Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-03, 08:46 Autor: Agnieszka Stefaniak

Patryk z Kluczborka jest już po operacji. Lekarze wszczepili implant w czaszkę młodego kolarza [FILM, ZDJĘCIA]

Patryk jest już po operacji. Lekarze wszczepili implant w czaszkę młodego kolarza [fot. i film - materiały szpitala]
Patryk Surowiec, 16-letni kolarz z Kluczborka, który w marcu został potrącony przez samochód przeszedł skomplikowaną operację w szpitalu Vital Medic w Kluczborku.
Zespół pod kierownictwem dr. Dariusza Łątki dokonał drobiazgowej rekonstrukcji czaszki pacjenta. W wyniku wypadku chłopak doznał ubytku w kości. Jego mózg był osłonięty jedynie skórą.

Jak informuje dyr. szpitala Piotr Duch podczas operacji stworzony został implant kranioplastyczny, wymodelowany stricte pod potrzeby pacjenta, ze specjalnego materiału. Implant wypełnił lukę wielkości dłoni w kości czaszki, która powstała wskutek wypadku.

Przypomnijmy. Patryk Surowiec został potrącony przez samochód w marcu tego roku, kiedy jechał na rowerze na trening kolarski. Pierwotnie miał być operowany na Górnym Śląsku, na co było potrzebne 130 tysięcy złotych. Mimo wielu akcji, rodzicom chłopca cały czas brakowało 100 tysięcy złotych.

Kluczborski szpital Vital Medic przeprowadził zabieg za darmo. Patryk czuje się dobrze.

Wiadomości z regionu

2018-11-17, godz. 22:43 Biegali świecąc przykładem. Rodzinny Bieg Odblaskowy w Opolu [ZDJĘCIA] Biegacze uzbrojeni w żółtopomarańczowe kamizelki, latarki i opaski przekonywali opolan, że posiadanie elementów odblaskowych jest konieczne także podczas akty ... » więcej 2018-11-17, godz. 19:45 Likwidacje i łączenia. Nowa burmistrz Byczyny zdradza pierwsze działania w ratuszu - Musimy tak zreformować pracę urzędu, by ten służył mieszkańcom, ale w odchudzonej formie. Od oszczędności w magistracie rozpocznie swoje rządy nowa burmistr ... » więcej 2018-11-17, godz. 18:38 Strefa Chwały Festiwal to okazja do rozmów i szukania rozwiązań Wzmacnianie rodziny jako podstawowej jednostki społecznej to główne założenie wydarzenia Strefa Chwały Festiwal organizowanego w Opolu. Impreza jest także oka ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:51 Koalicja w powiecie prudnickim bez zmian. Ma już 12 lat i nadal „rozdaje karty” Dotychczasowa koalicja nadal będzie rządzić powiatem prudnickim. Jej radni obsadzili najbardziej eksponowane stanowiska w tym samorządzie lokalnym. Zdecydował ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:32 Baza rodzin otwarta. Ulicami Opola przeszedł marsz Szlachetnej Paczki [ZDJĘCIA] Marsz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości przeszedł ulicami Opola. Wolontariusze komunikowali w ten sposób, że internetowa baza rodzin została otwarta. ... » więcej 2018-11-17, godz. 15:45 Mali studenci rozpoczęli nowy rok nauki. Ruszyła Dziecięca Politechnika Opolska Około 500 dzieci rozpoczęło naukę w Dziecięcej Politechnice Opolskiej. Podczas wykładu inauguracyjnego w auli 'Łącznika' przy ul. Mikołajczyka w Opolu dzieci ... » więcej 2018-11-17, godz. 14:45 W Korfantowie odbyła się III Halowa Spartakiada Seniorów [ZDJĘCIA] Kilkudziesięciu seniorów z różnych zakątków Opolszczyzny wzięło udział Halowej Spartakiadzie, która już po raz trzeci odbyła się w Korfantowie. » więcej 2018-11-17, godz. 13:30 Sprawdzają swoją wiedzę o sporcie. W Lewinie Brzeskim trwa coroczna impreza integracyjna W budynku tamtejszej szkoły podstawowej o 9.30 rozpoczął się Wojewódzki Integracyjny Konkurs Wiedzy - Historia Sportu. To ósma edycja tej regionalnej imprezy, ... » więcej 2018-11-17, godz. 13:28 Służba w policji ma wiele wymiarów. "Dołącz do nas" - spotkanie mundurowych ze studentami WSB w Opolu O tym, że praca w policji może mieć różny charakter przekonywali przedstawiciele pododdziału prewencji, laboratorium kryminalistycznego i pododdziału antyterr ... » więcej 2018-11-17, godz. 13:00 Nowy parking w centrum Strzelec Opolskich Prawie dwieście nowych miejsc parkingowych przybyło w centrum Strzelec Opolskich. Parking powstał na porośniętej chwastami działce między ulicami Piłsudskiego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »