Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-17, 14:45 Autor: Daniel Klimczak

W Korfantowie odbyła się III Halowa Spartakiada Seniorów [ZDJĘCIA]

III Halowa Spartakiada Seniorów w Korfantowie [fot. Daniel Klimczak]
III Halowa Spartakiada Seniorów w Korfantowie [fot. Daniel Klimczak]
III Halowa Spartakiada Seniorów w Korfantowie [fot. Daniel Klimczak]
III Halowa Spartakiada Seniorów w Korfantowie [fot. Daniel Klimczak]
III Halowa Spartakiada Seniorów w Korfantowie [fot. Daniel Klimczak]
III Halowa Spartakiada Seniorów w Korfantowie [fot. Daniel Klimczak]
Kilkudziesięciu seniorów z różnych zakątków Opolszczyzny wzięło udział Halowej Spartakiadzie, która już po raz trzeci odbyła się w Korfantowie.
Kilkuosobowe drużyny rywalizowały w dziesięciu kategoriach. Wśród nich znalazły się zarówno klasyczne, takie jak rzut piłką do kosza, jak i nietypowe, polegające miedzy innymi na przeciąganiu przedmiotów przez szczeble drabinek gimnastycznych.

- Są konkurencje sprawnościowo-rzutowe. Konkurencje chciałem dopasować do możliwości zawodników, ale widzę, że ich możliwości są dużo większe niż konkurencje, które przygotowałem - zauważa Mariusz Żabiński, koordynator zawodów.

Choć każda z drużyn przyjechała do Korfantowa po zwycięstwo, zawodnicy zgodnie przyznawali, że najważniejsza była dla nich dobra zabawa i atmosfera turnieju.

- Jest to super impreza, możemy się sprawdzić pod względem fizycznym. Wiadomo, że rzadko bierzemy udział w takich treningach. Nie czujemy jakiejś presji, że ktoś jest lepszy, ktoś jest gorszy. Poza tym, jest ten czas taki odpowiedni na przygotowanie się do następnej dyscypliny. Jest super, bardzo jesteśmy zadowoleni - wyjaśnia Pani Dorota z drużyny Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kędzierzyn-Koźle.

W tegorocznej rywalizacji najlepsza okazała się drużyna Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Korfantowa. Drugie miejsce przypadło drużynie z Nysy, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z Niemodlina.

Kolejna edycja imprezy odbędzie się za rok. Jak zapowiadają organizatorzy, część konkurencji - zgodnie z tradycją - zostanie zastąpiona nowymi, co nieco zwiększy stopień trudności.


Klasyfikacja zawodów:

1. Uniwersytet Trzeciego Wieku Korfantów (90 pkt.)
2. Uniwersytet Trzeciego Wieku Nysa (75 pkt.)
3. Uniwersytet Trzeciego Wieku Niemodlin (69 pkt.)
4. Uniwersytet Trzeciego Wieku Głuchołazy (63 pkt.)
5. Związek Emerytów i Rencistów Korfantów (57,5 pkt.)
6. Stowarzyszenie Seniorów Wichrowe Wzgórze Głuchołazy (50,5 pkt.)
7. Uniwersytet Złotego Wieku Prudnik (45 pkt.)
8. Uniwersytet Trzeciego Wieku Prudnik (38 pkt.)
9. Forum Seniorów Samorządu Województwa Opolskiego (32 pkt.)
10. Uniwersytet Trzeciego Wieku Ziemi Kozielskiej (25 pkt.)
Mariusz Żabiński
pani Dorota

Wiadomości z regionu

2018-12-17, godz. 16:45 Pijani kierowcy dali o sobie znać w Zdzieszowicach. Trzy zatrzymania w ciągu minionego weekendu Pijani kierowcy na drogach powiatu krapkowickiego. Rekordzista miał ponad cztery promile alkoholu w organizmie. » więcej 2018-12-17, godz. 16:30 W Szczepanowicach powstaje największa szopka w regionie Po raz 20. w Opolu Szczepanowicach trwa budowa plenerowej szopki. Na placu parafialnym budowane są pomieszczenia dla koni, kóz, osiołków, owiec i ptactwa. Kol ... » więcej 2018-12-17, godz. 15:32 Pracownicy wymiaru sprawiedliwości ponownie protestowali przed opolskimi sądami. Chcą podwyżek Około 70 pracowników opolskiego sądu okręgowego, przy wsparciu sędziów, w samo południe zorganizowało kilkunastominutowy protest. Protokolanci, asystenci sędz ... » więcej 2018-12-17, godz. 15:13 Opolscy policjanci, władze wojewódzkie i samorządowe uczestniczyły dziś we wspólnym spotkaniu wigilijnym Nadinspektor Jarosław Kaleta życzył swoim podwładnym spokojnej, bezpiecznej i satysfakcjonującej służby. » więcej 2018-12-17, godz. 14:45 Opolanie podarowali paczki najuboższym mieszkańcom miasta Wierni z parafii św. Jacka w Opolu podarowali świąteczne paczki najuboższym mieszkańcom miasta. Część artykułów spożywczych i ubrań kupili sami, resztę zebral ... » więcej 2018-12-17, godz. 13:30 Karpia na świątecznych stołach nie zabraknie. Hodowcy chcą przekonać klientów do jedzenia tych ryb przez cały rok Karpia w wannie już nie trzymamy. Coraz więcej osób rezygnuje też z noszenia żywych ryb w reklamówce do domu. - Klienci wolą produkt gotowy do spożycia, czyli ... » więcej 2018-12-17, godz. 12:15 Zima w lasach pokaże, czy w naszym regionie pojawiły się wilki - twierdzą leśnicy Opolscy leśnicy uspokajają - nie ma pewności, że wilki pojawiły się na terenie województwa opolskiego. - Najbliższe zimowe miesiące pozwolą ustalić, czy te zw ... » więcej 2018-12-17, godz. 11:30 Zwłoki 4 noworodków w Ciecierzynie, matka i ojciec z zarzutami 4 zabójstwa noworodków na przestrzeni 5 lat - Prokuratura Okręgowa w Opolu potwierdziła, że na terenie posesji w Ciecierzynie pod Byczyną ujawniono zwłoki kol ... » więcej 2018-12-17, godz. 09:48 Kierowcy uważajcie na pieszych! Apeluje opolska policja Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w trzech wypadkach do jakich doszło w czasie weekendu na opolskich drogach. Po raz kolejny najtragiczniejsze zdarz ... » więcej 2018-12-17, godz. 09:00 Leśnicy rozpoczęli w lasach akcję "Choinka" Święta coraz bliżej. W tym tygodniu spodziewany jest szczyt sprzedaży choinek. Ceny świątecznych drzewek zaczynają się już od 30 zł za sztukę. Można je kupić ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »