Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-07, 12:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Nowy burmistrz Baborowa nie chce podziałów. W gminie będzie współpraca - zapowiada Tomasz Krupa

Tomasz Krupa, burmistrz Baborowa [fot. Mariusz Chałupnik]
Tomasz Krupa, burmistrz Baborowa [fot. Mariusz Chałupnik]
Baborów [fot. baborow.pl]
Baborów [fot. baborow.pl]
- Zdecydowały konkretne propozycje i zaufanie, które zdobyłem kierując jedną z miejskich spółek - mówi o swojej wyborczej wygranej Tomasz Krupa, nowy burmistrz Baborowa. Krupa w drugiej turze wyborów pokonał Annę Kobierską-Mróz różnicą 4 proc. głosów.
Od siedmiu lat Tomasz Krupa jest prezesem Zakładu Usług Komunalnych w Baborowie. W tym czasie firma dwukrotnie znalazła się w rankingu Forbesa.

- Jak przychodziłem, to spółka była w fatalnym stanie - mówi Krupa. - Przez te siedem lat udało się połączyć dwie spółki, które działały na terenie gminy Baborów. Stworzyliśmy z nich jeden podmiot. Po drodze udało się zaproponować dwóm gminom - Pawłowiczki i Reńskiej Wsi - utworzenie wspólnego, międzygminnego zakładu usług komunalnych. Doszedł rozwój naszej spółki o transport publiczny.

Nowy burmistrz będzie miał również bezwzględną większość w radzie miasta. Jego komitet "Eko Gmina" zdobył osiem mandatów, w 15-osobowej radzie.

- Niebawem, jak zacznie tworzyć się rada i poszczególne komisje, to myślę, że wiele osób będzie zaskoczonych - mówi Tomasz Krupa. - Od dnia ogłoszenia wyników dla mnie znikają komitety, znikają odrębne stanowiska. Chcę zacząć od wspólnej polityki. Na pewno podział kompetencji w radzie, który zaproponujemy, jako większościowy głos, który posiadamy będzie zaskoczeniem. Na pewno nie chcemy wszystkiego zagarniać.

Dotychczasowa burmistrz Baborowa Elżbieta Kielska walkę o reelekcję przegrała w pierwszej turze.
Tomasz Krupa
Tomasz Krupa

Wiadomości z regionu

2019-03-23, godz. 22:15 Szlachetna Paczka świętuje. Gala w Szkole Muzycznej w Opolu Wyróżnienia dla wolontariuszy i darczyńców, a także podsumowanie sukcesów i całorocznej pracy wręczono na Gali Wojewódzkiej Szlachetnej Paczki w Państwowej Sz ... » więcej 2019-03-23, godz. 21:17 Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy - Chcemy Europy opartej na tradycyjnych, chrześcijańskich wartościach - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Nysy Sławomir Kłosowski, kandydat na europosła z ram ... » więcej 2019-03-23, godz. 20:45 Jutro bieg na powitanie wiosny z Kędzierzynie-Koźlu Prawie 250 zawodników stanie jutro (24.03) na starcie I Biegu na Powitanie Wiosny w Kędzierzynie-Koźlu. Zawodnicy zmierzą się z trasą długości 10 kilometrów, ... » więcej 2019-03-23, godz. 19:09 Wielkie ślizganie w szczytnym celu Po raz 14. na lodowisku Toropol w Opolu odbyło się Wielkie Ślizganie. Tę sportowo-charytatywną imprezę wymyślili i organizują członkowie Związku Młodzieży Nie ... » więcej 2019-03-23, godz. 18:29 Spotkanie eurokandydatów PiS z mieszkańcami Otmuchowa. Pytania o Brexit i transport lokalny Zarówno o sprawy lokalne, jak nocna opieka lekarska w Paczkowie, jak i europejskie - np. Brexit, pytali mieszkańcy kandydatów na europosłów z ramienia Prawa i ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:37 Modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu coraz bliżej. Niebawem podpisanie umowy z wykonawcą Pod koniec stycznia tego roku spółka Wodociągi i Kanalizacja wyłoniła wykonawcę prac, firmę WTE Wassertechnik. Umowa zostanie podpisana na przełomie marca i k ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:15 Ponad 200-letni spichlerz dworski ze Sławięcic doczekał się remontu Mający ponad 200 lat spichlerz dworski ze Sławięcic przechodzi gruntowny remont. Budynek w latach 70-tych został przeniesiony na teren Muzeum Wsi Opolskiej w ... » więcej 2019-03-23, godz. 15:46 Eurokandydaci PiS w Opolu rozpoczęli kampanię wyborczą Politycy Prawa i Sprawiedliwości konferencją w Opolu rozpoczęli kampanię przed majowym wyborami do Europarlamentu. Wraz z grupą członków i sympatyków tej part ... » więcej 2019-03-23, godz. 14:13 - Zaraz po konwencji ruszamy do ciężkiej pracy - zapowiadają opolscy kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski to opolscy kandydaci na listach Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Swoją drużynę do tej instytucji P ... » więcej 2019-03-23, godz. 13:48 Jarosław Kaczyński na konwencji PiS we Wrocławiu: Teraz jest czas determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie - Tylko zwycięstwo pozwoli nam kontynuować obraną drogę rządzenia - powiedział podczas konwencji we Wrocławiu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyńsk ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »