Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-13, 15:34 Autor: Wiktoria Palarczyk

"Kampania bez majtek" przed opolskim ratuszem. Komitet Koalicji Obywatelskiej oburzony na KWW Arkadiusza Wiśniewskiego

"Kampania bez majtek" przed opolskim ratuszem. Komitet Koalicji Obywatelskiej oburzony [fot. "Opole na Tak"]
"Kampania bez majtek" przed opolskim ratuszem. Komitet Koalicji Obywatelskiej oburzony [fot. "Opole na Tak"]
"Wyrażamy swój sprzeciw wobec języka pogardy, którego dopuścił się urzędujący prezydent wobec kandydata KKW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska do rady miasta" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez komitet Koalicji Obywatelskiej.
11 października w mediach społecznościowych na profilu Stowarzyszenia "Opole na Tak" został opublikowany film o tytule "Kampania bez majtek" z udziałem kandydata do rady miasta z ramienia Koalicji Obywatelskiej Emila Kuleszy.

Jak twierdzi komitet Koalicji Obywatelskiej autorem filmu jest urzędujący prezydent Arkadiusz Wiśniewski, który zarzuca kandydatowi klejenie materiałów wyborczych w czasie wykonywania obowiązków służbowych oraz niszczenie plakatów konkurencyjnego komitetu.

- Ta sytuacja jest skandaliczna i niedopuszczalna, poniżej jakichkolwiek standardów - mówi Barbara Kamińska, kandydatka na prezydenta Opola Koalicji Obywatelskiej. - Kandydat na radnego wieszał będąc na urlopie swój plakat w wolnym miejscu na tablicy przed ratuszem. Pan Wiśniewski podszedł do niego i zapytał, czy jest na urlopie, on potwierdził. Jak się ktoś nisko schyla to czasem jest tak, że spodnie się zsuną i pewna część ciała po prostu jest widoczna. W tym momencie pan Wiśniewski zrobił zdjęcie i upublicznił je z tymi opadającymi spodniami na portalu społecznościowym - dodaje Kamińska.

Stowarzyszenie "Opole na Tak" odpowiada, że to desperacka próba wciągnięcia go w kampanię, wynikająca z braku pomysłu Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na ich kampanię wyborczą.

W komunikacie rozesłanym do mediów czytamy także:
"Domaganie się od Prezydenta Miasta Opola przeprosin za to, że uwiecznił na nagraniu kandydata PO/N łamiącego prawo, to próba odwrócenia kota ogonem [....] Zaklejanie i niszczenie plakatów wyborczych to czyste chuligaństwo, tak samo jak bezmyślne mazanie sprayem po murach. Nie ma na to naszej zgody. Takie zachowania zawsze powinny być piętnowane i wyrugowane z życia publicznego, a wysoka popularność nagrania w mediach społecznościowych powinna zmobilizować otoczenie kandydata do przeprosin, a nie kolejnych ataków. Jednocześnie chcemy podkreślić, że ubiegający się o reelekcję prezydent Arkadiusz Wiśniewski jako człowiek sprawdzony w działaniu ma pełne poparcie Stowarzyszenia „Opole na Tak” w nadchodzących wyborach samorządowych."Koalicja Obywatelska domaga się publicznych przeprosin w stosunku do kandydata do rady miasta Opola Emila Kuleszy oraz powrotu do merytorycznej dyskusji o przyszłości stolicy regionu.
Barbara Kamińska

Wiadomości z regionu

2018-10-17, godz. 21:30 "Doświadczenie jest po mojej stronie". Marcin Ociepa odpowiada Zbigniewowi Kubalańcy - Personalne wycieczki są tylko potwierdzeniem bezsilności polityków Platformy Obywatelskiej - tak Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologi ... » więcej 2018-10-17, godz. 20:00 Pielęgniarka nyskiego szpitala miała dwa promile alkoholu w organizmie 2 promile alkoholu miała w organizmie pielęgniarka z oddziału noworodkowego Szpitala Powiatowego w Nysie. Jak powiedział nam dyrektor placówki Norbert Krajczy ... » więcej 2018-10-17, godz. 19:30 Brzeg doczeka się obwodnicy wraz z nowym mostem. Jest program inwestycyjny Wczoraj w Ministerstwie Infrastruktury uzgodniono program inwestycyjny na rozpoczęcie prac przygotowawczych dotyczących budowy obwodnicy Brzegu, w ciągu drogi ... » więcej 2018-10-17, godz. 19:15 KWW Mniejszość Niemiecka wygrała w sądzie z KWW Macieja Sonika. Chodzi o kolportaż ulotek wyborczych Na materiałach wyborczych Norberta Walczyka, kandydata KWW Macieja Sonika do Rady Miasta Krapkowice, znalazły się nazwiska kandydatów Mniejszości Niemieckiej ... » więcej 2018-10-17, godz. 19:00 Nauczyciele z Kędzierzyn-Koźla nagrodzeni z okazji Dnia Edukacji Narodowej Za swoje osiągnięcia na polu kształcenia 28 nauczycieli odebrało nagrody od prezydent miasta Kędzierzyna-Koźla Sabiny Nowosielskiej. » więcej 2018-10-17, godz. 18:45 Prokurator zaskarżył wyrok ws. banerów antyaborcyjnych. Sąd Okręgowych odrzucił zażalenie Sąd Okręgowy w Opolu odrzucił zażalenie prokuratury na decyzję sądu rejonowego, który 27 czerwca skazał działaczy fundacji pro-life za antyaborcyjne banery pr ... » więcej 2018-10-17, godz. 18:30 Specjaliści Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN odnaleźli w Łambinowicach 30 nieśmiertelników nieznanej armii Historycy pracujący na terenie dawnego majątku Scharfenbergów w gminie Łambinowice natrafili na 30 przedmiotów przypominających nieśmiertelniki. Specjaliści B ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:37 Nowy rok akademicki w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu pod znakiem fuzji z UO? Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu zainaugurowała oficjalnie nowy rok akademicki. Rekrutacja w porównaniu do ubiegłego roku wzrosła o ponad 7%. ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:30 Marcin Ociepa poparł kandydatów w Kluczborku Podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, Marcin Ociepa udzielił poparcia kluczborskim kandydatom Prawa i Sprawiedliwości do rady m ... » więcej 2018-10-17, godz. 16:45 Barbara Kamińska chce utworzenia parku kulturowego ze szklaną ekspozycją w Opolu Ekspozycja pod szkłem prezentująca piastowską osadę, czyli park kulturowy, który stałby się atrakcją turystyczną Opola - to propozycja Barbary Kamińskiej, kan ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »