Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-05, 18:00 Autor: Kacper Śnigórski

"Psia grypa" grasuje w całej Polsce. Policjanci na L4. Dotyczy to również Opolszczyzny

"Psia grypa" grasuje w całej Polsce. Policjanci masowo przechodzą na L4. Dotyczy to również Opolszczyzny [fot. Wanda Kownacka]
"Psia grypa" grasuje w całej Polsce. Policjanci masowo przechodzą na L4. Dotyczy to również Opolszczyzny [fot. Wanda Kownacka]
Policjanci z całego kraju masowo przechodzą na L4. To nowa forma protestu. Epidemia "psiej grypy" - jak sami funkcjonariusze ją określili - dotyczy również naszego regionu. Według nieoficjalnych danych w wydziale ruchu drogowego i prewencji w Komendzie Miejskiej Policji w Opolu, co drugi policjant nagle rozchorował się.
- Sporo zachorowań jest również w oddziałach prewencji przy Oleskiej oraz w Kędzierzynie-Koźlu - mówi Benedykt Nowak, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Opolu.

- Z wymienionych jednostek, o których wiem, jest to około 50% policjantów, którzy przeszli na L4. Niestety te wszystkie czynniki, jakie są w tej chwili w policji, wpływają na osłabienie organizmu i odporności. Mowa tutaj o przeciążeniu pracą, nieustannych wymaganiach, frustracji związanej z niskimi płacami i tym, że nikt nie chce słuchać naszych argumentów. Policjanci zaczęli interesować się swoim zdrowiem, poszli do lekarzy i po posiadanych objawach uzyskali zwolnienia L4 - dodaje Benedykt Nowak.

Z oficjalnych informacji biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, z opolskiego garnizonu liczącego około 2500 policjantów, ponad 10% funkcjonariuszy jest na L4.

Protestujący policjanci domagają się między innymi dodatkowych pieniędzy na podwyżki, przywrócenia starych zasad przechodzenia na emeryturę czy pełnej odpłatności za nadgodziny.
Benedykt Nowak

Wiadomości z regionu

2018-12-19, godz. 10:15 Przedstawiciele koalicji i opozycji oceniają budżet regionu na 2019 rok - Inwestycje w regionie są rozdzielone w sposób nie do końca sprawiedliwy - oceniła w porannej rozmowie 'W cztery oczy' przewodnicząca klubu radnych Prawa i S ... » więcej 2018-12-19, godz. 10:15 Jest opóźnienie na budowie obwodnicy Malni i Choruli Pierwsza warstwa betonu została położona, kolejna w przyszłym roku - tak wygląda zaawansowanie budowy obwodnicy Malni i Choruli. Wcześniej deklarowano, że naw ... » więcej 2018-12-19, godz. 10:00 Mali twórcy choinkowych ozdób nagrodzeni przez kuratora oświaty Łańcuchy z płatków, makaronu, bałwanki z włóczek i z patyczków do lodów, to tylko niektóre z choinkowych dekoracji autorstwa opolskich przedszkolaków, nagrodz ... » więcej 2018-12-19, godz. 09:00 Marek Witek pełnomocnikiem zarządu do spraw wielokulturowości w województwie opolskim Marek Witek, były burmistrz Dobrodzienia i członek Mniejszości Niemieckiej będzie pełnomocnikiem zarządu regionu do spraw wielokulturowości. Jego zadaniem będ ... » więcej 2018-12-19, godz. 08:22 Policja szuka świadków wypadku Opolska policja szuka świadków wypadku drogowego do którego doszło w ubiegły piątek (14.12) w Opolu na wysokości ulicy Prószkowskiej. » więcej 2018-12-19, godz. 06:45 Pięć nowych rodzin zastępczych dla dzieci z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Pięć nowych rodzin zastępczych podpisało umowy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu. Nowe rodziny przeszły odpowiednie szkolenia, są przy ... » więcej 2018-12-19, godz. 06:00 Prudnik: starostwo zataiło przed radnymi protokoły z kontroli RIO? Władze powiatu ukryły wyniki kontroli przeprowadzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkowa - taki zarzut stawiają opozycyjni radni Prawa i Sprawiedliwości. Spra ... » więcej 2018-12-19, godz. 06:00 Karta "Opolska Rodzina" i "Opolski Senior" także dla mieszkańców Komprachcic Ponad 5 tysięcy mieszkańców gminy Komprachcice będzie mogło skorzystać z Kart „Opolska Rodzina' oraz „Opolski Senior”. Karty uprawniają do korzystania z ulg i ... » więcej 2018-12-18, godz. 21:51 Dachowanie auta na DK 46 koło Ozimka, koło Leśnicy przewróciła się ciężarówka Duże utrudnienia w ruchu w miejscowości Schodnia na drodze krajowej numer 46 z Opola do Ozimka. » więcej 2018-12-18, godz. 21:00 Kombatancki opłatek w 10. Brygadzie Logistycznej w Opolu Weterani, kombatanci i żołnierze spotkali się przy tradycyjnym opłatku w jednostce 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. Spotkanie było okazją do wspomnień i od ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »