Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-10, 23:50 Autor: Daniel Klimczak

Wilki znów pojawiły się na Opolszczyźnie. Leśnicy: "Nie powinniśmy się obawiać"

Wilk w okolicach Niemodlina sfotografowany przez słuchacza Radia Opole
Wilk w okolicach Niemodlina sfotografowany przez słuchacza Radia Opole
W lasach Opolszczyzny pojawiły się wilki. Jak informuje naszą redakcję zaniepokojony słuchacz, przed kilkoma dniami dzikie zwierzęta były widziane w okolicach Niemodlina.
Leśnicy uspokajają. Jak mówią, wilki unikają kontaktu z człowiekiem, dlatego nie powinniśmy wpadać w panikę.

- Nie powinniśmy się obawiać. Wilk jest dzikim zwierzęciem, bojaźliwym na widok człowieka, tak więc tutaj spokojnie, nie róbmy paniki. Śmiało można po tych naszych lasach wędrować, spacerować, biegać i dalej korzystać z uroków tych lasów - tłumaczy Wiesław Skrzypek, nadleśniczy Nadleśnictwa Tułowice.

Od zakończenia II wojny światowej w Polsce nie było żadnego przypadku śmiertelnego ataku wilka na człowieka.

Do tej pory zwierzęta te były niezwykle rzadko spotykane w naszym regionie. Choć populacja wilków stale się zwiększa i muszą one szukać nowych terenów, to ich pojawienie się w opolskich lasach wcale nie musi oznaczać, że pozostaną w nich na stałe.

- Wilki rzeczywiście mogą bardzo daleko wędrować. Szacuje się, że spokojnie za jedną dobę wilk potrafi przebyć około 20 kilometrów, nawet więcej, do 50 - dodaje nadleśniczy.

Dokładna liczba żyjących w Polsce wilków nie jest znana. Według szacunków, Polskę może zamieszkiwać około dwóch tysięcy osobników.
Wiesław Skrzypek
Wiesław Skrzypek

Wiadomości z regionu

2018-11-17, godz. 22:43 Biegali świecąc przykładem. Rodzinny Bieg Odblaskowy w Opolu [ZDJĘCIA] Biegacze uzbrojeni w żółtopomarańczowe kamizelki, latarki i opaski przekonywali opolan, że posiadanie elementów odblaskowych jest konieczne także podczas akty ... » więcej 2018-11-17, godz. 19:45 Likwidacje i łączenia. Nowa burmistrz Byczyny zdradza pierwsze działania w ratuszu - Musimy tak zreformować pracę urzędu, by ten służył mieszkańcom, ale w odchudzonej formie. Od oszczędności w magistracie rozpocznie swoje rządy nowa burmistr ... » więcej 2018-11-17, godz. 18:38 Strefa Chwały Festiwal to okazja do rozmów i szukania rozwiązań Wzmacnianie rodziny jako podstawowej jednostki społecznej to główne założenie wydarzenia Strefa Chwały Festiwal organizowanego w Opolu. Impreza jest także oka ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:51 Koalicja w powiecie prudnickim bez zmian. Ma już 12 lat i nadal „rozdaje karty” Dotychczasowa koalicja nadal będzie rządzić powiatem prudnickim. Jej radni obsadzili najbardziej eksponowane stanowiska w tym samorządzie lokalnym. Zdecydował ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:32 Baza rodzin otwarta. Ulicami Opola przeszedł marsz Szlachetnej Paczki [ZDJĘCIA] Marsz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości przeszedł ulicami Opola. Wolontariusze komunikowali w ten sposób, że internetowa baza rodzin została otwarta. ... » więcej 2018-11-17, godz. 15:45 Mali studenci rozpoczęli nowy rok nauki. Ruszyła Dziecięca Politechnika Opolska Około 500 dzieci rozpoczęło naukę w Dziecięcej Politechnice Opolskiej. Podczas wykładu inauguracyjnego w auli 'Łącznika' przy ul. Mikołajczyka w Opolu dzieci ... » więcej 2018-11-17, godz. 14:45 W Korfantowie odbyła się III Halowa Spartakiada Seniorów [ZDJĘCIA] Kilkudziesięciu seniorów z różnych zakątków Opolszczyzny wzięło udział Halowej Spartakiadzie, która już po raz trzeci odbyła się w Korfantowie. » więcej 2018-11-17, godz. 13:30 Sprawdzają swoją wiedzę o sporcie. W Lewinie Brzeskim trwa coroczna impreza integracyjna W budynku tamtejszej szkoły podstawowej o 9.30 rozpoczął się Wojewódzki Integracyjny Konkurs Wiedzy - Historia Sportu. To ósma edycja tej regionalnej imprezy, ... » więcej 2018-11-17, godz. 13:28 Służba w policji ma wiele wymiarów. "Dołącz do nas" - spotkanie mundurowych ze studentami WSB w Opolu O tym, że praca w policji może mieć różny charakter przekonywali przedstawiciele pododdziału prewencji, laboratorium kryminalistycznego i pododdziału antyterr ... » więcej 2018-11-17, godz. 13:00 Nowy parking w centrum Strzelec Opolskich Prawie dwieście nowych miejsc parkingowych przybyło w centrum Strzelec Opolskich. Parking powstał na porośniętej chwastami działce między ulicami Piłsudskiego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »