Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-03, 08:46 Autor: Agnieszka Stefaniak

Patryk z Kluczborka jest już po operacji. Lekarze wszczepili implant w czaszkę młodego kolarza [FILM, ZDJĘCIA]

Patryk jest już po operacji. Lekarze wszczepili implant w czaszkę młodego kolarza [fot. i film - materiały szpitala]
Patryk Surowiec, 16-letni kolarz z Kluczborka, który w marcu został potrącony przez samochód przeszedł skomplikowaną operację w szpitalu Vital Medic w Kluczborku.
Zespół pod kierownictwem dr. Dariusza Łątki dokonał drobiazgowej rekonstrukcji czaszki pacjenta. W wyniku wypadku chłopak doznał ubytku w kości. Jego mózg był osłonięty jedynie skórą.

Jak informuje dyr. szpitala Piotr Duch podczas operacji stworzony został implant kranioplastyczny, wymodelowany stricte pod potrzeby pacjenta, ze specjalnego materiału. Implant wypełnił lukę wielkości dłoni w kości czaszki, która powstała wskutek wypadku.

Przypomnijmy. Patryk Surowiec został potrącony przez samochód w marcu tego roku, kiedy jechał na rowerze na trening kolarski. Pierwotnie miał być operowany na Górnym Śląsku, na co było potrzebne 130 tysięcy złotych. Mimo wielu akcji, rodzicom chłopca cały czas brakowało 100 tysięcy złotych.

Kluczborski szpital Vital Medic przeprowadził zabieg za darmo. Patryk czuje się dobrze.

Wiadomości z regionu

2019-01-20, godz. 19:00 Sieć szkół się nie zmieni, za to powstaną nowe boiska Samorząd gminy Krapkowice przygotowuje się do nowego roku szkolnego. Nie są planowane żadne zmiany w sieci placówek oświatowych, ale za to w budżecie zapisano ... » więcej 2019-01-20, godz. 18:00 Opolscy politycy rozmawiali o reakcji całej Polski na zabójstwo prezydenta Adamowicza Zabójstwo Pawła Adamowicza i żałoba towarzysząca temu tragicznemu zdarzeniu, to temat Niedzielnej Loży Radiowej. Opolscy politycy rozmawiali, co zrobić, by ws ... » więcej 2019-01-20, godz. 18:00 Edukacja, pieniądze i rozrywka. Grupa AZOTY ZAK S.A. dla głubczyckiej młodzieży Stypendia dla najlepszych uczniów, poznawanie procesów produkcyjnych, wyjazdy na mecze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, czy pomoc przy organizacji ważnych szkolnych wy ... » więcej 2019-01-20, godz. 16:00 Wspólnie przeszkolą nauczycieli pływania, bo tak jest taniej Dzieci z Leśnicy jeżdżą na lekcje wychowania fizycznego na basen do Zdzieszowic. O ich bezpieczeństwo dbają ratownicy, którzy są członkami WOPR Leśnica. Teraz ... » więcej 2019-01-20, godz. 15:17 Uwaga, smog! Mieszkańcy oddychają dziś fatalnym powietrzem [AKTUALIZACJA] Mieszkańcy Opola i okolic, jeśli tylko mogą, powinni dziś (20.01) zostać w domach. Jak pokazują urządzenia pomiarowe, w przeważającej części miasta powietrze ... » więcej 2019-01-20, godz. 14:13 Filipińczycy będą studiować na Uniwersytecie Opolskim Opolska uczelnia otwiera się na kolejny kierunek rozwoju kontaktów międzynarodowych. Tym razem to Azja Południowo-Wschodnia. » więcej 2019-01-20, godz. 12:30 Ponad stu uczniów z Grodkowa skorzystało z programu Erasmus Plus. W tym roku na zagraniczne praktyki pojadą także nauc ... Szkoła z Grodkowa po raz kolejny bierze udział w programie Erasmus Plus. W tym roku, oprócz uczniów, z możliwości zagranicznego wyjazdu skorzysta także część ... » więcej 2019-01-20, godz. 11:51 Ofiara mrozu na Opolszczyźnie. To 55-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego Dziś (20.01) rano w powiecie głubczyckim znaleziono ciało mężczyzny, który zmarł na skutek wychłodzenia. » więcej 2019-01-20, godz. 11:15 Dlaczego śnieg jest biały? Poranna rozmowa Radia Opole w Światowym Dniu Śniegu Powstaje w górnych warstwach atmosfery. To woda w stanie stałym. Kiedy opada na ziemię, drogowcy mają ręce pełne roboty, za to cieszą się narciarze, czy dziec ... » więcej 2019-01-20, godz. 11:10 Nysa stawia na żłobki. W planach 500 miejsc i niskie opłaty Około stu nowych miejsc w żłobkach ma wkrótce powstać w Nysie. Władze miasta przygotowują się do budowy nowego obiektu zlokalizowanego pomiędzy przedszkolem, ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »