynym kandydatem na to stanowisko.
- Z pewnością będzie to kadencja kontynuacji, tego, co zaczęliśmy w ostatnich latach – zauważa Gęsiarz. – Uważam, że poprzednia kadencja była bardzo udana, mieliśmy naprawdę dużo inwestycji drogowych oraz zadań na rzecz edukacji, czy w zabytki. Co w następnych latach? Na pewno kwestia utrzymania szpitala i jak najlepszych usług medycznych w naszej placówce. Na pewno popracujemy nad poprawą stanu jakości naszych dróg.

Nowy starosta zakłada również realizację inwestycji finansowanych z dotacji rządowych lub unijnych.

Wiceszefem powiatu został Tomasz Wiciak z Polskiego Stronnictwa Ludowego, a na przewodniczącego Rady Powiatu Namysłowskiego wybrano Andrzeja Zielonkę z PiS.
Konrad Gęsiarz

Wiadomości z regionu

2019-10-15, godz. 15:11 5 osób rannych po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu. Kierowca ominął rogatki i wjechał w pociąg Przejazd kolejowy na ulicy Wrocławskiej w Brzegu wciąż jest nieprzejezdny po wypadku, do którego doszło w tym miejscu około 13:30. Według relacji świadków, ki ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:45 Opole: I Konwent Przewodniczących Rad Gmin, Powiatów i Sejmiku Województwa Opolskiego za nami Możliwość wykorzystania mediów społecznościowych w informowaniu o działaniach rady czy problemy poszczególnych samorządów terytorialnych - takie tematy porusz ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:30 Brak szczepionek przeciwko ospie. Sanepid: dokonaliśmy już wewnętrznych przesunięć Brakuje szczepionek przeciwko ospie, deficyt jest w aptekach i przychodniach. Mają pojawić się w połowie listopadzie, na razie rodzice muszą zaczekać. » więcej 2019-10-15, godz. 14:10 37-letni policjant postrzelił się podczas ćwiczeń na strzelnicy w Strzelcach Opolskich. Policja bada okoliczności wypa ... 37-letni policjant postrzelił się z broni podczas ćwiczeń na strzelnicy znajdującej się w Farskiej Kolonii, dzielnicy na obrzeżach Strzelec Opolskich. Do zdar ... » więcej 2019-10-15, godz. 13:10 Ukradł skuter, a następnie spowodował wypadek pod wpływem alkoholu. 26-letni grodkowianin wpadł w ręce policji Najpierw ukradł motorower, a później wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu. W tym stanie 26-letni grodkowianin spowodował wypadek na obwodnicy miasta. » więcej 2019-10-15, godz. 12:50 NFZ organizuje "Środę z profilaktyką" w przychodni Centrum w Opolu i zaprasza na bezpłatne badania 'Środa z profilaktyką' to kolejne spotkanie organizowane przez opolski oddział NFZ z myślą o pacjentach w ramach ogólnopolskiej akcji. Tym razem w przychodni ... » więcej 2019-10-15, godz. 12:15 Namysłowscy mundurowi angażują się w pomoc dla 7-letniego Tomka. Dziecko choruje na glejaka mózgu Policjanci z Namysłowa włączają się w akcję pomocy dla chorego syna funkcjonariusza dolnośląskiego garnizonu. 7-letni Tomek z Oławy choruje na glejaka mózgu. ... » więcej 2019-10-15, godz. 11:20 "To będzie forum wymiany doświadczeń". W Opolu rusza spotkanie samorządowców I Konwent Przewodniczących Rad Gmin Powiatów i Sejmiku z województwa opolskiego odbywa się dziś (15.10) w sali Orła Białego na opolskim Ostrówku. - Będzie to ... » więcej 2019-10-15, godz. 10:45 Witold Zembaczyński zadowolony z wyniku wyborczego. "Moje propozycje przekonały Opolan" - To był pojedynek Dawida z Goliatem - tak kampanie wyborczą i swój wynik w wyborach parlamentarnych komentuje Witold Zembaczyński. Polityk Nowoczesnej startu ... » więcej 2019-10-15, godz. 10:15 "Terytorialsi" poszukiwani. Formuje się opolski batalion Wojsk Obrony Terytorialnej Ruszył nabór do opolskiego batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej. Kandydat musi mieć polskie obywatelstwo, ukończone 18 lat i predyspozycje psychofizyczne. Do ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »