Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-28, 15:45 Autor: Jan Poniatyszyn

Podejrzenie przestępstwa wyborczego komitetu miejscowego przedsiębiorcy. Bandurowski: "zawiadomienie bezpodstawne"

Zbigniew Świercz, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Prudniku
Zbigniew Świercz, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Prudniku
Prokuratura zbada, czy doszło do złamania prawa w związku z wyborami samorządowymi w Prudniku. Związane z tym zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa złożyła Miejska Komisja Wyborcza w tym mieście. Sprawa dotyczy Komitetu Wyborczego Wyborców Wojciecha Bandurowskiego. Odmówiono mu rejestracji list kandydatów na radnych miejskich. Powodem było zakwestionowanie części podpisów i nieuzyskanie kwalifikowanego poparcia wyborców.
- Przedstawiono nam karty z podpisami poparcia, które nie dotyczyły kandydatów na radnych miejskich komitetu Wojciecha Bandurowskiego - mówi Zbigniew Świercz, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Prudniku. – Podpisy i potwierdzenia nie były zbierane w tym okręgu wyborczym. Nie dotyczyły wyborów do rady miejskiej, tylko do rady powiatu. W tym przypadku posłużono się podpisami osób z innego komitetu wyborczego. Ci ludzi prawdopodobnie nie wiedzieli, że popierali komitet wyborczy pana Bandurowskiego. W związku z tym przekazaliśmy sprawę do prokuratury.

Wojciech Bandurowski powiedział nam, że to zawiadomienie prokuratury jest bezpodstawne, gdyż jego komitet nie złamał prawa wyborczego.
Zbigniew Świercz

Wiadomości z regionu

2021-01-18, godz. 20:00 Raport dnia: znaczny spadek liczby zachorowań na COVID-19 w kraju. Na Opolszczyźnie nieco ponad 100 przypadków Minionej doby na Opolszczyźnie potwierdzono 125 nowych przypadków koronawirusa. W naszym regionie z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba. » więcej 2021-01-18, godz. 20:00 Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu uruchomił punkt szczepień Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, który patronuje szpitalowi tymczasowemu w CWK, będzie realizować szczepienia na COVID-19. Do 21 stycznia rejestrować… » więcej 2021-01-18, godz. 19:30 Namysłowskie apteki dyżurują, jednak nie przez całą noc. "Dzięki kompromisowi udało się zapełnić siatkę dyżurów… Namysłów nie ma problemów z pracą aptek w godzinach nocnych. Aby jednak udało się zapełnić siatkę dyżurów, trzeba było pójść na kompromis z far… » więcej 2021-01-18, godz. 18:00 Niecałe 3400 przebadanych nauczycieli i pracowników szkół w regionie. To najgorszy wynik w kraju Opolszczyzna z najgorszą frekwencją w kraju w zakresie badań w kierunku SARS-CoV-2 wśród nauczycieli i pracowników administracyjnych szkół przed powrotem… » więcej 2021-01-18, godz. 18:00 Najmłodsi uczniowie wrócili do szkolnych ławek. "Cieszymy się, że możemy znów się uczyć" W towarzystwie ulubionych kolegów i koleżanek z klasy, a przede wszystkim z większą energią i zapałem uczniowie najmłodszych klas 1-3 wrócili do szkolnych… » więcej 2021-01-18, godz. 17:15 Po pożarze w Okopach 5-osobowa rodzina chce odbudować swój dom. Wsparcie już płynie od gminy oraz mieszkańców Pożar pozbawił dachu nad głową 5-osobową rodzinę z miejscowości Okopy w gminie Łambinowice. Teraz pogorzelcy szukają sposobu na odbudowę domu. » więcej 2021-01-18, godz. 16:40 W trakcie mrozów zadbajmy o czworonożnych przyjaciół Siarczyste mrozy to zagrożenie nie tylko dla nas - ludzi, ale również dla naszych psów i kotów. Podczas ujemnych temperatur powinniśmy zadbać o ich miejsce… » więcej 2021-01-18, godz. 16:15 Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej proponują ustawę kompensacyjną dla polskich przedsiębiorców za straty w … Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej domagają się przywrócenia działalności w branżach gastronomicznych i usługowych. Podczas konferencji prasowej w… » więcej 2021-01-18, godz. 15:30 Smog wisi nad kilkoma opolskimi miastami. Fatalny dzień na spacery i sport w plenerze Bardzo zła i zła jest aktualnie jakość powietrza w Opolu. Stacje pomiaru notują nawet kilkukrotne przekroczenie dopuszczalnego poziomu pyłów PM2,5 i PM… » więcej 2021-01-18, godz. 15:30 Coraz więcej oszustw "na BLIK-a". Policja apeluje o ostrożność Oszuści ponownie grasują w naszym regionie. W ostatnim czasie policja odnotowuje zwiększoną liczbę zgłoszeń dotyczących kradzieży przy użyciu kodów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »