Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-17, 22:43 Autor: Katarzyna Doros

Biegali świecąc przykładem. Rodzinny Bieg Odblaskowy w Opolu [ZDJĘCIA]

Rodzinny Bieg Odblaskowy w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Rodzinny Bieg Odblaskowy w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Biegacze uzbrojeni w żółtopomarańczowe kamizelki, latarki i opaski przekonywali opolan, że posiadanie elementów odblaskowych jest konieczne także podczas aktywności fizycznej. Okazją do tego był Rodzinny Bieg Odblaskowy w stolicy regionu. Zadaniem uczestników było pokonanie dystansu 2,3 km od lodowiska "Toropol" przez Bulwar Karola Musioła i Park Nadodrzański, oczywiście w odblaskach.
- Dzień jest coraz krótszy, szybko robi się ciemno. Jestem i pieszym i kierowcą, uważam, że odblaski są bardzo ważne i mogą uratować życie - mówi Robert Hajzik, ambasador kampanii odblaskowi.pl - Szyby parują, ciężko widać nawet przy nieco oświetlonych przejściach dla pieszych, są problemy z dostrzeżeniem pieszych, więc bardzo polecam wszystkim noszenie odblasków. Wydaje mi się, że teraz jest moda i tego typu jaskrawe kolory są jak najbardziej na topie. To nie jest obciach, wręcz to fajnie wygląda.

- Odblaski są potrzebne, żeby było widać nas na drogach. Mam odblaski na nogach, mam koszulkę odblaskową, opaski. Odblaski nawet mam w dziurach w spodniach - mówi Milenka.

- Nie ma się czego wstydzić. Ubrałem się w odblaskową koszulkę, opaskę odblaskową, bo jeżeli się biegnie w ciemności, to odblaski są potrzebne - podsumowuje Kuba.

Pierwszych trzysta osób, które zameldowały się na mecie I Rodzinnego Biegu Odblaskowego otrzymało wyjątkowe, świecące w ciemności medale.
uczestnicy

Wiadomości z regionu

2018-12-09, godz. 20:43 Pieszy został potrącony na pasach Do zdarzenia doszło na ul. Prószkowskiej w Opolu. » więcej 2018-12-09, godz. 20:30 Opolscy górnicy swoje święto obchodzą przy kartach Barbórka przy skacie. W ten sposób opolscy górnicy obchodzą swoje święto. Przez cały dzień w restauracji Salomon w Opolu przy 28 stolikach rywalizuje 109 zawo ... » więcej 2018-12-09, godz. 19:45 Ma 30 lat i jest najmłodszym starostą w województwie Tomasz Wiciak dwa tygodnie temu został nowym wicestarostą namysłowskim. Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego jest najmłodszym, funkcyjnym samorządowcem powi ... » więcej 2018-12-09, godz. 19:00 Diecezja opolska ma blisko 60 nowych nadzwyczajnych szafarzy komunii świętej Biskup Andrzej Czaja ustanowił w katedrze opolskiej 58 osób nadzwyczajnymi szafarzami komunii świętej. Ich zadaniem jest pomoc w rozdzielaniu komunii świętej ... » więcej 2018-12-09, godz. 18:12 Ryk silników, dym i worki z prezentami. Motomikołaje w Głuchołazach [ZDJĘCIA] Narobili sporo dymu i hałasu, ale przywieźli też ze sobą ogromne worki prezentów. Ponad 40 biało-czerwonych postaci na motorach wjechało na głuchołaski rynek, ... » więcej 2018-12-09, godz. 18:10 Marsz Mikołajów w Opolu, czyli miłość, dobroć i dobroczynność dla innych Piąty raz przez Opole przeszedł marsz Mikołajów. Ta charytatywna akcja polega na tym, że osoby w przebraniu Mikołaja zbierają datki, które mają pomóc potrzebu ... » więcej 2018-12-09, godz. 16:45 W Kolonowskiem stawiają na edukację ekologiczną najmłodszych Ekologiczne zajęcia dla przedszkolaków i uczniów oraz ich rodziców i dziadków rozpoczynają się w gminie Kolonowskie. Nie będzie to jednak robienie ozdób czy t ... » więcej 2018-12-09, godz. 15:44 W Niedzielnej Loży Radiowej o tym, czy warto stawiać na węgiel Czy Polska powinna odejść do węgla - to jeden z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. W programie poruszyliśmy temat związany z trwającym w Katowicach Szczytem K ... » więcej 2018-12-09, godz. 15:16 Trzy miejsca w gminie Dąbrowa mogą odzyskać dawny blask We współpracy z Opolem chcą zagospodarować trzy miejsca i dostosować je do potrzeb środowiska i mieszkańców. Gmina Dąbrowa wraz ze stolicą województwa chce st ... » więcej 2018-12-09, godz. 14:20 37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Mimo represji za opór przeciw władzy nie żałują 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego obchodzono w Opolu. W Muzeum Śląska Opolskiego zebrało się kilkadziesiąt osób, a wśród nich ci, którzy za protesty p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »