Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-28, 15:45 Autor: Jan Poniatyszyn

Podejrzenie przestępstwa wyborczego komitetu miejscowego przedsiębiorcy. Bandurowski: "zawiadomienie bezpodstawne"

Zbigniew Świercz, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Prudniku
Zbigniew Świercz, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Prudniku
Prokuratura zbada, czy doszło do złamania prawa w związku z wyborami samorządowymi w Prudniku. Związane z tym zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa złożyła Miejska Komisja Wyborcza w tym mieście. Sprawa dotyczy Komitetu Wyborczego Wyborców Wojciecha Bandurowskiego. Odmówiono mu rejestracji list kandydatów na radnych miejskich. Powodem było zakwestionowanie części podpisów i nieuzyskanie kwalifikowanego poparcia wyborców.
- Przedstawiono nam karty z podpisami poparcia, które nie dotyczyły kandydatów na radnych miejskich komitetu Wojciecha Bandurowskiego - mówi Zbigniew Świercz, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Prudniku. – Podpisy i potwierdzenia nie były zbierane w tym okręgu wyborczym. Nie dotyczyły wyborów do rady miejskiej, tylko do rady powiatu. W tym przypadku posłużono się podpisami osób z innego komitetu wyborczego. Ci ludzi prawdopodobnie nie wiedzieli, że popierali komitet wyborczy pana Bandurowskiego. W związku z tym przekazaliśmy sprawę do prokuratury.

Wojciech Bandurowski powiedział nam, że to zawiadomienie prokuratury jest bezpodstawne, gdyż jego komitet nie złamał prawa wyborczego.
Zbigniew Świercz

Wiadomości z regionu

2020-01-17, godz. 19:00 Odbiór odpadów medycznych ponad dwa razy droższy niż przed rokiem Kolejna odsłona podwyżki cen za odbiór śmieci. Od stycznia za utylizację kilograma tzw. odpadów medycznych Uniwersytecki Szpital Kliniczny płaci zewnętrznej firmie… » więcej 2020-01-17, godz. 19:00 Mimo ciepłej zimy służby monitorują sytuację osób bezdomnych Tylko od początku roku służby mundurowe w Opolu przeprowadziły 60 kontroli miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Mimo, że w tym roku mamy wyjątkowo… » więcej 2020-01-17, godz. 17:37 To 79-latek zajechał drogę karetce pogotowia [FILM] Do zdarzenia doszło wczoraj (16.01) w godzinach porannych na trasie z Opola do Prudnika. Film ze zdarzenia trafił na platformę piracidrogowi.pl. » więcej 2020-01-17, godz. 17:08 Nyski sąd rozpatrzy oskarżenie przeciwko policjantowi, który ponad 5 lat temu strzelał pod nyską wieżą ciśnień Sąd Rejonowy w Nysie będzie badał sprawę z oskarżenia prywatnego przeciwko policjantowi, który w grudniu 2014 roku strzelał do samochodu prowadzonego przez 22-letniego… » więcej 2020-01-17, godz. 16:45 "Dzieci były w tym domu przedmiotami trzeciej kategorii". Wysokie wyroki ws. rodziny z Krapkowic, która zgotowała małym… Wysokie kary bezwzględnego pozbawienia wolności. W opolskim sądzie okręgowym zapadł wyrok w bulwersującej sprawie z Krapkowic. Według prokuratury, matka, jej konkubent… » więcej 2020-01-17, godz. 16:30 W Paczkowie powstało pierwsze mieszkanie wspomagane. Miasto zapowiada kolejne inicjatywy tego typu W Paczkowie przekazano do użytku pierwsze mieszkanie wspomagane. To rozwiązanie mające na celu poprawę opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. » więcej 2020-01-17, godz. 16:00 Motocykliści zapraszają do wspólnego kolędowania „Motocyklowe Kolędowanie” organizowane jest w Prudniku-Lesie. Ta niedzielna impreza na terenie Sanktuarium św. Józefa odbędzie się już po raz 14. Towarzyszy jej… » więcej 2020-01-17, godz. 14:45 Pieniądze na badania mieszkańców Kędzierzyna-Koźla przyznane 46 tysięcy złotych na realizację dwóch programów profilaktycznych otrzyma z kasy opolskiego NFZ samorząd Kędzierzyna-Koźla. » więcej 2020-01-17, godz. 14:00 Pół miliona złotych strat. Mieszkaniec Prudnika usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia 10 lat więzienia grozi 37-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o włamanie do jednej z firm w Prudniku i kradzież elementów miedzianych z turbin prądotwórczych. Pokrzywdzony… » więcej 2020-01-17, godz. 13:30 Policjanci z Ozimka mają nowy radiowóz Policjanci z Komisariatu Policji w Ozimku otrzymali nowy radiowóz - to oznakowana Dacia Daster. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »