Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-17, 22:43 Autor: Katarzyna Doros

Biegali świecąc przykładem. Rodzinny Bieg Odblaskowy w Opolu [ZDJĘCIA]

Rodzinny Bieg Odblaskowy w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Rodzinny Bieg Odblaskowy w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Biegacze uzbrojeni w żółtopomarańczowe kamizelki, latarki i opaski przekonywali opolan, że posiadanie elementów odblaskowych jest konieczne także podczas aktywności fizycznej. Okazją do tego był Rodzinny Bieg Odblaskowy w stolicy regionu. Zadaniem uczestników było pokonanie dystansu 2,3 km od lodowiska "Toropol" przez Bulwar Karola Musioła i Park Nadodrzański, oczywiście w odblaskach.
- Dzień jest coraz krótszy, szybko robi się ciemno. Jestem i pieszym i kierowcą, uważam, że odblaski są bardzo ważne i mogą uratować życie - mówi Robert Hajzik, ambasador kampanii odblaskowi.pl - Szyby parują, ciężko widać nawet przy nieco oświetlonych przejściach dla pieszych, są problemy z dostrzeżeniem pieszych, więc bardzo polecam wszystkim noszenie odblasków. Wydaje mi się, że teraz jest moda i tego typu jaskrawe kolory są jak najbardziej na topie. To nie jest obciach, wręcz to fajnie wygląda.

- Odblaski są potrzebne, żeby było widać nas na drogach. Mam odblaski na nogach, mam koszulkę odblaskową, opaski. Odblaski nawet mam w dziurach w spodniach - mówi Milenka.

- Nie ma się czego wstydzić. Ubrałem się w odblaskową koszulkę, opaskę odblaskową, bo jeżeli się biegnie w ciemności, to odblaski są potrzebne - podsumowuje Kuba.

Pierwszych trzysta osób, które zameldowały się na mecie I Rodzinnego Biegu Odblaskowego otrzymało wyjątkowe, świecące w ciemności medale.
uczestnicy

Wiadomości z regionu

2019-12-07, godz. 19:27 W Opolu czuć już świąteczny klimat. Jarmark bożonarodzeniowy przyciąga mieszkańców Mimo braku śniegu, w stolicy regionu czuć już atmosferę zbliżających się świąt. Bożonarodzeniowy jarmark, który od wczoraj (07.12) funkcjonuje na opolskim rynku… » więcej 2019-12-07, godz. 17:58 Muzyczne Mikołajki z piosenką dziecięcą i warsztatami balonowymi w Muzeum Polskiej Piosenki Ponad setka dzieci wzięła udział w dzisiejszych (07.12) Muzycznych Mikołajkach organizowanych przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. » więcej 2019-12-07, godz. 16:40 Olesno rozbłyśnie charytatywnie. Świątecznym iluminacjom będzie towarzyszyła zbiórka pieniędzy na operację małej Julki Z akcją charytatywną będzie połączone tegoroczne uruchomienie iluminacji świątecznej w Oleśnie. Świąteczne lampki rozbłysną w całym mieście. » więcej 2019-12-07, godz. 16:38 Muzeum Wsi Opolskiej uczy, jak samodzielnie wykonywać świąteczne ozdoby. W skansenie trwają mikołajkowe warsztaty dla całych… Choinkowe bombki na drewnianych sklejkach ozdobione tradycyjnym opolskim wzorem kwiatowym - to tylko niektóre ze świątecznych ozdób, które własnoręcznie wykonują… » więcej 2019-12-07, godz. 16:29 25 zdarzeń w regionie. Uwaga na śliskie drogi Nadal ślisko na opolskich drogach. Od rana na Opolszczyźnie doszło do 25 kolizji. » więcej 2019-12-07, godz. 14:07 Polska muzyka przypomniana! [ZDJĘCIA] Już nie 'zapomniana' a przypomniana została po raz kolejny wyjątkowa polska muzyka w piątkowy (06.12) wieczór w Filharmonii Opolskiej. W dodatku z udziałem wybitnego… » więcej 2019-12-07, godz. 12:27 Mikołajki dla czworonogów. Dzisiaj w Zdzieszowicach festyn charytatywny na rzecz zwierząt Karma dla porzuconych zwierząt, pieniądze na ich leczenie, a także smycze, czy obroże będą zbierane podczas dzisiejszego (07.12) Mikołajkowego Festynu Charytatywnego… » więcej 2019-12-07, godz. 12:00 Uwaga, bardzo ślisko! Seria zdarzeń na drogach, uszkodzony wóz strażacki W Dąbrówce w pow. krapkowickim, na drodze wojewódzkiej 409 doszło do zderzenia samochodów dostawczego z ciężarowym. W Biadaczu samochód wpadł do rowu. Policja… » więcej 2019-12-07, godz. 10:10 Młodzi muzycy, niepełnosprawna młodzież i seniorzy wspólnie nagrywają charytatywną płytę Kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu niezwykłej, wielopokoleniowej grupy wypełniają od kilku dni wnętrza zamku w Mosznej. Tam właśnie powstaje… » więcej 2019-12-07, godz. 08:00 Sobota: odwiedź krapkowicki Warsztat Terapii Zajęciowej Dzisiaj (7.12) swoje drzwi szeroko otwiera Warsztat Terapii Zajęciowej w Krapkowicach. Każdy będzie miał możliwość zobaczyć, co tam się dzieje i jak wyglądają… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »