Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-13, 15:34 Autor: Wiktoria Palarczyk

"Kampania bez majtek" przed opolskim ratuszem. Komitet Koalicji Obywatelskiej oburzony na KWW Arkadiusza Wiśniewskiego

"Kampania bez majtek" przed opolskim ratuszem. Komitet Koalicji Obywatelskiej oburzony [fot. "Opole na Tak"]
"Kampania bez majtek" przed opolskim ratuszem. Komitet Koalicji Obywatelskiej oburzony [fot. "Opole na Tak"]
"Wyrażamy swój sprzeciw wobec języka pogardy, którego dopuścił się urzędujący prezydent wobec kandydata KKW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska do rady miasta" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez komitet Koalicji Obywatelskiej.
11 października w mediach społecznościowych na profilu Stowarzyszenia "Opole na Tak" został opublikowany film o tytule "Kampania bez majtek" z udziałem kandydata do rady miasta z ramienia Koalicji Obywatelskiej Emila Kuleszy.

Jak twierdzi komitet Koalicji Obywatelskiej autorem filmu jest urzędujący prezydent Arkadiusz Wiśniewski, który zarzuca kandydatowi klejenie materiałów wyborczych w czasie wykonywania obowiązków służbowych oraz niszczenie plakatów konkurencyjnego komitetu.

- Ta sytuacja jest skandaliczna i niedopuszczalna, poniżej jakichkolwiek standardów - mówi Barbara Kamińska, kandydatka na prezydenta Opola Koalicji Obywatelskiej. - Kandydat na radnego wieszał będąc na urlopie swój plakat w wolnym miejscu na tablicy przed ratuszem. Pan Wiśniewski podszedł do niego i zapytał, czy jest na urlopie, on potwierdził. Jak się ktoś nisko schyla to czasem jest tak, że spodnie się zsuną i pewna część ciała po prostu jest widoczna. W tym momencie pan Wiśniewski zrobił zdjęcie i upublicznił je z tymi opadającymi spodniami na portalu społecznościowym - dodaje Kamińska.

Stowarzyszenie "Opole na Tak" odpowiada, że to desperacka próba wciągnięcia go w kampanię, wynikająca z braku pomysłu Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na ich kampanię wyborczą.

W komunikacie rozesłanym do mediów czytamy także:
"Domaganie się od Prezydenta Miasta Opola przeprosin za to, że uwiecznił na nagraniu kandydata PO/N łamiącego prawo, to próba odwrócenia kota ogonem [....] Zaklejanie i niszczenie plakatów wyborczych to czyste chuligaństwo, tak samo jak bezmyślne mazanie sprayem po murach. Nie ma na to naszej zgody. Takie zachowania zawsze powinny być piętnowane i wyrugowane z życia publicznego, a wysoka popularność nagrania w mediach społecznościowych powinna zmobilizować otoczenie kandydata do przeprosin, a nie kolejnych ataków. Jednocześnie chcemy podkreślić, że ubiegający się o reelekcję prezydent Arkadiusz Wiśniewski jako człowiek sprawdzony w działaniu ma pełne poparcie Stowarzyszenia „Opole na Tak” w nadchodzących wyborach samorządowych."Koalicja Obywatelska domaga się publicznych przeprosin w stosunku do kandydata do rady miasta Opola Emila Kuleszy oraz powrotu do merytorycznej dyskusji o przyszłości stolicy regionu.
Barbara Kamińska

Wiadomości z regionu

2018-12-14, godz. 15:30 Nysa pomaga bezdomnym kotom przetrwać zimę Gmina Nysa kupiła ponad półtorej tony suchej karmy dla kotów. W ten sposób miasto chce pomóc w przetrwaniu półdziko żyjących zwierząt. » więcej 2018-12-14, godz. 15:30 Prudnik: wyrok WSA utwierdza starostwo w planach reorganizacji szkół Negatywną opinię kuratora oświaty uchylił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu. Opinię zaskarżyło prudnickie starostwo. Chodzi o majową, intencyjną uchwałę ... » więcej 2018-12-14, godz. 14:00 Wyprzedzała na łuku i omal nie doprowadziła do tragedii. Pirat spod Namysłowa ukarany grzywną [FILM] Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 39 między Namysłowem, a Rychtalem. Kierująca audi na jednym z zakrętów podjęła manewr wyprzedzania, omal nie spychaj ... » więcej 2018-12-14, godz. 14:00 Jeden z najgroźniejszych opolskich przestępców Michał K. ps. "Pasek" ponownie przed opolskim sądem Lata temu był doprowadzany na salę rozpraw przez antyterrorystów, miał status więźnia niebezpiecznego, a wstęp na parking przed sądem był mocno ograniczony. D ... » więcej 2018-12-14, godz. 13:00 Śledczy ustalili prawdopodobną rodzinę mężczyzny, który dokonał samopodpalenia Prokuratura i policja wytypowały potencjalną rodzinę mężczyzny, który dokonał samopodpalenia przy jednym z bloków na opolskim Zaodrzu dwa dni temu. Pobrano od ... » więcej 2018-12-14, godz. 12:30 Choinka za elektrośmieci - to propozycja dla mieszkańców Strzelec Opolskich Mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie mogą wymienić elektrośmieci na choinki. Po raz trzeci przed ratuszem odbędzie się wymiana starych suszarek, laptopów czy te ... » więcej 2018-12-14, godz. 11:45 Wraca ruch na DK 45 między Większycami i Reńską Wsią Jeszcze przed świętami kierowcy będą mogli korzystać z krajowej 45 między rondami w Większycach i Reńską Wsią. Mimo, że remont drogi zakończy się w przyszłym ... » więcej 2018-12-14, godz. 11:00 Szukamy genetycznego bliźniaka dla Magdy i Olivera W ten weekend w kilku lokalizacjach w Kędzierzynie-Koźlu, Walcach, Krapkowicach oraz Zdzieszowicach, przy okazji odwiedzin świątecznych jarmarków będzie można ... » więcej 2018-12-14, godz. 10:51 Samorządowcy z całej Opolszczyzny w jednym miejscu. Rozmawiają o dotacjach z RPO Samorządowcy z wszystkich gmin Opolszczyzny w jednym miejscu. W urzędzie marszałkowskim odbywa się regionalna konferencja, podczas której zostanie podsumowane ... » więcej 2018-12-14, godz. 09:30 Miało być studio nagrań i nowa kurtyna będą... wyremontowane łazienki W planach było stworzenie studia nagrań i zamontowanie nowoczesnej kurtyny, skończy się na remoncie łazienki. Gmina chce wprowadzić zmiany i poprawki w projek ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »