Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-09, 22:00 Autor: Mariusz Majeran

Wolontariusze z całego województwa na gali w filharmonii [ZDJĘCIA]

Społecznicy roku [fot. Mariusz Majeran]
Społecznicy roku [fot. Mariusz Majeran]
Blisko pięćset osób uczestniczyło w II Gali Opolszczyzna Aktywna Społecznie w Filharmonii Opolskiej. Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej i Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych nagrodzili najlepszych społeczników.
W tym roku tytuł "Społecznika Roku Województwa Opolskiego" trafił do trzech osób: Katarzyny Gołębiowskiej-Jarek z Chróściny Opolskiej, społecznika z zamiłowania, Tomasza Golasza - prezesa OSP w Długomiłowicach, lokalnego społecznika i Haliny Oster - pedagoga, animatora kultury, działacza na rzecz osób wykluczonych.

- Bycie społecznikiem to także praca dla własnej satysfakcji - powiedziała Halina Oster. - Ja nie wiem, czy to jest pomaganie innym? To jest jakaś realizacja samej siebie, bo społecznicy, którzy działają, to nie działają po to, żeby pomagać, tylko żeby gdzieś samemu zaspokajać swoje potrzeby. Czerpiemy z tego dużą radość. Zapewne jest to wymiana energii. Czerpiemy z tego wiele dobrej, pozytywnej energii.

Ksiądz Zygmunt Lubieniecki - organizator i pomysłodawca między innymi wigilii dla bezdomnych, podkreśla, że bez wolontariatu nie udałoby się pomóc innym.

- To jest podstawa dzisiejszej egzystencji. W tym świecie, w którym panuje dość duża znieczulica wolontariat jest czymś priorytetowym. Młodzież dziś bardzo chce pomagać, trzeba tylko to im umotywować. Dla kogo to robią, po co to robią? Oni potrafią to zrobić w sposób fenomenalny - podkreśla najbardziej znany w województwie społecznik - ksiądz Lubieniecki.

Najlepszymi organizacjami pozarządowymi, czyli Opolskimi Niezapominajkami zostały: Ochotnicza Straż Pożarna w Dziergowicach i Opolski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.

Po raz pierwszy przyznano Super Opolskie Niezapominajki. Statuetki otrzymały: Stowarzyszenie Opolskie Lamy, Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym oraz Fundacja Szansa dla Niewidomych,

Swoje wyróżnienia "Barwy wolontariatu" wręczyło także Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Trzecie miejsce Eugeniusz Szewczuk, drugie Szkolny Klub Wolontariatu przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu i pierwsze - Norbert Moritz.

Radio Opole objęło imprezę patronatem medialnym.
Halina Oster
Zygmunt Lubieniecki

Wiadomości z regionu

2018-12-16, godz. 22:40 Właściciel podpalił swój dom w Mesznie Siedem jednostek straży pożarnej gasiło pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Meszno w gminie Otmuchów. Podpalania dokonał prawdopodobnie chory na schizof ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 I Jarmark Bożonarodzeniowy Uniwersytetu Opolskiego."Ugościmy każdego" Po raz pierwszy na Uniwersytecie Opolskim zostanie zorganizowany Jarmark Bożonarodzeniowy. Samorząd studencki i przedstawiciele uczelnianych mediów zadbają o ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 Harcerze łamali się opłatkiem w bierkowickim skansenie. Były też rozmowy o przyszłości Spotkanie opłatkowe zorganizowała Chorągiew Opolska Związku Harcerstwa Polskiego. W bierkowickim Muzeum Wsi Opolskiej rozmawiano również o celach i wyzwaniach ... » więcej 2018-12-16, godz. 19:00 Opolscy politycy dyskutowali o okolicznościach tragedii w Ciecierzynie. "To rzecz niezrozumiała w cywilizowanym kraju" Tragedia w Ciecierzynie była jednym z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. Przypomnijmy, 27-letnia Aleksandra J. została oskarżona o zabójstwo swojego jednego d ... » więcej 2018-12-16, godz. 15:30 Opóźnienie zakończenia budowy drogi przez Zalesie Śląskie. Nowy termin - koniec roku W miniony czwartek drogowcy powinni zakończyć prace przy przebudowie drogi powiatowej łączącej Zalesie Śląskie z osiedlem Cisowa w Kędzierzynie-Koźlu. Tymczas ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:30 Sąsiadujące szpitale zorganizowały wspólne spotkanie opłatkowe. Kiedyś było inaczej Wspólną mszę świętą i spotkanie opłatkowe zorganizował przed południem Szpital Wojewódzki w Opolu z Opolskim Centrum Onkologii. Lecznice znajdują się w bezpoś ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:00 Nauczyciele i uczniowie nyskiego "Plastyka" chcą pomóc w leczeniu Karoliny. Szkoła zorganizuje kiermasz dzieł sztuki Obrazy, rzeźby czy bożonarodzeniowe ozdoby wykonane zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, będzie można nabyć podczas charytatywnego kiermaszu, który jutro ... » więcej 2018-12-16, godz. 13:00 Będzie gotowe w przyszłym roku. W Walidrogach na drodze krajowej powstanie rondo. Inwestycję planowano już w 2010 roku Tę inwestycję planowano od kilku lat. W Walidrogach na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z powiatową w kierunku Ozimka i Tarnowa Opolskiego powstanie rondo. Inwe ... » więcej 2018-12-16, godz. 11:45 Morsy Borów Niemodlińskich zorganizowały zbiórkę prezentów dla dzieci Kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji Lokalna Paczka, zorganizowanej rano na basenie w Lipnie przez grupę Morsy Borów Niemodlińskich. Nie chodziło jedynie ... » więcej 2018-12-16, godz. 10:30 Ma być bezpiecznie i nowocześnie. W Głubczycach planują budowę żłobka Głubczyce chcą wybudować nowy żłobek. Obecny przy ul. Wałowej funkcjonuje na piętrze, w jednym budynku wraz z przedszkolem. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »