Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-15, 13:00 Autor: Witold Wośtak

Nastolatkowie wykazali się dużą wyobraźnią, robiąc zdjęcia zniechęcające do palenia papierosów [GALERIA]

Zdjęcia zgłoszone do Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Sam nie palę i innym odradzam" [fot. Witold Wośtak]
Zdjęcia zgłoszone do Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Sam nie palę i innym odradzam" [fot. Witold Wośtak]
128 zdjęć wpłynęło do Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Sam nie palę i innym odradzam". Wzięło w nim udział niemal 70 uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych z 22 szkół podstawowych.
Dziś (15.11) zorganizowano galę wręczenia nagród. Prace zgłaszano w kategorii zdjęcie artystyczne oraz reportaż. Jak mówi Joanna Głogowska, kierowniczka Oddziału Zdrowia w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu, poziom był wysoki. Według niej, zdjęcia wykonano dobrze pod względem technicznym, dlatego jury przyznało podwójne pierwsze miejsce w kategorii zdjęcie artystyczne.

- To są dwie bardzo różne fotografie. Jedna jest bardzo wzbogacona, duża i kolorowa, a druga w odcieniach szarości. Pierwsza pokazuje wprost młodego oraz sprawnego człowieka, który walczy na macie z makietą papierosa – trochę jak judoka. Druga nagrodzona fotografia to znak zapytania, narysowany popiołem z palącego się papierosa.

Marta Pyclik, uczennica z Brzegu, ocenia, że problem sięgania po papierosy jest wśród jej rówieśników bardzo duży. - Uważam, że osoby sięgające po papierosy tłumaczą się jakąś ciężką sytuacją. Poza tym teraz więcej ludzi choruje na różne zaburzenia. Wiele osób sięga po papierosy, żeby odizolować się od świata, odstresować i pokazać, jak bardzo źle jest im w życiu.

Anna Fiałka, wyróżniona w kategorii artystycznej, zwraca uwagę, że uczniowie sięgają po papierosy coraz wcześniej. - Na przełomie lat możemy zobaczyć, co się dzieje. Jeszcze parę lat temu młodzież w tak młodym wieku nie myślała o papierosach i nie sięgała po nie. Teraz widać nawet w szkole osoby palące. Strasznie zmienia się to.

To była 11. edycja konkursu organizowanego przez sanepid. A dziś przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.
Joanna Głogowska
Marta Pyclik
Anna Fiałka

Wiadomości z regionu

2019-12-06, godz. 21:30 To będzie obiekt nie tylko dla sportowców. Budowa hali w Zagwiździu na ostatniej prostej Murów kończy budowę pierwszej, profesjonalnej hali gimnastycznej na terenie gminy. Obiekt ma niebawem zostać otwarty przy szkole podstawowej w Zagwiździu. » więcej 2019-12-06, godz. 20:45 "Chcemy poprawy bezpieczeństwa na naszych ulicach". Radny Opola apeluje w imieniu mieszkańców Gosławic do prezydenta Mieszkańcy Gosławic chcą, żeby miasto ulicę Wiejską i Wygonową objęło strefą spokojnego ruchu i wprowadziło zakaz poruszania się tam samochodów ciężarowych powyżej… » więcej 2019-12-06, godz. 20:01 "Zrobiło się świątecznie, pięknie, kolorowo". W Opolu ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy Ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy na opolskim rynku. Wydarzenie pod hasłem 'Kraina Ciepła' zainaugurowało uroczyste uruchomienie 16-metrowego Koła Młyńskiego. Na… » więcej 2019-12-06, godz. 19:00 Mieszkańcy Ozimka prawdopodobnie 9 lutego 2020 roku wybiorą nowego burmistrza Wszystko wskazuje, że w niedzielę 9 lutego 2020 roku odbędą się przedterminowe wybory na burmistrza Ozimka. Projekt rozporządzenia w tej sprawie opublikowało Rządowe… » więcej 2019-12-06, godz. 16:59 Zderzenie trzech aut na DK 45. Nie żyje 28-letni mieszkaniec Baborowa [AKTUALIZACJA] Zablokowana jest droga krajowa nr 45 w miejscowości Żużela. Na trasie Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle tuż po godzinie 16:00 zderzyły się trzy pojazdy - dwie osobówki… » więcej 2019-12-06, godz. 15:52 Wrażeń i prezentów wystarczy na długo. Mikołaje z wizytą na oddziale pediatrii USK Uśmiech jest najlepszym lekarstwem, co wiadomo nie od dzisiaj. Nie zabraknie go przez wiele godzin, a nawet dni na twarzach najmłodszych pacjentów Uniwersyteckiego… » więcej 2019-12-06, godz. 15:11 Prudnik: rękodzielnicy zaprezentują wyroby i ozdoby świąteczne Atrakcje dla całych rodzin przygotowano podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Prudniku. Trzydniowej imprezie na rynku towarzyszyć będzie bogata oferta świątecznego… » więcej 2019-12-06, godz. 13:45 Nietypowy prezent na mikołaja. Policjanci z Tułowic otrzymali alkomat Alkomat na mikołaja. Każdy prezent jest dobry. Z takiego założenia wyszły władze Tułowic, które taki sprzęt podarowały policjantom z miejscowego posterunku. » więcej 2019-12-06, godz. 12:45 Sąd: pielęgniarz nie gwałcił więźnia, ale przekroczył uprawnienia Pielęgniarz z głubczyckiego więzienia Łukasz H., początkowo był oskarżany przez więźnia o przymuszenie do kontaktów seksualnych. Miało do tego dochodzić na terenie… » więcej 2019-12-06, godz. 12:30 Już można składać wnioski o "OPOLKĘ" Kartę autobusową proponuje dla mieszkańców stolicy województwa Miejski Zakład Komunikacyjny. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »