Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-28, 15:45 Autor: Jan Poniatyszyn

Podejrzenie przestępstwa wyborczego komitetu miejscowego przedsiębiorcy. Bandurowski: "zawiadomienie bezpodstawne"

Zbigniew Świercz, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Prudniku
Zbigniew Świercz, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Prudniku
Prokuratura zbada, czy doszło do złamania prawa w związku z wyborami samorządowymi w Prudniku. Związane z tym zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa złożyła Miejska Komisja Wyborcza w tym mieście. Sprawa dotyczy Komitetu Wyborczego Wyborców Wojciecha Bandurowskiego. Odmówiono mu rejestracji list kandydatów na radnych miejskich. Powodem było zakwestionowanie części podpisów i nieuzyskanie kwalifikowanego poparcia wyborców.
- Przedstawiono nam karty z podpisami poparcia, które nie dotyczyły kandydatów na radnych miejskich komitetu Wojciecha Bandurowskiego - mówi Zbigniew Świercz, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Prudniku. – Podpisy i potwierdzenia nie były zbierane w tym okręgu wyborczym. Nie dotyczyły wyborów do rady miejskiej, tylko do rady powiatu. W tym przypadku posłużono się podpisami osób z innego komitetu wyborczego. Ci ludzi prawdopodobnie nie wiedzieli, że popierali komitet wyborczy pana Bandurowskiego. W związku z tym przekazaliśmy sprawę do prokuratury.

Wojciech Bandurowski powiedział nam, że to zawiadomienie prokuratury jest bezpodstawne, gdyż jego komitet nie złamał prawa wyborczego.
Zbigniew Świercz

Wiadomości z regionu

2019-02-23, godz. 11:00 Dziś przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Na tę chorobę cierpi coraz więcej osób - Trzeba mówić o depresji, dane wskazują bowiem na to, że zachorowalność na tę chorobę rośnie - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' psychoterapeuta ... » więcej 2019-02-23, godz. 08:52 W najbliższym tygodniu będzie trudniej o wymianę dowodu osobistego w starej wersji Mniej czasu na złożenie wniosku o wymianę dowodu osobistego w starej formie. Utrudnienia, które wynikają z wprowadzenia e-dowodów, dotyczą nadchodzącego tygod ... » więcej 2019-02-23, godz. 08:30 Po 75 latach szukają śladów pradziadka w strzeleckim więzieniu Dwie studentki dziennikarstwa z Belgii - Linte Provost i Michelle Paas - odwiedziły Strzelce Opolskie. Kręcą film o poszukiwaniach śladów pradziadka jednej z ... » więcej 2019-02-22, godz. 20:00 Nyscy aktywiści mają dość smogu i domagają się rozszerzenia działań na rzecz poprawy jakości powietrza Nyski Alarm Smogowy po raz kolejny zwraca uwagę na złą jakość powietrza w mieście. Podczas dzisiejszej (22.02) manifestacji przed nyskim magistratem zbierano ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:30 Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego mają na swoim koncie kolejny sukces Opolscy naukowcy wraz z zespołem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie i Uniwersytetu Jagielońskiego dokonali jedne ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:15 Zamieszanie z internetową sondą o placach zabaw w Opolu. Wątpliwości dotyczą systemu głosowania Chodzi o wyniki internetowej sondy, która miała rozstrzygnąć, gdzie w Opolu pojawią się nowe miejsca zabaw dla dzieci. Wygrały trzy lokalizacje: ul. Spychalsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:30 Opolscy nauczyciele szykują się do strajku. Egzaminy się nie odbędą? Pod uwagę brany jest termin egzaminów gimnazjalnych, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia, może to być czas egzaminów ósmoklasistów w dniach 15-17 kwietni ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:15 Grodków: z karetki ma zniknąć lekarz. "Bezpieczeństwo mieszkańców nie ulegnie pogorszeniu" Mieszkańcy Grodkowa chcą, by w jedynej stacjonującej w mieście karetce pogotowia pozostał lekarz. Opolski Urząd Wojewódzki planuje, by od kwietnia w grodkowsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 To nie była odra. Dziecko z przedszkola nr 23 w Opolu nie było chore U dziecka, które chodzi do przedszkola nr 23 w Opolu, nie stwierdzono odry - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »