Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-07, 12:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Nowy burmistrz Baborowa nie chce podziałów. W gminie będzie współpraca - zapowiada Tomasz Krupa

Tomasz Krupa, burmistrz Baborowa [fot. Mariusz Chałupnik]
Tomasz Krupa, burmistrz Baborowa [fot. Mariusz Chałupnik]
Baborów [fot. baborow.pl]
Baborów [fot. baborow.pl]
- Zdecydowały konkretne propozycje i zaufanie, które zdobyłem kierując jedną z miejskich spółek - mówi o swojej wyborczej wygranej Tomasz Krupa, nowy burmistrz Baborowa. Krupa w drugiej turze wyborów pokonał Annę Kobierską-Mróz różnicą 4 proc. głosów.
Od siedmiu lat Tomasz Krupa jest prezesem Zakładu Usług Komunalnych w Baborowie. W tym czasie firma dwukrotnie znalazła się w rankingu Forbesa.

- Jak przychodziłem, to spółka była w fatalnym stanie - mówi Krupa. - Przez te siedem lat udało się połączyć dwie spółki, które działały na terenie gminy Baborów. Stworzyliśmy z nich jeden podmiot. Po drodze udało się zaproponować dwóm gminom - Pawłowiczki i Reńskiej Wsi - utworzenie wspólnego, międzygminnego zakładu usług komunalnych. Doszedł rozwój naszej spółki o transport publiczny.

Nowy burmistrz będzie miał również bezwzględną większość w radzie miasta. Jego komitet "Eko Gmina" zdobył osiem mandatów, w 15-osobowej radzie.

- Niebawem, jak zacznie tworzyć się rada i poszczególne komisje, to myślę, że wiele osób będzie zaskoczonych - mówi Tomasz Krupa. - Od dnia ogłoszenia wyników dla mnie znikają komitety, znikają odrębne stanowiska. Chcę zacząć od wspólnej polityki. Na pewno podział kompetencji w radzie, który zaproponujemy, jako większościowy głos, który posiadamy będzie zaskoczeniem. Na pewno nie chcemy wszystkiego zagarniać.

Dotychczasowa burmistrz Baborowa Elżbieta Kielska walkę o reelekcję przegrała w pierwszej turze.
Tomasz Krupa
Tomasz Krupa

Wiadomości z regionu

2019-10-15, godz. 20:30 Oględziny wykażą stan uszkodzeń Impulsa, który brał udział w wypadku pod Brzegiem. Za szkody zapłaci ubezpieczyciel Pociąg Przewozów Regionalnych, który uległ wypadkowi na przejeździe pod Brzegiem, dotarł już do stacji w Brzegu. Ruch na magistrali kolejowej między Opolem a ... » więcej 2019-10-15, godz. 19:45 Wypchnął kolegę przez okno, ten zmarł. Oskarżony usłyszał wyrok Sąd Okręgowy w Opolu skazał Adama M. na 15 lat więzienia za zabójstwo swojego kolegi. W styczniu tego roku oskarżony pokłócił się w trakcie imprezy ze Zdzisła ... » więcej 2019-10-15, godz. 18:30 Czujny sąsiad uratował 59-latka. Nieprzytomnego mężczyznę znalazła policja Dzięki zainteresowaniu sąsiadów i reakcji byczyńskich policjantów udało się zapobiec tragedii i uratować 59-letniego mieszkańca gminy Byczyna. » więcej 2019-10-15, godz. 17:15 Uczniowie Zespołu Szkól w Paczkowie opanowali miasto. Zorganizowano tam II Hugonalia [ZDJĘCIA] Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Paczkowie w nietypowy sposób świętują dziś (15.10) dzień swojego patrona. » więcej 2019-10-15, godz. 16:30 Piłkarz Startu Namysłów złamał nos sędziemu. Nie podobało mu się to, jak sędziował Piłkarz czwartoligowego Startu Namysłów Krystian B. po zakończeniu spotkania ze Skalnikiem Gracze podszedł do sędziego i uderzył go głową w nos. Zawodnik - we ... » więcej 2019-10-15, godz. 16:04 Utrudnienia w ruchu pociągów po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu Po wypadku na przejeździe kolejowym na ul. Wrocławskiej w Brzegu ruch pociągów został wstrzymany. Pasażerowie muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Przypom ... » więcej 2019-10-15, godz. 16:00 Zawisza: to ważny czas dla całej opozycji Lewica po 4 latach wraca do sejmu. Z Opolszczyzny jako jedyna mandat uzyskała Marcelina Zawisza z Wiosny Roberta Biedronia. Liderka opolskiej listy Lewicy pod ... » więcej 2019-10-15, godz. 15:11 5 osób rannych po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu. Kierowca ominął rogatki i wjechał w pociąg Przejazd kolejowy na ulicy Wrocławskiej w Brzegu wciąż jest nieprzejezdny po wypadku, do którego doszło w tym miejscu około 13:30. Według relacji świadków, ki ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:45 Opole: I Konwent Przewodniczących Rad Gmin, Powiatów i Sejmiku Województwa Opolskiego za nami Możliwość wykorzystania mediów społecznościowych w informowaniu o działaniach rady czy problemy poszczególnych samorządów terytorialnych - takie tematy porusz ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:30 Brak szczepionek przeciwko ospie. Sanepid: dokonaliśmy już wewnętrznych przesunięć Brakuje szczepionek przeciwko ospie, deficyt jest w aptekach i przychodniach. Mają pojawić się w połowie listopadzie, na razie rodzice muszą zaczekać. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »