Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-26, 07:20 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnicka lokalizacja inwestycji wygrała z Ostrawą. Zdecydowały warunki stworzone przez polski rząd i dogodne położenie

Konferencja prasowa w prudnickim biurze parlamentarnym PiS: Radim Masny, Katarzy Czochara, Radek Konradów, Teresa Barańska [zdj. Jan Poniatyszyn]
Konferencja prasowa w prudnickim biurze parlamentarnym PiS: Radim Masny, Katarzy Czochara, Radek Konradów, Teresa Barańska [zdj. Jan Poniatyszyn]
100 mln złotych to wartość inwestycji, którą zamierza w Prudniku zrealizować czeska firma z branży budowlanej. Przedsięwzięcie to jest efektem dwumiesięcznych zabiegów posłanki PiS Katarzyny Czochary. Zakład ma powstać w przeciągu roku na blisko 10 hektarach. Zatrudnienie znajdzie w nim około 200 osób, które zarabiać mają 3,5 tysiąca złotych.
- Wczoraj w Katowicach podpisaliśmy list intencyjny dotyczący pomocy dla naszego przedsięwzięcia w Prudniku - mówi Radim Masny, prezes spółki Dul Radim Pl. – Widzimy, że stworzenie tego przedsięwzięcia tutaj w Polsce jest bardzo realne. Kwestia tylko, jak szybko i jak sprawnie może udać się uzyskać wszystkie pozwolenia budowlane, żeby rozpocząć całą inwestycję. Produkcja polegać będzie na przerabianiu kamienia łupkowego, który mieszany będzie z żywicami i powstaną z niego prefabrykaty do budownictwa.

Do zainwestowania w Prudniku zachęciły czeską firmę warunki stworzone przez polski rząd oraz dogodne połączenia komunikacyjne i przygraniczne położenie tego miasta.

- Zakład lokowany będzie w Podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – mówi poseł Katarzyna Czochara. – Ta inwestycja była gotowa ze wszystkim, nawet z projektami i pozwoleniami na budowę w Ostrawie. Rozmowy, negocjacje z panem prezesem spowodowały, że ta lokalizacja została przeniesiona do Prudnika.

Inwestor jest właścicielem kopalni w Czechach, skąd pochodzić będzie surowiec do produkcji w Prudniku. W Polsce ma to być pierwsze takie innowacyjne przedsiębiorstwo z tej branży. Jego produkcja sprzedawana będzie w cały świecie. Po załatwieniu wszelkich formalności nowy zakład w Prudniku ma powstać w ciągu 12 miesięcy.
Radim Masny
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2020-01-27, godz. 20:40 Prudnik: zlikwidują szkoły, bo nie mają uczniów oraz nauczycieli Z zamiarem likwidacji trzech szkół średnich w Prudniku wystąpi tamtejsze starostwo. Nie ucierpią na tym uczniowie oraz nauczyciele. Placówki te od kilkunastu lat… » więcej 2020-01-27, godz. 20:07 "Konsolidacja UO i PMWSZ najbardziej pożądanym rozwiązaniem". Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego zachęca do połączenia… - Chcemy ustalić harmonogram działań dojścia do połączenia Uniwersytetu Opolskiego i Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu - powiedziała Anna Budzanowska… » więcej 2020-01-27, godz. 20:00 Wiosną będzie zbyt mało wody w przyrodzie. Przyczyny? Brak śniegu, mało deszczu i wysoka temperatura - Wiosenny deficyt wody jest praktycznie pewny - tak ocenia obecną sytuację hydrologiczną dr Mariusz Głowacki z Katedry Ochrony Powierzchni Ziemi Uniwersytetu… » więcej 2020-01-27, godz. 17:34 Uwaga pacjenci! Opolski NFZ zmienia adres Opolski oddział NFZ - w nowej siedzibie. Fundusz przenosi się z ulicy Głogowskiej w Opolu do biurowca przy ulicy Ozimskiej 72a. Nie oznacza to jednak, że swoich… » więcej 2020-01-27, godz. 17:10 Zabójstwa noworodków w Ciecierzynie. Biegli uznali, że matka Aleksandra J. była poczytalna Miała zabić czwórkę swoich nowo narodzonych dzieci, biegli uznali, że była wtedy poczytalna. Trwa proces Aleksandry J. oskarżonej o zabójstwo noworodków. Przypomnijmy… » więcej 2020-01-27, godz. 17:05 Przeżył piekło obozu Auschwitz-Birkenau. Grzegorz Tomaszewski uciekł z krematorium i przetrwał eksperymenty doktora Me… W Oświęcimiu trwają centralne uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Biorą w nich udział… » więcej 2020-01-27, godz. 17:03 Opole ponownie będzie miało dwa kąpieliska w sezonie letnim. Będą poszerzone plaże i dodatkowe miejsca grillowe Bolko i Malina, podobnie jak ubiegłym roku, mają pełnić funkcję dwóch kąpielisk w Opolu w sezonie wakacyjnym. Silesia nadal będzie akwenem niedostępnym dla pływających… » więcej 2020-01-27, godz. 16:45 Pierwsze przypadki koronawirusa w Europie. Czy Opolanie powinni być zaniepokojeni? Koronawirus zabił w Chinach 80 osób, a liczba zakażonych rośnie. Czy w sytuacji otwartego ruchu turystycznego między Polską a Chinami i wymiany studentów nam również… » więcej 2020-01-27, godz. 16:15 Nyski PKS otrzymał 7 nowych autobusów. Pojazdy znacząco odmłodzą flotę przewoźnika 7 nowych autobusów o napędzie spalinowym zasiliło dziś (27.01) flotę nyskiego PKS-u. Już za kilka dni będzie można je zobaczyć na drogach powiatu. » więcej 2020-01-27, godz. 15:56 W Opolu powstało biuro poselskie wiceministra Marcina Ociepy. "To będzie sztab do realizacji zobowiązań wyborczych" Poseł Marcin Ociepa, który do sejmu dostał się ostatniego miejsca na liście PiS i został sekretarzem stanu w resorcie MON, otworzył swoje pierwsze biuro poselskie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »